Pokój do gier z wielkim ekranem- doradźcie.

Bipo

Active member
Bez reklam
Do Bipo:
Widze, że masz projektor i ekran nie dużo odbiegające od tego w co ja celuję.
Powiedz mi jak daleko siedzisz od ekranu?
Czy wielkość Cię nie przytłacza?
Po opisie widac, że raczej nie posiadasz konsol więc nie masz doświadczenia z grami w takich rozmiarach?
Nic tylko pakuje konsole do samochodu i za godzinę jestem u Ciebie :grin:

Ja siedzę jakieś 3.8m od ekranu. Kiedyś siedziałem 4.5m ale się pezysunąłem bo mi obraz wydawał się już za mały. ..:-D...
Kwestia swoich preferencji, na początku było wg. Zaleceń THX a później przeszedłem na swoją odległość..:mrgreen:

Armanig mam tak samo jak Ty odnośnie zmian w tej stopce... byle kropkę tam wstawić a od razu masz info o ograniczeniu liter, linii i innych pierdolach a co dopiero napisać wyraz to burzy Ci cały układ. ..:-(
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No ale jak na AVForums czy innych,zobaczą Twoje sprzęty,to nie będą chcieli z Tobą gadać :-D

Spoko,takie żarty ;)

A to w takim razie zbieram na proja 4k ;)

A tak na poważnie, gdybym dziś dysponował budżetem rzędu 20k, to odczekałbym trochę, dozbierał i szedł właśnie w 4K. Rok, dwa lata temu nie, dziś tak właśnie bym zrobił.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Ja jak kupowałem swojego obecnego tez się zastanawiaLem czy się nie wstrzymać i później kupić coś z 4k.... a tu minęły 3 lata i jak Soniak kosztował 40 tys to tyle kosztuje a używek brak... :-( wiec pozostaje cieszyć się dobrym full hd... ;-) Zobaczymy czy za 3 kolejne lata będzie coś natywnego w normalnej cenie. .. ;-)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
A to w takim razie zbieram na proja 4k :wink:

A tak na poważnie, gdybym dziś dysponował budżetem rzędu 20k, to odczekałbym trochę, dozbierał i szedł właśnie w 4K. Rok, dwa lata temu nie, dziś tak właśnie bym zrobił.

Dzisiaj w 4K nie ma sensu wchodzić,
W 2017 bardziej się unormuje...;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dlatego napisałem, że chyba bym się wstrzymał, odczekał i dozbierał.
Pod warunkiem, że te 20k leżałoby już na stole w kopercie.
Nie mam nic do FHD, ale dysponując takim budżetem bliżej mi już właśnie do chęci posiadania 4k ;)
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Ja jak kupowałem swojego obecnego tez się zastanawiaLem czy się nie wstrzymać i później kupić coś z 4k.... a tu minęły 3 lata i jak Soniak kosztował 40 tys to tyle kosztuje a używek brak... :-( wiec pozostaje cieszyć się dobrym full hd... ;-) Zobaczymy czy za 3 kolejne lata będzie coś natywnego w normalnej cenie. .. ;-)

Masz w domu coś co większość tutaj chciała by mieć, dla wielu ideał. Nie marudz że masz z dupy obraz i wrzucił byś 4k. Tylko do czego do filmów z jutuba??! W twoim przypadku wymiana tylko wtedy gdy obecny sprzęt się sfajczy
:spam:

Zresztą armani ty tak samo
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Masz w domu coś co większość tutaj chciała by mieć, dla wielu ideał. Nie marudz że masz z dupy obraz i wrzucił byś 4k. Tylko do czego do filmów z jutuba??! W twoim przypadku wymiana tylko wtedy gdy obecny sprzęt się sfajczy
:spam:

Zresztą armani ty tak samo
Tak jest Caparzo, przepraszam już nie będę. .. ;-)
Broń Boże ja nie narzekam na swój obraz wręcz przeciwnie jestem z niego w 100% zadowolony, tylko napisałem że w trakcie zakupu również zastanawiałem się czy nie odkładać dalej na 4k bo już były dostepne i można było kupić cos z 4k ale projektor który by mnie i interesował posiadał cenę jak dla mnie z kosmosu wiec wybrał obecnego... ;-) :) i pozostanie on jeszcze ze mną długo.. ;-)
 
Ostatnia edycja:

hiperadi

New member
Dlatego napisałem, że chyba bym się wstrzymał, odczekał i dozbierał.
Pod warunkiem, że te 20k leżałoby już na stole w kopercie.
Nie mam nic do FHD, ale dysponując takim budżetem bliżej mi już właśnie do chęci posiadania 4k ;)

Czekanie na 4k nie wchodzi w grę bo to jakieś min dwa lata, a mi się już dłużej czekać nie chcę. A nawet za te dwa lata nie wiem czy ilość interesującego mnie materiału w 4 k bedzie jakaś powalajaca. Za 4 latka to projektor ten się sprzeda, a kupi drugi.

A co do tego, że siedzenie 6 m dla 130" to duzo to przeciez chodziło mi o to, że to jest maksymalna odległość na jaką mogę się odsunąć. Nic nie stoi na przeszkodzie abym sofe miał ustawioną 2m od ekranu.
 

enocyl

Banned
Tak jest Caparzo, przepraszam już nie będę. .. ;-)
Broń Boże ja nie narzekam na swój obraz wręcz przeciwnie jestem z niego w 100% zadowolony, tylko napisałem że w trakcie zakupu również zastanawiałem się czy nie odkładać dalej na 4k bo już były dostepne i można było kupić cos z 4k ale projektor który by mnie i interesował posiadał cenę jak dla mnie z kosmosu wiec wybrał obecnego... ;-) :) i pozostanie on jeszcze ze mną długo.. ;-)
Moje podejście jest takie samo. Zresztą na pokazie projektorów w Warszawie wspólnie stwierdziliśmy, że Sony VW520ES daje naprawdę świetny obraz, ale różnica nie jest na tyle duża, aby dopłacić 30k zł. Może HDR zrobi na tyle dużą różnicę, że kupię za kilka lat (2-3?) projektor 4k + HDR pod warunkiem, że cena nie przekroczy 15-20k zł.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Ciekawe kiedy teraz zrobią takie spotkanie i porównanie projektorów bo już trochę czasu minęło a filmy i odtwarzacze już w 4k są .;-)
 
Do góry