Jaki projektor do kina do 4000 (a moze 6000zł)

arszenick

New member
Dobry wieczór,

Pytanie jak w temacie. Sytuacja: Pomieszczenie - zaadaptowany strych ze skosami, ściany pomalowane na dość ciemne kolory , sufit biały (ale nie wykluczam przemalowania na jakiś ciemny szary). Projektor będzie montowany pod sufitem w odległości 5-6m od ekranu, po środku (oczywiscie w płaszczyźnie pionowej "po środku" bo pod sufitem...). Jest możliwe zamontowanie go blizej jesli jest to lepsze rozwiazanie. Ekran o szerokosci > 2m (max 3m). Projektor bedzie w zasadzie nad miejscem z którego bedziemy oglądać, może trochę z tylu, wiec powinien byc dość cichy. Pomieszczenie w zasadzie mozna zaciemnić całkowicie bez problemu (sa tylko 2 małe okienka). Chcialbym: Full HD, 3D tez by było fajnie, dobry wyraźny obraz , czerń. Nie wykluczam projektorów używanych. Wzrok mam dobry, ale doswiadczenie z projektorami żadne. Cena wstepna do 4000 ale jesli znajde cos naprawde okazyjnego to moze byc wiecej. Planuje srednio ogladac 1 film dziennie. Ekran to osobna sprawa ale możecie też coś podpowiedzieć.

pozdrawiam Marcin...
 

Henry

Active member
Bez reklam
Całkiem niezłe opinie użytkowników mają Benq1080 i Epson 5300, jedne z lepszych w swoim budżecie.
 

arszenick

New member
:) oj tam gorzej niz baba... celuje raczej w jakąś używkę dość młodą. Chcialbym sie zmiescic za sam projektor do 4000, ale jesli trafię swietny projektor którego szkoda bedzie nie kupic za do 6000, to wygrzebię. Wtedy okupie to milczeniem niewiasty przez parę dni, które to dni wykorzystam do przemalowania tego sufitu na szaro;)
 

darekguma

New member
Bez reklam
Tego nie wiesz za ile poszedł, to była cena minimalna, aukcja została zakończona przed końcem,kupijacy sie dogadał ze sprzedającym.
 

Manky

New member
Gość zalicytował, aukcja zakończona sprzedażą, moim zdaniem gdyby się dogadali zrobili by to poza allegro bo po co jeszcze płacić prowizję (od tej kwoty 200zł). Chociaż wszystko jest możliwe.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Kolego, obserwowałem tą aukcję trwała jeden lub dwa dni, tak więc się dogadali i sprzedający zakończył ją przed czasem.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Ja juz mam to za sobą, ale do tamtego tygodna od ponad pół roku sledziłem dziennie aukcje na allegro i było kilka okazji nawet na jednej niestety popłynąłem i był to sony 55, na szczęšcie zakupiłem przez portal i dostałem zwrot kasy ale to trochę trwało i kosztowało nerwów. Taki sony w takim stanie było kilka w cenie około 6tyś. U mnie skończyło się na JVC X3.
 

arszenick

New member
Kolega z Holandii ma mozliwosci mi kupić: Sony VPL-HW30ES z bardzo niewielkim przebiegem (kilkadziesiąt godzin, aczkolwiek wiek 3 lata) wraz z mocowniem sufitowym za ok 5000zł oraz nowego zapakowanego Epsona 6100 z gwarancja lecącą od lipca za w przeliczeniu 3500zł. Co o tym myślicie?
 
Ostatnia edycja:
Do góry