Ekran 16:9 350cmx197 do zabudowy - troche pomocy potrzeba

Arras

New member
Witam. Spedzilem kilka dni na przestudiowaniu watkow o ekranach projekcyjnych i jak to zwykle bywa nadmiar wiedzy i wyborow powoduje, ze nie potrafie podjac decyzji.

Mam prosbe do fachowcow, praktykow, a moze do osob zajmujacych sie zawodowo sprzedaz o jakas oferte i pomoc w wyborze.

To co jest pewne to wymiary. Projektor bedzie podwieszony pod sufitem. Odleglosc miedzy projektorem, a ekranem 5,3m. Przeprowadzilem proby z projektorem Optoma HD26 - obraz mozliwy do uzyskanie przy optyce tego projektora rzucany z tej odleglosci to szer. od 330-350cm (wysokosc 186-197). Takze kalkulator BENQ daje podobne wielkosci przy uzyciu projektora Benq W2000.

Sufit bedzie podwieszony z plyt GK. Chcialbym ekran do zabudowy (ukrywany w suficie) tak zeby ledwo byl widoczny. Czy w tym rozmiarze da sie znalezc jakies budzetowe rozwiazanie ? W przedziale 2000-3000 ? Niestety znalazlem tylko ekrany w cenach rzedu 7 tys. co znacznie przekracza moj budzet.
Przegladalem oferte Adeo, Avers, ******************. Rozsadnie cenowo wyglada Avtek ale nieszczeliwie ich oferta konczy sie na Cinema Electric 300P (300cm).
Co myslicie o chinczyku ART EM 150" cenowo ok ale nie znam opinii o tych produktach.

Drugie pytanie. Czy przy tej wielkosci obedzie sie bez napinaczy. Zauwazylem, ze niektore firmy stosuja napinacze do wielkosci 250-280 a potem juz nie. Inne z kolei za ekran o szer. 350 z napinaczami wolaja ponad 10 tys.

Bylbym wdzieczny za jakies sugestie.
Pozdrawiam
Arek
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Moje sugestie:
1) chcesz budżetowy ekran - zamów białą, jasnoszarą nieprzepuszczającą światła roletę na wymiar, domaluj top i ramki - koszt, może 500 zł
2) Wg mnie przy 150 calach prędzej czy później zaczną pojawiać się fałdy. Ważne jest, by rura na którą jest nawijany materiał była jak najsztywniejsza (jak najgrubsza, w miarę możliwości, alu). Inaczej przy dwóch punktach podparcia własny ciężar spowoduje wygięcie się środkowej części rury (wraz z materiałem) choćby o 3 mm w dół, co da widoczne fałdy.
Oby jak najpóźniej...
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Podałeś odległość ekran-projektor , a jaka jest odległość ekran-oko ? Może daj jakieś foty :) Projektor już masz ?
 

Arras

New member
Tak, projektor mam Optoma HD26. Uzywam go w innym pokoju (za ekran robi tam sciana pomalowana na bialo). Teraz chce urzadzic salon i przeniesc projektor.
Ekran - oko - jakies 4m.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Myślę , że 120" , max 130" z tej odległości . Jak raz dobrze zainwestujesz w ekran , to będziesz miał święty spokój . Oszednosci tutaj bardzo się mszczą.
No chyba , że masz kasę do wywalenia . 130" z napinaczami kosztuje +|- 6k
 

Arras

New member
Ale w takim razie jak to zrobic zeby uzyc mniejszego ekranu? Optyka tego HD26 najmniejszy obraz wyswietla 320cm szeroki. Potem juz moge tylko przyblizac projektor do sciany na ktorej wyswietlam obraz.

Nie chce tego robic bo projektor wypadnie na suficie na srodku salonu. Chce go ukryc przy scianie i zabudowac w komodzie z przesuwnymi drzwiami. Nie bedzie go widac, a na czas wyswietlania opuszczam ekran i przesuwam drzwi odslaniajac projektor.

Czy inne projektory maja taka regulacje optyki, ze pomniejszaja obraz ? Nie ma utraty jakosci obrazu przy takim skalowaniu w stosunku do obrazu 1:1 ?
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Może czas na zmiany ? Optoma GT 5000 , GT 5500 ? Krótka droga połączenia z AV . Nie używany mozna przykryć obrusem :)
 

3d0

New member
Hey, może byłbyś zainteresowany profesjonalnym ekranem ramowym 135' (coś około 300x185) - fabrycznie nowy. Wysoka jakość wykonania a cena poniżej 2k. Mogę go mieć w tym tygodniu w Warszawie, więc można sobie podejść i obejrzeć.
 
Do góry