Projector do filmow optoma EH501

kampers

Member
Witam,

Otrzymalem rowniez oferte ekranu

Kraftmann OBLIQUE PREMIUM TENS

WERSJA FULL ::
RAMKI CZARNA + NAPINACZE BOCZNE + GÓRNY PAS ROZBIEGOWY + CICHY I
SZYBKI SILNIK + STEROWANIE RF-PREMIUM + TRIGGER + BOCZKI DEKORACYJNE
BIAŁE / CZARNE / SZARE :: 3000 PLN NETTO

Czy ktos cos wie ? lub slyszal o tej firmie ?
 

kampers

Member
Witam, a więc zakupilem ekran projekcyjny Grandview cyber 106" szary :) Gain 0,8. W przyszlym tygodniu bede szpachlował i malowal pokój :) wiec tez bedę montował to wszystko :) Teraz mam pytanie jak to wszystko pospinac ?

Marantz sr 7005
Tuner TV
Marantz UD 7006 (czy mozna podpiac np pendrive z filmem pod usb ?)
Optoma HD50

Teraz rodzi sie pytanie:
Jesli kupil bym optoma whd200 podlaczyl bym to po komputer stacjonarny HDMI dostal bym dzwiek i obraz do projektora ale nie bylo by dzwieku na kinie domowym, poniewaz musial bym pociagnac i kabel np optyczny od kompa do amplitunera? Dobrze to rozumiem ?

Zastosowanie blu ray i dekodera to mam podciagniety hdmi i moge sobie podlaczyc co i kiedy chce.

Cz poprostu zakupic nowego laptopa jakiegos taniego i podlaczyc go przez zewnetrzna karte muzyczna usb 5.1 i kablem hdmi do projektora by szedl obraz na projektora a dzwiek na amplituner.
Pytanie jest nastepujace: Czy jesli kupie laptopa z jakas tam karta graficzna nie integrowana z wyjsciem hdmi czy zostanie wyslany obraz 1080p a matryca bedzie miala np hd lub mniejsza rozdzielczosc, ktos juz tak testowal ?

Dzieki za pomoc :)
 

Tyka-PL

New member
Ja mam tak podłączone. Z amplitunera HDMI OUT kablem do Projektora a z odtwarzacza bluray hdmi do amplitunera HDMI IN DVD. I jest dźwięk i obraz. Dysk zewnętrzny 320gb podłączam pod usb bluray i śmiga idealnie.
 

kampers

Member
Ja mam tak podłączone. Z amplitunera HDMI OUT kablem do Projektora a z odtwarzacza bluray hdmi do amplitunera HDMI IN DVD. I jest dźwięk i obraz. Dysk zewnętrzny 320gb podłączam pod usb bluray i śmiga idealnie.

A jaki masz blu ray ? i dysk zewnetrzny z dodatkowym zasilaniem ? bo ja podlaczalem dysk pod usb w stanradowej zewnetrznej obudowie stata 2 ale chyba cos nie smigalo chyba ze musze inna partycje zrobic np fat 32 lub ntfs ?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wpinasz wszystko co jest na HDMI pod ampli, a wyjściem HDMI out pod projektor czy TV.
Jeżeli chodzi o PC, to u mnie leci wszystko jednym kablem hdmi do ampli.
 

Tyka-PL

New member
A jaki masz blu ray ? i dysk zewnetrzny z dodatkowym zasilaniem ? bo ja podlaczalem dysk pod usb w stanradowej zewnetrznej obudowie stata 2 ale chyba cos nie smigalo chyba ze musze inna partycje zrobic np fat 32 lub ntfs ?



Samsung bd-f5500. Obudowa do dyska 2.5" standardowa bez dodatkowego napięcia. Jedno wyjście USB. Pamiętaj że musi być jedna partycja a nie kilka no i NTFS. Jak to nie zadziała to twój Marantz UD7006 podaje za mało prądu z USB żeby dysk twardy zewnętrzny ruszył.
 

kampers

Member
Wpinasz wszystko co jest na HDMI pod ampli, a wyjściem HDMI out pod projektor czy TV.
Jeżeli chodzi o PC, to u mnie leci wszystko jednym kablem hdmi do ampli.

Dobra to rozumiem a gdzie podlaczyles laptopa/pc kablem hdmi do amplitunera jakie wyjscie ?


Powiem ze oczytalem sie i oszukalem i dziala mkv z ud7006 nie robilem z dysku ale testowalem na pendrive musi byc fat32 partycja i przy wlaczeniu blu ray umieszczamy pendrive i odpalamy tak samo przy wylaczeniu :)

ale i tak chyba kupie laptopa :D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No super, ale już ten ekran to mogłeś schować w zabudowie. Wystarczy dołożyć kawałek płyty GK ;)
 
Ostatnia edycja:

kampers

Member
W sumie to tego nie przemyślałem :( wiec trudno bedzie jak jest ale wstępnie jak siedzi sie na sofie to tylko kawałeczek ekran widać :) projektor tez juz zamatowalem i powiem ze fajnie to sie ogłada ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wątpie, tv + proj to idealne połączenie ;)
Teraz efekt finalny będzie uzależniony od tego na czym i jak rozstawisz sprzęt, czekamy ;)
 

kampers

Member
Testowalem to WHD 200 dziala :) Tylko minus taki ze trzeba miec jeszcze 1 gniazdko zasilajace kolo projekrora :( 2 sprawa podlaczylem laptopa do WHD 200 hdmi i od WHD 200 do amplitunera i tylko stereo lecialo :( Odnalazlem problem z moimi kablami HDMI. Posiadam SHIRU HDMI-HDMI 10m Flat kątowy od projektora do amplitunera i niestety chyba to slaba jakosc poniewaz gdy mam wlaczony projektor i np wlacze wiatrak w kuchni to wylacza projektor (tak ze nie ma obrazu, bo projektor dziala) mimo ze nie ten sam kurs biezpiecznikow i do tego nie ma zadnych kabli pradowych obok kabla hdmi :) :> Testowalem na rozne sposoby, bezposrednio do laptopa i to samo :/ gdy wzialem inny kabel hdmi np 3m /7m smiga az milo :) wiec czeka mnie wymiana kabla hdmi cos polecicie. musi byc 10m najlepiej 1 strone katowa.
 

kamon

New member
Testowalem to WHD 200 dziala :) Tylko minus taki ze trzeba miec jeszcze 1 gniazdko zasilajace kolo projekrora :( 2 sprawa podlaczylem laptopa do WHD 200 hdmi i od WHD 200 do amplitunera i tylko stereo lecialo :( Odnalazlem problem z moimi kablami HDMI. Posiadam SHIRU HDMI-HDMI 10m Flat kątowy od projektora do amplitunera i niestety chyba to slaba jakosc poniewaz gdy mam wlaczony projektor i np wlacze wiatrak w kuchni to wylacza projektor (tak ze nie ma obrazu, bo projektor dziala) mimo ze nie ten sam kurs biezpiecznikow i do tego nie ma zadnych kabli pradowych obok kabla hdmi :) :> Testowalem na rozne sposoby, bezposrednio do laptopa i to samo :/ gdy wzialem inny kabel hdmi np 3m /7m smiga az milo :) wiec czeka mnie wymiana kabla hdmi cos polecicie. musi byc 10m najlepiej 1 strone katowa.



Prąd do receiver-a z WHD200 pociągnij z gniazda USB projektora, odpada problem z gniazdkiem elektrycznym
 
Do góry