Wykonanie pokoju kinowego

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lipet, z 3.5m mam 120", nie ma żadnego problemu z czytaniem napisów.
Gdybyś o tym nie wspomniał, nie pomyślałbym nawet o tym.
Jest tak jak powinno być.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Rama jest fajna, mi się podoba.
Chociaż przy tej ścianie można dowolnie ją już zmniejszać/powiększać.
Ważne jest to, że nic nie dominuje za ekranem, świetne warunki do oglądania.
 

Mincek

New member
Witam, po pewnym czasie i testowaniu pokoju :) jestem BARDZO zadowolony z pokoju korzystam regularnie, nastomiast pojawił się niedosyt ;/

Brakuje mi ATMOS`a, w związku z tym mam pytanie, w sumie dwa.

Czy onkyo 555 w starczy do Jamo S606 ?? czy jednak trzeba półkę wyżej czyli 656 ??
Czy kolumny w sufit, moge wykorzystać z zestawu 7.1 (tylne), czy muszę dokupić dedykowane ??

(jeśli mam być szczery nie czuję wielkiej różnicy pomiędzy 5.1 a 7.1 :( dlatego też zastanawiam się czy mógłbym je wykorzystać.. )

Bardzo dziękuję za podpowiedzi :)
 

Mincek

New member
zazwyczaj odtwarzam bluraye z dysku. Nie napisałem że nie czuję różnicy, natomiast jest ona niewielka. przod, lewo prawo, boki słychać idealnie, tylne dźwięki są, ale jakoś mało "odczuwalne".

Do tego, zdecydowanie łatwiej kupić ampli z atmosem w systemie 5.1.7 aniżeli 7.1.2 (przypominam że jest to pokój budżetowy).

Do tego nigdy atmosa nie słuchałem i sam jestem ciekaw czy zamiana z 7.1 na 5.1.2 w atmosie byłoby dobrą zmiana, choć myślę że to byłaby dobra zmiana jednak...
 
Z doświadczenia mogę Ci powiedzieć że film filmowi nie równy.
Zorganizuj sobie Mad Maxa z dźwiękiem 7.1 True HD, oczywiście jeżeli odpalisz film z takim dźwiękiem na ampli powinien Ci się podświetlić DOLBY TRUE HD.
Spróbuj na tylne głośniki dać więcej decybeli by były bardziej słyszalne, u mnie początkowo też sporadycznie się odzywały.po ręcznych wielogodzinnych zabawach doszedłem do tego co chciałem .
 

Mincek

New member
Owszem, mogę spróbować się bawić, jednak cały czas po głowie chodzi ATMOS więc nawet jak się pobawię teraz, to za chwilę będzie zmiana, a nie wydam 6k na atmos 7.1.2 bo mi po prostu szkoda kasy na to ;/

Cały czas czekam też by ktoś podpowiedział na poprzednie pytania...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem jak 555, ale na 656 na bank poczujesz 7.1 i to w pełnej krasie.
W mojej ocenie 7.1 daje więcej wrażeń jak 5.1.2, ale jak nie próbowałeś, to może warto się przekonać.

Możesz wykorzystać "monitory" na sufit, potrzeba Ci tylko specjalnych uchwytów.

Natomiast miałem kiedyś 606 i też próbowałem 7.1, nie wiem co jest z tym kolumnami, ale tam to zwyczajnie nie było specjalnych wrażeń.
Wymień ampli na coś min. 656 i pomyśl nad zmianą kolumn.
 

Mincek

New member
armanig, trochę mnie zagiąłeś że na 7.1 są lepsze wrażenia aniżeli na 5.1.2 myślałem że na atmosie jednak będą ciekawsze wrażenia.

Z twojego postu wynika więc, że warto bardziej pobawić się w 7.1 niż od razu zmieniać ampli i iść w atmosa.

Ampli mam stare poczciwe 608 więc może warto trochę więcej czasu poświęcić na 7.1 ??
 

buldoggg

Member
Bez reklam
3,3 m od 100" ekranu. Nie wiem czy się przyzwyczaisz bo czytanie napisów to porażka z tej odległości. Ja bym chyba odsunął kanapę na maksa. Ewentualnie pozostaje lektor, ale nie zawsze jest a tylko psuje cały dźwięk.

ja ogladam z 4,3m a mam 146" (filmy w proporcjach kinowych) i jest okej,oczywiście czcionkę mam zmniejszoną do moich preferencji i ogląda mi się bajecznie.
 

raf7676

New member
armanig, trochę mnie zagiąłeś że na 7.1 są lepsze wrażenia aniżeli na 5.1.2 myślałem że na atmosie jednak będą ciekawsze wrażenia.

Z twojego postu wynika więc, że warto bardziej pobawić się w 7.1 niż od razu zmieniać ampli i iść w atmosa.

Ampli mam stare poczciwe 608 więc może warto trochę więcej czasu poświęcić na 7.1 ??
Ja bym wybrał 5.1.4
7.1 jest dobre, jak jest szeroki pokój.
Sam ma 7.4.4 😁 i jak bym miał się czegoś pozbyć, to by było 5.4.4
Bo ma wąski pokój 3.5m
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
armanig, trochę mnie zagiąłeś że na 7.1 są lepsze wrażenia aniżeli na 5.1.2 myślałem że na atmosie jednak będą ciekawsze wrażenia.

Z twojego postu wynika więc, że warto bardziej pobawić się w 7.1 niż od razu zmieniać ampli i iść w atmosa.

Ampli mam stare poczciwe 608 więc może warto trochę więcej czasu poświęcić na 7.1 ??

Żeby się nie powtarzać, bo dyskusji już mieliśmy sporo w tym temacie - wkleję moją starą wypowiedż:

Mój "ranking" wrażeń w KD (pomijam systemy bardziej rozbudowane):
1. 7.1.4
2. 7.1.2
3. 5.1.4 (4 sufitowce dają pełniejszą scenę od 2, ale jak ktoś jest przyzwyczajony z dobrodziejstw SB (surround back) przy 7.1, to mimo radochy z sufitowców będzie jednak żałował tylnych)
4. 7.1
5. 5.1.2
6. 5.1
Z tym, że zalecam osobiście porównać nr.4 i 5, może się okazać, że ktoś będzie miał odmienne zdanie i nie zamierzam z tym polemizować, nr.5 (5.1.2) nie tyle co gorszy, a inny. Ja wolę pełna ścianę dźwięku za sobą od tego co dałyby 2 sufitowce. Co kto lubi, ale też bardzo dużo zależy od konkretnego matrialu i te punkty naturalnie mogą się zmieniać kolejnością, szczególnie 4 i 5.
------

Jako uzupełnienie, dodałbym jeszcze:
Bardzo dużo zależy od rozstawienia samych kolumn.

Nowsze ampli robią też o wiele lepszą robotę, stary DPL (dolby prologic) został zastąpiony Dolby Surround i już na etapie upmixu do 7.1 słychać różnicę. Dodatkowo, kiedyś na Jamo 606 w konfiguracji 7.1 nie uzyskałem zadowalających efektów w połączeniu ze starszymi ampli. Trudno to wytłumaczyć, ale złożyło się na to wiele czynników, od samych skrzynek do ampli czy rozstawienia.
Potem przy następnych podejściach zmieniło się sporo na +.

Przy 7.1 za plecami cały czas coś się dzieje i to słychać, naturalne uzupełnienie dziury za plecami.
W przypadku sufitowych jest podobnie, ale nie w takim stopniu. Jest inaczej.

Trudno coś doradzać bez sprawdzenia gdzie jest problem, natomiast ja uważam, że jak najbardziej warto zmienić ampli. Chociażby dla lepszych upmixerów i trybu THX który w połączeniu z nimi robi fajną robotę z tylnymi, ale także w sufitowymi - gdybyś się decydował.
 

Mincek

New member
w związku z tą wypowiedzią pokombinuję więc najpierw bardziej z 7.1

Tryb THX mam w tym ampli...

Dziękuję i pozdrawiam :)
 
Do góry