Pokój do gier z wielkim ekranem- doradźcie.

hiperadi

New member
Witam,
Wracam do Was po kilku latach nieobecności. Ostatnim razem pomogliście mi zdecydować się na TV. Mój Panasonic 65ST ciągle sprawuje się świetnie ale pora na grubszą robotę.

Mam do zagospodarowania pokój ok 40 m2. Ma to być nie tyle kino domowe co salon gier. Akustycznie pokój ze względu na swój kształt jest w porządku nawet jak stoi pusty, a po dodaniu wykładziny i paneli akustycznych na jedną ze ścian będzie super więc audio się nie zajmujemy.

Ściany, sufit, podłoga wszystko ciemno szare, w oknach rolety zewnętrzne więc całkowite zaciemnienie.
Projektor: myślę nad Sony HW65ES. Z tego co czytałem będzie świetny pod konsolę (niski input lag, świetne kolory i kontrast). Ale jeżeli macie jakieś lepsze propozycje co do projektora w tej cenie, który będzie lepszy do gier to chętnie wezmę to pod uwagę.
Ekran ramowy, szer 300, wys 169. - I tu mam problem bo nie wiem czy do grania lepiej się będzie nadawał biały czy szary? Co polecacie konkretnie na dzień dzisiejszy, najlepiej z wyjaśnieniem dlaczego akurat to? Jaka firma? Chciałbym się zmieścić do 4000 zł, chyba, że jest jakiś poważny powód abym musiał ten próg przekroczyć to go rozważę.

W jakiej odległości umieścić projektor (Sony) od ekranu aby najlepiej świecił? Możliwość mam od 1 m do 6,5 m. A możę to nie ma większego znaczenia?

A w ogóle to co myślicie o graniu na projektorze? Nie chciałbym się zawieść po wydaniu takich pieniędzy. Obraz będzie gorszy niż na moim Panasonicu?

W podzięce za pomoc obiecuje umieścić zdjęcia i obszerną opinie jak to się sprawuje.
Pozdrawiam
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A w ogóle to co myślicie o graniu na projektorze? Nie chciałbym się zawieść po wydaniu takich pieniędzy. Obraz będzie gorszy niż na moim Panasonicu?

Zależy na czym będziesz grał i przede wszystkim w co.
Genialnie sprawdzą się gry (np.) jeżdżone, ale z kokpitu. Wrażenia z takiego Dirta na 120" trudno ubrać w słowa. Raz, że grafika niemal fotorealistyczna, dwa - wrażenie uczestnictwa w wyścigu.
Żaden hiper OLED tv 65" nie jest w stanie się z tym równać (wrażenia), dlatego porównywania do tv nie ma jakiegokolwiek sensu, to dwa różne światy i każdy przypadek trzeba opisywać indywidualnie.

Dodatkowo na projekcji - z uwagi na przekątną, wyjdą wszystkie niedoskonałości i tutaj zalecałbym mocny sprzęt (PC).
Po za (zaledwie garstką) tytułów, ja osobiście wolę grać na monitorze czy tv 80".
Wbrew pozorom, granie na tak dużej przekątnej nie specjalnie jest komfortowe, a 300cm podstawy przy 16:9 to już 135", więc nie mało.

Filmy naturalnie to inna inszość, tutaj w każdym jednym przypadku będzie lepiej (wrażenia przesłonią wszystko).
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak jak pisałem pokój całkowicie zaciemniony. Ściany ciemno szare. Na projektor i ekran chciałbym wydac coś koło 15000, Max 20 000 zł.

To już Kolego za te kwoty można wybierać w sprzęcie,a potem tylko się delektować graniem czy też oglądaniem na 120 calach ..
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Jeśli chodzi o projektor to sony 65 będzie dla Ciebie bardzo dobrym wyborem, jeśli byś nie grał brałbym JVC RS 500 o którym wspomniał Lycon. Dlaczego sony, ponieważ ma niższy imput lag niż JVC i bardziej się nadaję do gier. Natomiast prócz tego że masz dobry projektor do grania w gratisie dostajesz bardzo dobry obraz w kinie..;-)
Pytasz o ekran, na rynku masz dwie bardzo dobre sprawdzone firmy ADEO i Kaub.e.r. Ja bym rozważał z tych dwóch bo są sprawdzone i do tak dobrej klasy projektora to bym do niższej klasy ekranów nie schodził. Jeśli chodzi o kolor tkaniny to ponownie uderzyłbym w szary ze względu na lepsze kolory i głębie czerni. Ponadto napisałeś że masz nie czarne a szare ściany tym bardziej brałbym szary. Biały ekran kupowałbym dopiero powyżej 135-140" z uwagi iż potrzebna jest mocniejsza i silniejsza lampa do poprawnego wyświetlenia i odzwierciedlenia kolorów na tak dużym ekranie aby nie tracić na jasnosci i poprawnej reprodukcji barw to szarym ekranem dodatkowo byśmy przy tak dużej przekątnej dodatkowo obciążyli poprawne wyświetlanie i nasycenie kolorów.
Przy bardzo dużych przekątnych łatwiej wyświetlić projektorowi obraz na białych ekranach chyba że mamy naprawdę mocne proje klasy sima..;-)
 
Ostatnia edycja:

enocyl

Banned
No super, ale kontrast ANSI w mieszanych scenach jest wręcz żałosny.
Widziałeś projektor tej klasy w dostosowanym pomieszczeniu na żywo? ;) Uwierz mi, że cyferki w kontraście ANSI nie mają odzwierciedlenia w ogólnej jakości obrazu i jego odbioru dla widza.

Wracając do tematu to rzeczywiście Bipo ma rację. Do gier JVC się nie nadaje i celowałbym w Sony.
 

luksio

New member
Zależy na czym będziesz grał i przede wszystkim w co.
Genialnie sprawdzą się gry (np.) jeżdżone, ale z kokpitu. Wrażenia z takiego Dirta na 120" trudno ubrać w słowa. Raz, że grafika niemal fotorealistyczna, dwa - wrażenie uczestnictwa w wyścigu.
Żaden hiper OLED tv 65" nie jest w stanie się z tym równać (wrażenia), dlatego porównywania do tv nie ma jakiegokolwiek sensu, to dwa różne światy i każdy przypadek trzeba opisywać indywidualnie.

Dodatkowo na projekcji - z uwagi na przekątną, wyjdą wszystkie niedoskonałości i tutaj zalecałbym mocny sprzęt (PC).
Po za (zaledwie garstką) tytułów, ja osobiście wolę grać na monitorze czy tv 80".
Wbrew pozorom, granie na tak dużej przekątnej nie specjalnie jest komfortowe, a 300cm podstawy przy 16:9 to już 135", więc nie mało.

Filmy naturalnie to inna inszość, tutaj w każdym jednym przypadku będzie lepiej (wrażenia przesłonią wszystko).

Zgadzam się w 100%. Ja grałem trochę na projektorze u siebie (ekran o szerokości 2m) i szybko wróciłem do 24" monitora. Mnie przyjemnie się grało na projektorze tylko w FIFĘ a też myślałem, że jak włączę gry na projektorze to będzie efekt WOW :) Dobrze by było żebyś przed zakupem mógł gdzieś sprawdzić czy taka wielkość ekranu przy grach będzie ci odpowiadała.
 

hiperadi

New member
Zgadzam się w 100%. Ja grałem trochę na projektorze u siebie (ekran o szerokości 2m) i szybko wróciłem do 24" monitora. Mnie przyjemnie się grało na projektorze tylko w FIFĘ a też myślałem, że jak włączę gry na projektorze to będzie efekt WOW :) Dobrze by było żebyś przed zakupem mógł gdzieś sprawdzić czy taka wielkość ekranu przy grach będzie ci odpowiadała.

Wszystko ok. Tylko pytanie jaki to był projektor, jaki ekran, jakie warunki?
Dla mnie granie w tym momencie na czymś mniejszym niż 65 cali jest mało atrakcyjne. 24" to zupełnie nie dla mnie.
Liczę że ekran 130" da mi niezłego kopa, przy czym należy pamietac, że będę siedział od niego jakieś 6m.
Dostałem tylko jedną odpowiedz jaki kolor ekranu będzie dla mnie lepszy. Kolega wyżej sugerowal, że szary będzie lepszym wyborem. Czy jest może ktoś kto się z nim nie zgadza? :)
 

hiperadi

New member
Do Bipo:
Widze, że masz projektor i ekran nie dużo odbiegające od tego w co ja celuję.
Powiedz mi jak daleko siedzisz od ekranu?
Czy wielkość Cię nie przytłacza?
Po opisie widac, że raczej nie posiadasz konsol więc nie masz doświadczenia z grami w takich rozmiarach?
Nic tylko pakuje konsole do samochodu i za godzinę jestem u Ciebie :grin:
 
Ostatnia edycja:

zibi_pl

New member
To może ja dodam od siebie 3 grosze ;) Jeśli idzie o sam sprzęt to się nie wypowiadam bo posiadam kilka klas niższy (optoma hd140x) ale projektor służy mi zwłaszcza jako sprzęt do grania (PS4 i PC) jak i oglądania filmów. Co prawda na razie tymczasowo wyświetlam obraz na ścianie w kolorze bladej zieleni i przekątna to tylko 76 cali ale siedzę przed tym ekranem w odległości ok 2,5m więc efekt i tak jest wow. Co do gier - pykam sobie w BF4 na PC i jest bardzo przyjemnie, wszystko duże wyraźne i śmiga jak szalone. Że tak pozwolę sobie powiedzieć "wojna na całego" - przebić to może już chyba tylko solidne VR ;) Oczywiście to moja prywatna opinia. Na sprzęcie w Twoim budżecie to już będzie kosmos przy takich rozmiarach i jakości :D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie będzie żadnego kosmosu, bo tu chodzi o przekątną.
Czy to będzie projektor za 15k czy 4k, nie ma znaczenia.
Ty piszesz o 76", czyli mniej jak mój tv, a na nim gra się wybornie.
Natomiast 130" to inna inszość, do wielu gier to przerost formy nad treścią.
Inna sprawa, że 6m to sporo, nawet jak na 130".
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chodzi Ci o Benq w1070?
Przecież to jeden z lepszych, jak nie najlepszy proj. w swoim budżecie, żeby nie powiedzieć na równi z droższymi. Każdy wie co mam. Zdjęcia były w wątku.

A czemu nie dopisałem detektywie? Bo jakbyś dobrze zauważył, to żeby coś wpisać trzeba coś usunąć, przy mojej sygnaturze jest sporo kodu (zmiana kolorów, czcionka, pogrubienie i pewnie moje błędne ingerencje) i zrobił się burdel w ilości znaków, a jak chce dopisać coś dłuższego, to jest info o braku możliwości. Dlatego sporo oznaczeń musiało zniknąć, ale tego już nie widzisz.
Nie ma też możliwości edycji w google - "WYSIWYG", kiedyś była taka możliwość w IE i tam w locie wpisywałem, ale już nie widzę takiej możliwości.

Sprawdzę ten kod (mimo, że się nie znam na tym specjalnie) i postaram się wpisać całość oznaczenia.

Zresztą, jakimi Ty kategoriami myślisz, zlituj się i nie mierz wszystkich swoją miarą ;)

sygn.jpg
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie ściśnieniowałem ;) ale zwyczajnie nie rozumiem takich pytań/podtekstu i o ile Ciebie znam i domyślam (mam nadzieję), że nie ma tu żadnych złośliwości, to wiem z doświadczenia, że przylezą zaraz mendy które takie wpisy prowokują do złośliwości.
Siedzę lata na forum i wiem jacy są ludzie, wiem też jakimi kategoriami myślą. Mi to lotto, ale nie lubię żenady.
;)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
No ale jak na AVForums czy innych,zobaczą Twoje sprzęty,to nie będą chcieli z Tobą gadać :-D

Spoko,takie żarty ;)
 
Do góry