Panasonic PT-AT 6000 - opinia

darekguma

New member
Bez reklam
Witam. Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie ten oto projektor, problem w tym, że muszę do niego trochę dołożyć i tu rodzi się pytanie do osób które widziały go w akcji i miały porównanie z innymi projektorami. Użytkownicy, proszę podzielcie się opinią i utwierdzcie mnie w przekonaniu, że byłby to dobry zakup. Dodam tylko, że to dla nie maksymalna kwota i na więcej mnie nie stać. Jak Macie jakieś inne pomysły chętnie wysłucham. Dziękuję.
 

Manky

New member
Byłby to dobry zakup :)
Testy mówią że projektor jest bardzo dobry. Jeśli nie najlepszy w cenie do 7000zł to na pewno podium. Z tego co udało mi się znaleźć do tej pory to na pewno najcichszy projektor o tych parametrach i tej cenie. Duży plus i coś rzadko spotykanego w tej cenie - elektyczny zoom i lenshift. Ostatni dzwonek na zakup tego modelu, nie jest już produkowany, kończą się zapasy w magazynach.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Dzięki za odp. Założyłem temat równierz na konkurencyjnym forum i dowiedziałem się od pana M.K, że we wszystkich sztukach Panasa z jakimi miał do czynienia były problemy z niejednolitością kolorów, nie mam pojęcia jak to wygląda w praktyce i czy dotyczy wszystkich egzemplarzy. O epsonie słyszałem i nawet jest porównanie na YT lecz mi się wydaje,że obraz z panasa jest tam lepszy, przynajmniej jeżeli chodzi o czerń. Polecono mi również Epsona 7200 ale ten jest już droższy od Panasa. Z tańszych to właśnie Epson 6600, Epson 5300/3500, Benq 2000. Nie ukrywam, że po za obrazem ważna jest dla mnie kultura pracy proja. Jak Macie jeszcze jakieś propozycje to chętnie poczytam. Nie ukrywam, że poluję również na używkę. Dzięki.
 

Manky

New member
przetestuj jeszcze Epsona 6600, podobno wciąga tego panasa nosem :)

Skąd ta opinia ? Z polskiego filmu na YT w którym Pan twierdzi że Epson lepszy bo ma głośniki i obsługuje MHL ? ;) Polecam pierwszy komentarz pod tym filmem, po obejrzeniu filmu i przejściu do komentarzy czułem się jak by ktoś mi czytał w myślach, odczucia mam identyczne.

Gratuluje Panowie braku profesjonalizmu i naginania faktów odnośnie projektora Epson. Projektor firmy Panasonic nie ma szeregu rzeczy o których mówicie, że jest to zaleta TW6600 gdyż jest to projektor wyższej klasy gdzie nacisk jest na jakość a nie na gadżety:

- złącze HDMI z MHL, złącze USB oraz głośniki to funkcjonalność występująca w projektorach niższej klasy a nie projektorach do kina domowego klasy medium. Projektory od Epsona klasy Panasonic PT-AT6000 – czyli TW9200 a nawet nieco słabszy TW7200 nie mają ani złącza HDMI z MHL ani wbudowanych głośników.

- projektor PT-AT6000 nie ma korekcji trapezu w poziomie – jak decydujemy się na projektor tej klasy to używanie korekcji trapezu – niezależnie czy w pionie czy w poziomie mija się z celem gdyż pogarsza jakość obrazu.

- poziom czerni – projektor Panasonic PT-AT6000 zabija czernią projektor Epson TW6600 gdzie czerń jest postrzegana jako szara przy tym pierwszym. Tryb Cinema 2 jaki został podany jako referencyjne ustawienia Panasonica jest przeznaczony głównie do animacji. Projektor ma kilka innych trybów w tym REC709, w którym obraz jest bliski referencyjnemu. Co więcej tryb Cinema 2 ma jasność dwukrotnie wyższą niż np. tryb Cinema 1 czy REC709, ale dla celów porównania jest on „lepszy” gdyż znacznie pogarsza poziomy czerni. Wygląda na to że ten tryb został użyty po to żeby zbliżyć go jakością do Epsona (faktycznie tutaj tryb Cinema w tym projektorze jest najbardziej właściwy bo mamy do dyspozycji tylko ponadto Dynamiczny, Salon i Naturalne). Być może tak jak w przypadku trybów wyświetlania obrazu, niekorzystnie został ustawiony tryb pracy lampy na normalny oraz może są inne ustawienia które celowo pogarszają jakość obrazu. Prawda jest taka, że nie tylko czerń ale i jakość obrazu jest nieporównywalnie lepsza w AT6000 od tej w Epsonie TW6600. Jeżeli rozważacie zakup Epsona w tej klasie jakościowej to dopiero TW9200 jest godnym konkurentem. Co ciekawe oglądając wnikliwie Wasz materiał są momenty w których widać że pomimo zabiegów czerń jest lepsza w Panasonicu niż w Epsonie. Jak pojawiają się ciemne sceny to widać że kamera sobie nie radzi i czernie znacznie się pogarszają więc obrazy nie nadają się do porównania.

- lens shift: Panasonic PT-AT6000 podobnie jak projektory tej samej klasy ma lens shift w pionie +/-100 procent, w poziomie +/-26 procent, dla porównania TW6600: w pionie +/-60 procent, w poziomie +/-24%

- zoom optyczny – w PT-AT6000 dwukrotny w TW6600 tylko 1,6x, w Panasonic elektryczny, w Epsonie manualny

- automatyczna konwersja formatów 16:9/2,35:1 – w Panasonic PT-AT6000 jest, w Epsonie brak (niemożliwa bo optyka jest manualna)

I na koniec – oglądając Wasz „test” okazuje się że projektor Epson jest idealny i pozbawiony wad w odróżnieniu do Panasonic który jest pełen wad. Jak to się ma do informacji na Waszej stronie że Panasonic PT-AT6000 jest Waszym zdaniem najlepszym wyborem jeśli chodzi o stosunek jakość/cena http://*********************************************/images/banners/at6000-projektorypro.jpg ? Porównanie nie nadających się do porównania projektorów Panasonic PT-AT6000 i Epson TW6600 jest dowodem na to, że Wasze „porównania” są skrajnie tendencyjne i niezależnie kogo zestawicie z projektorem Epson to i tak wiadomo kto wygra. Sorry Panowie, wstyd. Jestem zdegustowany.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Manky, Czy widziałeś tego Panasonica na żywo?. Co do Epsona wszystkie dodatki które posiada jak dla mnie są zbędne, liczy sie tylko obraz w filmach. A i jeszcze jedno, jak dobrze pamiętam, ktoś z forumowiczów posiada tego Panasonica i to całkiem od nie dawna. Proszę go o ujawnienie się:).
 
Ostatnia edycja:

Manky

New member
Widziałem, po pokazie zdecydowałem się na zakup, niestety nie mam projektora jeszcze u siebie.
Na moje potrzeby bajka, porównywałem z którymś z Sonych (nie pamiętam już modelu) i różnica w cenie nie była dla mnie adekwatna do różnicy w jakości. (Zaznaczam że DLA MNIE - tj nie byłbym w stanie w mojej aktualnej sytuacji dopłacić do Sonego na podstawie różnicy obrazu, co nie zmienia faktu że gdybym dysponował odpowiednio wysoką kwotą wziął bym Sonego, pokrętnie ale mam nadzieję że zrozumiesz pointę mojej wypowiedzi :)
Może prościej ... (DLA MNIE) przeskok między Optomą 151 a Panasoniciem był warty naruszenia limitu kwotowego i dopłaty 3000, natomiast przeskok miedzy Panasem a Sonym (chyba był to najtańszy czyli HW40) nie był już tak znaczny i zdecydowałem że PT-AT 6000 będzie tym optimum którego szukałem (najlepsza możliwa jakość w określonej cenie)

Dorzucę jeszcze cytat przedstawiciela jednego z wiodących salonów w Warszawie (z premedytacją nie chce mówić który salon bo to wycinek z mailingu) odnośnie tych projektorów (kiedy byłem na etapie porównywania modeli):
(...) Panasonic i Epson są to projektory innej klasy (...) zarówno kontrast, kultura pracy, ostrość obiektywu, płynność ruchu są zdecydowanie lepsze w Panasonicu. Trudno je porównać, ponieważ to dwie różne klasy sprzętu. W tej chwili realnie podobne właściwości do Panasonica ma model EH-TW7200.

Dodam że to całkowicie inny salon niż ten w którym byłem na pokazie.

Podsumowując, jeśli na poważnie rozważasz zakup szukaj salonu który ma go jeszcze na stanie i czym prędzej jedź sam porównać, najlepsza opcja :) Żadne doradzania specjalistów, testy i recenzje nie pomogą tak jak naoczna ocena co tobie najbardziej się podoba :)

PS. Dla mnie również jak dla ciebie bardzo ważnym był walor kultury pracy, Panas przy tych tańszych konstrukcjach był niemalże bezgłośny.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Widziałem, po pokazie zdecydowałem się na zakup, niestety nie mam projektora jeszcze u siebie.
Na moje potrzeby bajka, porównywałem z którymś z Sonych (nie pamiętam już modelu) i różnica w cenie nie była dla mnie adekwatna do różnicy w jakości. (Zaznaczam że DLA MNIE - tj nie byłbym w stanie w mojej aktualnej sytuacji dopłacić do Sonego na podstawie różnicy obrazu, co nie zmienia faktu że gdybym dysponował odpowiednio wysoką kwotą wziął bym Sonego, pokrętnie ale mam nadzieję że zrozumiesz pointę mojej wypowiedzi :)
Może prościej ... (DLA MNIE) przeskok między Optomą 151 a Panasoniciem był warty naruszenia limitu kwotowego i dopłaty 3000, natomiast przeskok miedzy Panasem a Sonym (chyba był to najtańszy czyli HW40) nie był już tak znaczny i zdecydowałem że PT-AT 6000 będzie tym optimum którego szukałem (najlepsza możliwa jakość w określonej cenie)

Dorzucę jeszcze cytat przedstawiciela jednego z wiodących salonów w Warszawie (z premedytacją nie chce mówić który salon bo to wycinek z mailingu) odnośnie tych projektorów (kiedy byłem na etapie porównywania modeli):


Dodam że to całkowicie inny salon niż ten w którym byłem na pokazie.

Podsumowując, jeśli na poważnie rozważasz zakup szukaj salonu który ma go jeszcze na stanie i czym prędzej jedź sam porównać, najlepsza opcja :) Żadne doradzania specjalistów, testy i recenzje nie pomogą tak jak naoczna ocena co tobie najbardziej się podoba :)

PS. Dla mnie również jak dla ciebie bardzo ważnym był walor kultury pracy, Panas przy tych tańszych konstrukcjach był niemalże bezgłośny.
Swietnie, że podzieliłeś się swoimi spostrzeżeniami, również brałem pod uwagę Optomę 151. Tak jak pisałem wcześniej na projektor do 4tyś stać mnie w tej chwili, ale chodzi mi po głwie coś troche lepszego, na Sony mnie nie stać(szkoda) a Panasonic, Epson 6600 to górna granica. Epson 7200 został mi również polecony przez sprzedawcę jako trochę lepszy (mailowo), lecz to juz również ponad mój budżet.
Manky, kiedy staniesz się posiadaczem tego Panaska i jakiego ekranu do niego będziesz używać?. Napisz mi na piv za jaką cenę udało Ci się go wyrwać i jaki salon. Ja jestem z Chorzowa tak więc do Warszawy trochę daleko na pokaz. Dzięki
 

masterkey

New member
Witam.Też jestem zainteresowany zakupem Panasonica Pt At 6000 . Nie byłem na jego prezentacji bo w tej chwili jest prawie niedostępny ale dowiedziałem się że w najbliższym czasie dystrybutor na Polskę ma mieć nową dostawę. Oprócz tych negatywnych opinii Pana M.K o których piszesz mam jeszcze wątpliwości odnośnie gwarancji. Jest gwarancja 36 miesięcy door to door ale najbliższy serwis jest w Anglii w Cardiff więc w praktyce mogą być z tym problemy. Czytałem gdzieś na forum zachodnim że komuś po wysłaniu projektora do serwisu nie uznali gwarancji, naliczyli opłatę za diagnostykę i przedstawili ofertę za naprawę. A co będzie po zakończeniu gwarancji - koszty naprawy w Anglii dla nas będą nie do przyjęcia. Czy można pominąć ten problem?
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Mam ten projektor od kilku lat I jeszcze nigdy mnie nie zawiódł. Jakość I kultura pracy jest niesamowita

Sent from my ZX Spectrum 48k
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na stronie Panasonica pokazuje najbliższe centrum serwisowe projektorów w Anglii. W Warszawie może być autoryzowany serwis Panasonica ale np: tv lub aparatów foto.

W Warszawie jest autoryzowany serwis projektorów Panasa, który wykonuje naprawy pogwarancyjne. W przypadku napraw gwarancyjnych, serwis ten wysyła projektory do Cardiff :)
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Dzięki Vaderus za info, dawno Ciebie tutaj nie widziałem:)
Sam się dawno nie widziałem :) W końcu po paru miesiącach oczekiwania kontener z dobytkiem do mnie dołączył I od nowa bawię się moimi zabawkami. Tym razem pozdrawiam z drugiej strony, z Australii.
Tak czy inaczej projektor dzielnie służy I zastanawiam się czy nie dokupić zapasowej lampy póki jeszcze można je spotkać.

Sent from my ZX Spectrum 48k
 

masterkey

New member
W jednym z salonów doradzono mi jeszcze że zamiast Panasonica Pt at 6000 powinienem wybrać Optome HD50 bo Panas już wiekowy model a Optoma jako na nowszych komponentach da lepszy obraz. To różne technologie i ciężko zadecydować bez porównania na własne gały ale narazie nigdzie nie ma obu projektorów do porównania. W Katowicach mam jeden salon w którym można umówić się na prezentację ale czy wogóle będzie możliwa z Panasem, trudno powiedzieć. Chyba że ktoś już porównywał albo może użytkownik któregoś z tych projektorów może coś dorzucić do tematu?
 

darekguma

New member
Bez reklam
Sam się dawno nie widziałem :) W końcu po paru miesiącach oczekiwania kontener z dobytkiem do mnie dołączył I od nowa bawię się moimi zabawkami. Tym razem pozdrawiam z drugiej strony, z Australii.
Tak czy inaczej projektor dzielnie służy I zastanawiam się czy nie dokupić zapasowej lampy póki jeszcze można je spotkać.

Sent from my ZX Spectrum 48k
Świetne, ale wyemigrowałeś. Pozdrów od nas kangury:). Miłego pobytu.
 

darekguma

New member
Bez reklam
W jednym z salonów doradzono mi jeszcze że zamiast Panasonica Pt at 6000 powinienem wybrać Optome HD50 bo Panas już wiekowy model a Optoma jako na nowszych komponentach da lepszy obraz. To różne technologie i ciężko zadecydować bez porównania na własne gały ale narazie nigdzie nie ma obu projektorów do porównania. W Katowicach mam jeden salon w którym można umówić się na prezentację ale czy wogóle będzie możliwa z Panasem, trudno powiedzieć. Chyba że ktoś już porównywał albo może użytkownik któregoś z tych projektorów może coś dorzucić do tematu?
A o którym salonie mówisz, ja jestem z Chorzowa, może razem zaatakujemy jakiś salon.
 
Do góry