pomoc w wyborze ekranu i projektora

R

Repugnant.

Guest
od jakiegos czasu nosilem sie z zamiarem wymiany tv bo zrobil sie za maly:)ale po przemysleniach stwierdzilem ze tv zostanie a sprawie sobie projektor i ekran i tu pojawia sie pytanie jaki?wiem jedno powinien byc 3d kolejna sprawa to ekran musi byc montowany do sufitu nie koniecznie elektrycznie rozkladany i kolejne pytanie czy z napinaczami czy tez nie.odleglosc projektora od ekranu to 4.3m zalezy mi na maksymalnie duzym obrazie z gory dziekuje za pomoc wdzieczny bede za konkretne nazwy i modele.max moge wydac 9tys.z gory dziekuje za pomoc.
 

KoNraDo2016

New member
Napisz cos o miejscu gdzie chcesz zainstalować projektor. Nasłonecznienie, możliwość adaptacji pokoju pod projektor typu kolor mebli, ścian, jaka możlowość zaciemnienia okien... itp. Poczytaj także wątki innych userów na forum.
 
R

Repugnant.

Guest
no wlasnie czytam i zastanawiam sie bo w pokoju mam spore okno balkonowe z drzwiami co prawda sa tam zaslony ale w sloneczny dzien i tak nie zapewniaja 100%wego zaciemnienia.przemalowanie scian i sufitu(bialy) nie wchodzi w gre.meble nie sa specjalnie ciemne kolor debowy sciany kawa z mlekiem.z drugiej strony zazwyczaj ogladam cos wieczorem i wtedy w pokoju przy zaslonietych zaslonach jest naprawde ciemno.
 

KoNraDo2016

New member
Ja proja oglądam tylko wieczorem. Mam pokój stołowy z funkcją kina domowego a nie odwrotnie. Pare wskazówek:
1. Ekran tylko z napinaczami i w jasnym pomieszczeniu lepiej zainwestowć w grey, dodatkowo z topem czarnym u góry.
2. Pomaluj sufit farbą flugger 2s
3. Projektor fullhd z dobrym kontrastem, sprawdź w konfiguratorze w necie. Ja kupilem używanego sony hw55es i jestem zadowolony, oczywiście profesjonalna kalibracja wymagana. Ceny lamp nie są już problemem, aliexpess.
4. Z tą odległościa proja od ampli, jeżeli ampli będzie z frontu będziesz miał problem z doborem odpowiedniego kabla hdmi np. do 3D. W ostateczności można użyć skrętki z konwerterem syganłu lan na hdmi.
Przeczytaj wątki innych na tym lub innych forach.
Niestety nie ma co oszczędzać na ekranie, powinno sie kupić produkt docelowy dobrej klasy. Szybciej odsprzedasz projektor jak ekran. Pozdramiam
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Masz fajny zestaw KD , zamień 65" na 24" ( wystrczy do kotleta ) , na scianę ekran ramoawy ( Adeo Reference Grey lub MS ) projektor Sony 45 , 55 , 65 . JVC nie pokaże pazura w tych warunkach .
Lub bez ciagania kabli po suficie Lg PF 1000 lub Optoma GT 5000 , 55000 .
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Kolega Lolo2 kupil tanio ekran , teraz będzie go naciągał zszywkami i gwoździami :)
Możesz kupic samo płutno 113" z zestawem do montażu/naciagania za 1200 pln i samemu zrobić ramę , border .

Jaka odległość oko-ściana ?
 
R

Repugnant.

Guest
musze miec ekran montowany do sufitu ktory bedzie sie rozkladal przed telewizorem nie mam mozliwosci zamontowania ekranu na scianie odleglosc miedzy ekranem a projektorem bedzie wynosila ok 4.3m
 
R

Repugnant.

Guest
sprzeciki fajne ale niestety nawet jesli troche nagne finanse to i tak nie wyskrobie wiecej jak 10tys na ekran i projektor
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Weź pod uwagę, że inwestując w tańszy projektor i montując go prawie nad głową , będzie wk... wentylator . I jak go nie będziesz słyszał przy wybuchach , to w spokojnych scenach będziesz chciał go "zabić" :)
 
R

Repugnant.

Guest
macie racje ze im lepszy sprzet tym lepiej no i ceny tez nie beda male ale myslalem ze za 10tysi da sie cos fajnego ogarnac
 

KoNraDo2016

New member
Nie da się ale możesz podejść do tematu w ten sposób, że kupisz dobry ekran na stałe a za resztę budżetowy proj w technologii lcd. Dozbieraj, sprzedaj i kup coś z dpl a na końcu sxrd. Doświadczenie bezcenne. Sam bym tak teraz zrobił. Post powyżej jest ważny bo w twoich warunkach lampa raczej w trybie high a tylko niektóre proje będą na akceptowalnym poziomie hałasu.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No to moge potwierdzic, jak chcesz ekran do salonu, ktory bedziesz zwijal i rozwijal to nie proponuje nic ponizej 1000zl.

Ja sobie kupilem tani ekran bo moge se na to pozwolic tzn. Umocuje go na stale i naciagi porobie po bokach do slupow (sciany). Wiec mi to starczy.
 

koziolek10

New member
Macie jakieś patenty żeby maksymalnie zminimalizować światło z projektora bo mam W1070 i mega jasny wyszedł w pokoju 16m2 przy odleglejsi od projektora 3m. Jakieś przesłony przy ekranie?. Ekran z mniejszym gain niz 0,8?
 
Do góry