Projektor do firmy z WIFI bez użycia Miracast

matcze

New member
Witam wszystkich

W firmie dostałem zadanie ze znalezieniem nowego projektora do sali konferencyjnej. Głównym założeniem tego projektu jest wyświetlanie obrazu za pomocą WIFI, lecz z tego co się zorientowałem chyba wszystkie projektory używają dodatkowej aplikacji do przekazywania obrazu i dodatkowo zarówno projektor jak i komputer są podpięte do jednej sieci, odizolowanej od internetu.

Myślałem nad zastosowaniem komputera jako serwera multimediów, który byłbym podpięty do projektora po kablu, udostępnianie prezentacji odbywało się na drodze laptop - wifi - serwer multimedialny - kabel - projektor. Czy jest to możliwe, czy jednak jest inne rozwiązanie z podpięciem projektora do jednej sieci wifi z dostępem do internetu ?

Pozdrawiam

EDIT: Ewentualnie czy jest możliwość podpięcia projektora przez kabel do sieci do switcha, tak żeby był on dostępny po wifi ?
 
Ostatnia edycja:

Pablos19

New member
Witam wszystkich

W firmie dostałem zadanie ze znalezieniem nowego projektora do sali konferencyjnej. Głównym założeniem tego projektu jest wyświetlanie obrazu za pomocą WIFI, lecz z tego co się zorientowałem chyba wszystkie projektory używają dodatkowej aplikacji do przekazywania obrazu i dodatkowo zarówno projektor jak i komputer są podpięte do jednej sieci, odizolowanej od internetu.

Myślałem nad zastosowaniem komputera jako serwera multimediów, który byłbym podpięty do projektora po kablu, udostępnianie prezentacji odbywało się na drodze laptop - wifi - serwer multimedialny - kabel - projektor. Czy jest to możliwe, czy jednak jest inne rozwiązanie z podpięciem projektora do jednej sieci wifi z dostępem do internetu ?

Pozdrawiam

EDIT: Ewentualnie czy jest możliwość podpięcia projektora przez kabel do sieci do switcha, tak żeby był on dostępny po wifi ?



Zobacz ten projektor Benq W1070+W, ja go używa. Podłączam laptop , tuner itp
 

eedviking

Banned
Ten Benq do zastosowań biznesowych jest tak dobry jak sito do nabierania wody.
Do sal konferencyjnych są odpowiednie projektory z większą jasnością i inną rozdzielczością i kontrastem. Z wi-fi jest ich sporo, ważne czy mają być przenośne czy niekoniecznie i jaki budżet.
 
Ostatnia edycja:

matcze

New member
Co do budżetu to myślałem nad czymś oscylującym między 3 a 4 tysiące. Projektor byłby podwieszony do sufitu w sali konferencyjnej.

Podczas szukania projektora znalazłem kilka z wyjściem do podłączenia do sieci LAN. Korzystał ktoś z takiego rozwiązania i co może powiedzieć na temat wyświetlania obrazu poprzez wifi ? Czy sama konfiguracja jest skomplikowana czy działa to bardziej jako Plug&Play ?
 

jaro_2000

New member
Witam wszystkich,
Mam podobny problem jak kolega "matcze" z tym, że ja chciałem wykorzystać Miracast
Co myślicie o takim zestawieniu

Vivitek DX881ST + NETGEAR Push2TV / PTV3000

lub

BenQ TH670 DLP + NETGEAR Push2TV / PTV3000
 
Do góry