Optoma HD36/151x i Magicscreen

Qinrod

New member
Witam

Od jakiegoś czasu rozglądam się za projektorem i ekranem do mojego kina domowego. Pomieszczenie jakie będę miał do dyspozycji to salon o wymiarach 7m x 3,75m, który będę dopiero wykańczał. Ekran ma wisieć na krótkiej ścianie a projektor będzie podwieszony pod sufitem - długi salon pozwala na łatwą instalację w kwestii odległości projektora od ekranu.
Wpadły mi w oko: ekran Magicscreen 120" i projektory Optoma HD151x/HD36.
Ekran Magicscreen ułatwia aranżację salonu bez konieczności całkowitego zaciemniania go- posiada gain 1.4 przy obniżonej reflektancji. Tu pojawia się problem w kwestii projektora - Optoma to bardzo jasne urządzenia i przy wrzuceniu wszystkich danych w kalkulator wychodzi że przy ekranie 120" i odległości 544 cm to przy takim gainie ekranu uzyskam jasność 30 fL :( I tutaj moje pytania:
1. Czy obraz nie będzie za jasny zakładając że pomieszczenie będzie częściowo zaciemnione ?(rolety w oknach i ciemne ściany w okolicy ekranu)
2. Czy da się w ogóle zestawić jakoś te projektory z tym ekranem ?(Magicscreen ma maks 120")
3. Ewentualnie jakie inne projektory w podobnej cenie moglibyście poradzić ?

Z góry dzięki za pomoc :)

P.S. Czy właściwie dobrze robię wpisując w kalkulator gain ekranu na 1.4 ? W końcu Magicscreen ma inną konstrukcję dzięki której ogólna ilość światła odbitego jest mniejsza niż przy standardowych ekranach...
 
Ostatnia edycja:

artiz_

New member
Bez reklam
Jasnosc zawsze mozesz w ustawieniach zmniejszyc lub wł tryb oszczedzania energi. Co do magicscreen miałem i nie polecam. Ekran tragedia.

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka
 

Qinrod

New member
Jasnosc zawsze mozesz w ustawieniach zmniejszyc lub wł tryb oszczedzania energi. Co do magicscreen miałem i nie polecam. Ekran tragedia.

O widzisz, do tej pory nie spotkałem się z negatywnymi ocenami użytkowników magicscreen future. Mógłbyś napisać coś więcej, dlaczego tak słabo go oceniasz ?
 
Do góry