Wykonanie pokoju kinowego

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co chcę uzyskać ?? wygodę i inne doznania, aniżeli tv 55`` z systemem audio 5.1 Nie musi to być coś z Atmosem jak i rozdzielczością 8K.

Jedno wyklucza drugie.
Jeżeli chcesz inne doznania (audio) jak te z systemu 5.1, to sufitowe są wskazane. Ew. 7.1.
Dwa dodatkowe tyły wnoszą również sporo w kwestii wrażeń, powiedziałbym, że więcej jak Atmos.
 

Mincek

New member
Armanig jedno nie wyklucza drugiego.W salonie mam 5.1 w pokoju jak juz pisalem bedzie 7.1 pomijam fakt salonu i akustyki (salon niesymetryczny) do pokoju kinowego, ale to mowa tylko o audio. Wiekszych doznan oczekujeod video, a tutaj mam bardzo jasny salon i55 cali. Pokoj juz wiadomo inaczej zaplanowane, wiec video bedzie bardziej realne. Pomijam doznani zwyklego salonu w stosunku do kina...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja nie pisze o video, a o audio.
Piszesz, że chcesz inne doznania jak 5.1, a nie musi to być Atmos.
Skoro nie Atmos, to zostaje tylko 7.1 (ew. zmiana sprzętu).
Dlatego o tym wspomniałem, a skoro będzie, to ok. Sporo wniesie.
 

Mincek

New member
Uwazam ze nawet to samo 5.1 daloby inne doznania w dedykowanym pokoju anizeli ten sam zestaw w jakims salonie. Uwazam ze w dedykowanym pokoju 7.1 to minimum. Atmos zwiekszylbymi w tym momencie mocno koszta, moze w przyszlosci :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To już zależy od akustyki, jeżeli będzie na plus, to naturalnie, że ten sam system da lepsze doznania, dojdzie do tego jeszcze projekcja i większy ekran.
Całość zrobi robotę, ale obiektywnie trzeba oceniać system niezależnie.
Nt. 7.1 pisałem już sporo, robi kawał dobrej roboty, ale profilaktycznie i tak bym przeprowadził instalacje pod sufitowe.
Tak już jest, że z czasem człowiek się przyzwyczaja do dobrego i prędzej czy później będzie kombinował dalej.
 

Mincek

New member
U mnie to poddasze wiec sufit mam podwieszany z dostepem do niego od gory ze strychu, wiec ew. Dalsza kombinacja nie bedzie problemem...


jakna razie chcialbym sie skupic na video i ekranie, bo tu mam najwiekszy dylemat.

jak na razie podchodze do hdf pomalowanej odpowiednia tikkurila, koszt znikomy do jakiegokolwiek innego ekranu ramowego. Nie znam jednak roznicy. Ludzie pisza ze ok ale nadal nie moge doczytac szczegukow lub konkretnego porownania...
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
U mnie to poddasze wiec sufit mam podwieszany z dostepem do niego od gory ze strychu, wiec ew. Dalsza kombinacja nie bedzie problemem...
Super, pozazdrościć, tylko pamiętaj, że w takim razie będziesz potrzebować jakieś obudowy do sufitowych głośników, trzeba je jakoś wygłuszyć, a masz pole do popisu ;)
 

Mincek

New member
Ale skupiamy się na czymś co w tej chwili nie mam dylematów, a mało info mam na to co mam dylematy :) chłopaki i dziewczyny, dajcie jakieś dobre porównania :) lub ceny na ekrany ramowe ;p
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Jeśli postawisz kolumny po bokach i odliczysz 5cm na ramę od ekranu z każdej strony ci daje w sumie 10cm to ile pozostaje Ci na szerokość miejsca na samą powierzchnię projekcyjna?
Ponadto jeśli chcesz dobry patent na czarne sciany:
- kupujesz szynę sufitowa, przekercasz ja na około pokoju i w jednym rogi masz cały materiał do zasloniecia. W trakcie seansu wyjeżdżasz i rozciąga cały materiał na około pokoju i masz jaskinie. Tylko sufit musisz pomalować na czarno, a po seansie kotary przesuważ i masz normalny dzienny pokój. . ;-)
 

Mincek

New member
Bipo, max ekran mogłem dawać około 3m. Płytę nad którą się zastanawiam, ma 2,8. Jak zrobię ekran 2,5 to także nic się nie stanie, więc ujmijmy że w granicach 2,5 szerokości ekranu.
Wysokość zrobię sobie bordery ruchome do zmiany proporcji.

No właśnie i coś takiego się zastanawiam. Rozumiem że ten materiał gdzie był polecany w tym wątku, jest odpowiedni ?? i nie odbija światła ??

Reasumując patrząc na względy video (nie audio) to czy pomaluję ściany matową tikkurilla, czy zrobię te zasłony to będzie OK ??
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Dokładnie tak moim zdaniem jak dasz grube kotary wokół pokoju to nie dość że masz czarne sciany to jeszcze wpływa ten materiał na akustyke pomieszczenia. Ja tak mam i mogę ze swojego doświadczenia zapewnić Cię że jak zasłonię u siebie wszystko wokół pod seans to robi się salka jak w kinie. Akustyka jest dużo lepsza, dźwięk się tak nie niesie i jest bardziej ukierunkowany, pogłosu zero. Ten materiał co ja kupowałem jest matowy, zero odbicia. Natomiast używałem na sufit agrowlukniny czarnej i na niej było widać delikatne odbicie, ale na kotara ch na 100% masz zero odbicia.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Ja kupowałem w Leroy ale to ze 4 lat temu.... ;-) teraz musisz podjechać do sklepu typu; Leroy, castorama, praktykę, obi, bomi, itd. I zobaczyć na żywo oraz dotknąć bo też się ruznia gramaturgia. Jedne mogą być grube na zdjeciu a jak dotkniesz mize okazac sie cieniutkie jak firanka. Leiej naczynie i dotykowo wybierać..
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Za 1200 PLN kupisz materiał projekcyjny Adeo Reference White lub Grey z systemem montażu , 113"
Adresu nie podam , bo to przestępstwo :) Na tym portalu .
 

davey

New member
do Mincek
jestem na podobnym etapie co Ty, również planuje budowę salki kinowej wersji budżetowej,
piszesz że będziesz sam robił rozsuwane bordery, w jaki sposób ?
masz może linka gdzie jest to dobrze opisane, na chwilę obecną moja wyobraźnia nie może tego tematu ogarnąć :)

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
 

Mincek

New member
do Mincek
jestem na podobnym etapie co Ty, również planuje budowę salki kinowej wersji budżetowej,
piszesz że będziesz sam robił rozsuwane bordery, w jaki sposób ?
masz może linka gdzie jest to dobrze opisane, na chwilę obecną moja wyobraźnia nie może tego tematu ogarnąć :)

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

[youtube]FDu7JsT8lQA[/youtube]

Ja jeszcze nie myślałem nad techniczną stroną tego wykonania, ale myślę że 2 stalowe linki, na bloczkach z odpowiednimi ogranicznikami i może silniczkami (automatyka by byla) ogarnie sprawe. Do tego jakakolwiek płyta, czy to OSB czy coś innego twardego, obite czarnym materiałem załatwi sprawe..

Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jest do zrobienia, gdybym dysponował odpowiednią miejscówką do takich zabaw, to już dawno zabawiłbym się w Słodowego.
Jeden z naszych kolegów zrobił coś podobnego, czyli góra/dół automatycznie zsuwana. Ktoś podrzuci może linka.
 
Do góry