Epson TW5300 czy Benq W1070

kenobiii

New member
Który projektor byście polecili? TW5300 czy W1070? A może jeszcze coś innego, ale z tej półki cenowej?

Obejrzałem ten filmik:

youtube.com/watch?v=DjM4hV2JsV4

Ale niestety niewiele pomaga, niby bardziej podobają mi się kolory w Benq W1070, ale szczegółowość Epsona daje plusa jemu. Może bylibyście w stanie dołożyć argumenty za którymś z nich?

Po jeszcze kolejne: na tym filmie widać, że lewa strona Epsona jest bardziej rozmyta niż prawa, w Benq odwrotnie. Czy to da się czymś wytłumaczyć?

I czy to prawda, że w projektorach 3LCD (Epson) widać pogorszenie jakości obrazu po zmianie lampy, a w DLP (Benq) to zjawisko nie występuje w takim stopniu? I czym to jest spowodowane?
 

kaktusr

New member
Tematów tu i wszędzie jak grzybów po deszczu ale najlepiej podać na tacy....ehh. Krótko i na temat :


Epson :
Żywotność lampy (normal) 4000 h
Żywotność lampy (econo) 7500 h


Benq :
Żywotność lampy (normal) 3500 h
Żywotność lampy (econo) 6000 h

Gwarancja :

Epson :
Gwarancja 24 miesiące
Gwarancja na lampę 36 miesięcy lub 3000 godzin

Benq :
Gwarancja 36 miesięcy
Gwarancja na lampę 12 miesięcy


U mnie wygrał Epson, nawet jeśli projektor miał by grać 4h dziennie (czego nie robi) przez 365 dni w roku lampa przepracuje jedynie 1460h czyli w dwa lata dotarł bym do 3000 godzin czyli końca gwarancji a i tak tego nie dokonam bo nie gra 4h dziennie czyli nadał lampa łapie się na pułap gwarancji 36 miesięcy. W Benq już po roku takiej gwarancji na lampę po prostu nie mam. Dodatkowo w DLP może choć nie musi wystąpić efekt tęczy - warto sprawdzić live taki projektor.
Strata jakości po wymianie lampy ? pierwsze słyszę może przy wymianie na zamiennik ? Zarzuć linkiem gdzie to wyczytałeś...
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Czytam i niewierze czy Ty ocenisz projektor na podstawie filmików z youtube. .... ;-) mam styczność z tym projektorem i obraz jaki on wyświetla nijak się ma do tego z tych filmików z youtube. Mowa o BenQ. . ;-) radzę Ci kolego przejechac się do jakiegokolwiek salonu z tymi projektora mi u porównać je na rzywo niż oglądać te przekłamanie głupoty, które nijak się mają do rzeczywistego obrazu jakie one wyświetlają...
To tak jak bym oglądał test porównawczy w TV kolumn głośnikowych które chce kupić i na podstawie testu panów w TV wybrałbymm zwycięzcę. .. ;-)
 
Do góry