Epson EH TW5300 - kilka pytań

bubafat

Active member
Bez reklam
Ja mam pare SSG-4100GB i smigaja tak jak oryginalne. Jedyny potencjslny problem to bateria, ktora trzeba czasem wymienic (oryginalne maja akumulatorki), ale ze to jest ekstra para, wykorzystywana rzadko, nie stanowi to zadnego problemu.
 

yamashi

New member
Planuję kupić tego Epsona i będzie to mój pierwszy projektor. Mam takie pytanie bo zupełnie się w tym nie orientuję. Chodzi o to że projektor będę miał umieszczony na półce ściennej na wys. 1.7m bo tylko obecnie w tym miejscu nad łóżkiem mogę postawić projektor. Ekran natomiast będzie na statywie ( tylko taka opcja wchodzi w grę obecnie ). I pytanie - czy na takiej wysokości projektor rzuci mi obraz normalnie na taki ekran, czy wyświetli go gdzieś w górę częściowo na sufit poza ekran ? Z kalkulatora projekcji jak ustawiam projektor na tej wysokości to obraz ląduje gdzieś w połowie na suficie. Ktoś mówił mi że można ustawić wysokości obrazu w ustawieniach projektora w menu ale czy to prawda? Czy może musiałbym stawiać na tej półce projektor pochylony w kierunku podłogi żeby się wpasował z obrazem w ekran ? jak to jest? Pytanie laika ale nie mam jak tego w praktyce sprawdzić dlatego pytam osoby które maja pojęcie :)
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Najlepiej jak projektor jest idealnie na wprost,jedynie możesz ustawić tak jak napisałeś czyli skierowany do podłogi i przy użyciu korekcji trapezu uda ci się osiągnąć w miarę prosty ekran(ale traci się na jakości obrazu jeżeli używa się korekcji)
 
Ostatnia edycja:

yamashi

New member
Dzięki za odpowiedź. Czyli w takim razie bez pochylania projektora się nie obejdzie w takim ustawieniu. Czy ta utrata jakości byłaby bardzo widoczna?
 

Bogdan0

New member
Witam, właśnie zakupiłem swój pierwszy projektor, już długo nad tym przemyśliwałem i wybór padł właśnie na Epsona EH-TW5300, decyzję przyspieszyła cena na Amazonie czyli 555€ :) teraz czekam i no cóż, mam nadzieję że uda mi się to ogarnąć :)
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Myślę że masz chociaż przygotowane miejsce gdzie projektor będzie stał i przynajmniej pustą ścianę,jakie masz odległości ?
 

banditas

New member
Odpowiem sam sobie na zadane pytanie a mianowicie procedura włączenia ukrytego Bluetooth w 5350:

1. Włączyć projektor
2. Wcisnąć i trzymać MENU przez 8sek po czym puścić
3. 2x naciśnąć ESC
4. Wyświetli się info odnośnie lampy,czasu pracy etc.
5.Powtórzyć kroki 2,3.
6.Ustawić DIP SW 7 pozycja 2 na 1 (włączone)

Oczywiście wszelkie modyfikacje DIPSWITCH na WŁASNE RYZYKO.

Pozdrawiam
 

cygan

Member
Wszelakie inne modyfikacje, można tak napisać, bo włączanie Bluetooth, jak na teraz, nikomu nie zaszkodziło. Pytanie, dlaczego producent wyłączył tą opcję w części projektorów?
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Dalej nie czaje tego trochę,po co włączać bluetooth w projektorze jak okulary 3d bez problemu się łączą ????co jeszcze podpinacie parujecie ?
 

Bogdan0

New member
Hmm.....no cóż, jak zwykle zaczynam od du....tylu ;) tzn na ścianie jest TV i tam zostanie, przed nim będzie ekran SUPREMA FENIKS ELEGANT 234x132cm 16:9 MG z racji dość jasnego pomieszczenia, okno stanowi około 60% bocznej ściany, oczywiście będą rolety zaciemniające. Projektor docelowo zawiśnie na ścianie w odległości około 5m od ekranu lub bliżej na suficie, wyjdzie w praniu, a póki co stanie na stole :D a widz, czyli ja, zasiądę około 3,2m od ekranu. Wszystkie rady i wskazówki mile widziane :)
 

buldoggg

Member
Bez reklam
bogdan0-jeżeli będą rolety zaciemniające to kupuj tylko i wyłącznie 100% zaciemnienia(najlepiej z powłoka antyodblaskową)sam takie mam w całym domu i jak zasłoni się je to nie wiesz czy jest 2 w nocy czy 14 :)

ja mam projektor od ustawiony od projekcji 4,30m,a siedze około 4,10m i ekran 130" jest idealny z takiej odległości.

będziesz zadowolony :)
 

Bogdan0

New member
bogdan0-jeżeli będą rolety zaciemniające to kupuj tylko i wyłącznie 100% zaciemnienia(najlepiej z powłoka antyodblaskową)sam takie mam w całym domu i jak zasłoni się je to nie wiesz czy jest 2 w nocy czy 14 :)

ja mam projektor od ustawiony od projekcji 4,30m,a siedze około 4,10m i ekran 130" jest idealny z takiej odległości.

będziesz zadowolony :)

Rolety oczywiście zaciemniające w 100%, mam takie w sypialni, rewelka :) moje okno stanowi 60% 5m ściany i wychodzi na południe :D ma to wielkie plusy ale Tv (plazma) nie da się latem oglądać bez zasłon ;)
Czekam....we wtorek będzie ;)
 

konx

New member
głośny tryb eco

Dzień dobry,

Mam Epsona 5300 od półtora tygodnia, spełnia moje oczekiwania oprócz kwestii glośności pracy, co już było w tym wątku poruszone. Na to, że w „normal” będzie głośno byłem gotowy, natomiast „eco” chyba nie działa u mnie jak powinno. Na kilka odbytych sesji z urządzeniem, „eco” pracowało konsekwentnie ciszej tylko chyba dwa razy. Przeważnie wiatrak stopniowo rozpędza się i dochodzi do głośności, która w zasadzie jest identyczna jak „normal”, lub tylko minimalnie niższa. Oglądanie przez chwilę w trybie „normal” i przełączenie na „eco” powoduje natychmiastowe przyciszenie, ale po minucie następuje stopniowy powrót do glośnej pracy. Wczoraj zauważylem, że w trybie „cinema” zmiany między „normal” a „eco” nie skutkowały zmianą jasności obrazu, a chyba powinny? Muszeę jeszcze potestować inne tryby pod tym względem.

Projektor stoi na stoliku, nic mu nie blokuje przepływu powietrza z żadnej strony, nic nie jest zaklejone. Nie zmieniałem wielu ustawień na razie, zresztą reset do fabrycznych nie pomaga. Temperatura otoczenia w normie, nie ma upałów. Wylatujące powietrze nie jest drastycznie gorące, po wyłączeniu projektor nie chłodzi się. Ogólnie wszystko super, oprócz tego szumu.


Rozważam zwrot urządzenia i wymianę na któregoś z konkurentów... tylko że Epson jest chyba jedyny w tym przedziale cenowym z horyzontalną korekcją? Wiem, zaniża to jakość, ale możliwe że bedę zmuszony to wykorzystywać - oryginalne plany kierunku rzucania pod które przygotowałem miejsce na suficie zmieniły się po pierwszej projekcji i rozważam inną ścianę, gdzie obraz będzie mógł byc większy.
 

bokciu

Banned
U mnie w Optomie mam podobnie. Nie widzę znacznej różnicy pomiędzy tymi trybami. Prędzej bym powiedział, że zmienia się częstotliwość dźwięku przy zmianie trybu, niż samo jego natężenie. Poza tym obraz z załączoną funkcją Dynamic black, bardziej mi odpowiada, co automatycznie wyłącza tryb eco. Tak więc jestem skazany na teoretycznie głośniejszą pracę, która nie wydaje mi się zbyt uciążliwa, ale z kolei nie mam porównania do innych projektorów w tym przedziale cenowym.
 

marioLGW

New member
Czy optycznie nowy TW5350 to ten sam produkt ?

Bo się zastanawiam czy Miracast to wystarczajacy argument za 5350... można 5300 sterować za pomocą telefonu ?
 
Do góry