Asus p3b - mini projektor

Caravela

New member
Witam

Zastanawiam sie nad zakupem w/w projektora. Czy ktoś posiada ten model i moze sie wypowiedzieć o jego faktycznych walorach użytkowych?.

Chciałbym projektor mobilny dzięki któremu będę mógł oglądać filmy raz w salonie, raz np W sypialni itd.
Projektor ma służyć do oglądania filmów w zaciemnionym pokoju z odległości od 2 do 2,5 metra.

Wiem ze projektor ma 720p. Czy to wystarczy do komfortowego oglądania filmów względem 50" tv?
Z góry dziękuje za odpowiedzi.

P.s z tego co wiem nie ma na rynku bardziej jasnego i małego projektora niż asus
 

artiz_

New member
Bez reklam
Potrzebujesz takie malenstwo? 720p nigdy nie bedzie tak ostre jak 1080. Przemysl ta sprawe czy warto pchac sie wogle w niską rozdzielczosc.
 

Caravela

New member
Asusa rozważam ze względu na wymiary. Obecnie nie mam jak zamontować na stałe projektora i chciałbym nowy nabytek "wyciągać" tylko na wieczorne cotygodniowe seanse filmowe.
Czy 720p bedzie faktycznie takie straszne w odbiorze na 100-110" względem tv 55"?

Jak sie przeprowadzę do nowego m to wówczas pomyślę nad czymś stacjonarnym a ten by dalej służył jako przenośne kino.
 
Ostatnia edycja:

artiz_

New member
Bez reklam
Ja mam 120cali ekran. Mam koncert Petera Gabriela niestety tylko w 720p.(projektor fullHD) gdyby nie to ze to koncert i wqzna jest jakosc muzyki to wyp..... bym tą płyte na zbity pysk. Jakosc 720 do 1080p jest naprawde duza. Nie ładuj sie w 720p nie mq sensu. Zniechecisz sie do projektorow jak to g... Kupisz
 

artiz_

New member
Bez reklam
Link-mobilny,lekki projektor asus z pokrowcem do przenoszenia go. Z czystym sumieniem polece.jakosc bezkonkurencyjna w tej cenie . asusa pogoni w trimigach!!!!
 

Caravela

New member
Jak dal mnie to nawet 1080 przy 100 calach ma średni sens...

Chyba trochę przesadzasz. Gdyby obraz na 100" w 1080p był tak słaby to by nikt projektora nie kupował a i tv65 czy 75 cali pod FHD by sie nie sprzedawały (one są 4K ale treści brak). Poza tym 1080p w projektorach to narazie w zasadzie max, z wyjątkiem bardzo drogich maszyn 4K. W kinie rozdzielczość do wielkości ekranu chyba tez niewiele lepsza niż FHD jeżeli wogole a odbiór filmów 100 % lepszy niż na małym tv nawet 4K.
 

Caravela

New member
Link-mobilny,lekki projektor asus z pokrowcem do przenoszenia go. Z czystym sumieniem polece.jakosc bezkonkurencyjna w tej cenie . asusa pogoni w trimigach!!!!

Poczytam dzisiaj o tym projektorze ale to chyba bardzo stara maszyna (chodzi mi oczywiście o tzw. Rok modelowy).

A czy 720p skalowalne z blu ray z prawdziwego 1080p ( a nie takie dziadostwo jak z tv) jest nadal słabe czy jednak lepsze niż rzekome 1080p telewizyjne?

Ten Asus mi sie spodobał ponieważ jest mały (niewiele większy niż pudełko po CD) i ma stosunkowo krótki rzut. Można zamontować go na statywie i heja na ścianę:) ale oczywiście jestem otwarty na propozycje bo jednak ostatecznie nie chciałbym wydać niemałej kwoty żeby pózniej nie było przyjemności z oglądania.

Zastanawiam sie tylko czy z opisywaną jakością obrazu 720p do 1080p dla weekendowego oglądacza filmów na Blu ray nie jest trochę tak jak dla kogoś kto lubi muzykę różnica między jakością radiową a np CD. Dla mnie nie ma różnicy a niektórzy na jakość radiową dostają spazmów.:)

Acer jest zdecydowanie większy od Asusa, jeżeli ostatecznie nie zdecyduje sie na p3b z uwagi na 720p to juz raczej wybiorę epsona eh-tw5300 (choć nadal mam przed oczami asusa:)
 
Ostatnia edycja:

Caravela

New member
Artiz, Nie ma sensu ta rozmowa... I tak kupi bo wie lepiej

Rozmowa ma zawsze sens. Poto powstają fora na których ludzie rozmawiają, wymieniają sie uwagami a czasem sprzeczają. Niestety na każdym forum znajda sie tzw. znawcy którzy zamiast pomoc w podjęciu decyzji to starają sie laików splawiac / dziwiąc sie przy tym ze zadają dużo różnych pytań.

Mimo ze sie "napaliłam lekko" na Asusa to jednak zdając sobie sprawę z jego ułomności proszę o rady osoby znające sie na projektorach, bo urządzeń jest wiele i trudno ostatecznie sie zdecydować. A wydać kilka tys. A pózniej nie używać bo to czy tamto wyjdzie to nieciekawa sprawa.

Artiz - cenie twoje uwagi i z góry dziękuje za przekazywane informacje
 
Do góry