Panasonic PT-AT 6000 - opinia

lycone

Banned
Widziałem wiele projektorów w cenie do 3000€ i Panasonic po prostu wygrał za jakość obrazu I funkcjonalność.
U mnie czarny jest czarny :)

Sent from my ZX Spectrum 48k
Nie twierdzę, że to zły projektor, ale mało widziałeś w takim razie. Mam u siebie pewnie kilka razy lepszy kontrast, a i tak daleko mi do stwierdzenia, że czarny jest czarny ;)
 

phoba

New member
Sorki że to powiem ale robisz sobie sam problemy. Chcesz kupić projektor za ciężko zarobione pieniążki i chcesz się oprzeć na zdaniu innych forumowiczów, istna głupota. Planujesz jakieś wycieczki po Wrocławiach,pytam się po co.
Chcesz kupić sprzęt to kupuj i sam oceń co jest dla ciebie dobre.
Albo Ty mnie nie zrozumiałeś, albo ja Ciebie nie rozumiem. Właśnie po to chcę jechać i zobaczyć proja w akcji, żeby mieć jakieś wyobrażenie, a nie opierać się wyłącznie na opiniach forumowiczów. Niestety nie znam w Trójmieście żadnego salonu, który miałby na stanie, do wypożyczenia Panasa 6000E. Gdyby miał to już dawno bym pożyczył, obejrzał u siebie i zamknął temat.
 

phoba

New member
Napisał phoba
...
Vaderus - z jakiej odległości oglądasz swoje 106"? Czy masz jakikolwiek problem z ogarnięciem wzrokiem obrazu i napisów przy formatach 16:9 lub 2.40:1? Jak dokładnie działa ta funkcja wyświetlania przez Panasa formatu 2.40:1 na ekranie 16:9?

Na poczatku bylo to 3,70m a teraz mam odleglosc 4,50m (jest jeszcze spokojnie zapas na wikeszy pokoj).

Ogladam z mniej wiecej 3m (projektor jest 4,5 od ekranu dzieki temu mam miejsce z tylu na glosniki do pelnego 7.2.2)

Czekaj, czekaj, bo się w końcu pogubiłem :) To oglądasz z 4,50m, czy z mniej więcej 3m?
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Napisał phoba
...
Vaderus - z jakiej odległości oglądasz swoje 106"? Czy masz jakikolwiek problem z ogarnięciem wzrokiem obrazu i napisów przy formatach 16:9 lub 2.40:1? Jak dokładnie działa ta funkcja wyświetlania przez Panasa formatu 2.40:1 na ekranie 16:9?



Czekaj, czekaj, bo się w końcu pogubiłem :) To oglądasz z 4,50m, czy z mniej więcej 3m?
Projektor jest 4.50m od ekranu a fotele mam koło 3m od ekranu.

Dwa zdjęcia na szybko.
49ed2ca9199c3873ad81dda07c136bd0.jpg

ece35d3c5c0b79d5d357360dc062c5ec.jpg


Sent from my ZX Spectrum 48k
 
Ostatnia edycja:

phoba

New member
Dzięki za doprecyzowanie i za fotki - niezły salonik filmowy :)
Czyli oglądasz 106" z 3m. Ja będę miał jakieś 2,8m i celuję w 85", po części ze względu na ograniczenia dostępnej powierzchni pod ekran. Hmmm, może powinienem trochę zwiększyć przekątną. Zobaczymy co się da zrobić.
 

Spitter

New member
Cześć,

Też od niedawna chodzi mi po głowie projektor, i też wygląda na Panasonica.
Wcześniej pisaliście, że PT-AT6000 jest już wycofany z produkcji. Czy dobrze się domyślam, że został zastąpiony przez PT-AT6000E? O tym drugim nie znalazłem nigdzie informacji, że jest na wyczerpaniu. Jeśli tak, to ja mają się do siebie te dwa modele?

Jako alternatywę biorę też pod uwagę EH-TW7200, tylko czy ten model ma interpolowanie klatek? W EH-TW6600 podobno brakuje tej funkcji, co dla mnie jest dyskwalifikujące (podobnie jak tęcza w DLP:roll:)
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Cześć,

Też od niedawna chodzi mi po głowie projektor, i też wygląda na Panasonica.
Wcześniej pisaliście, że PT-AT6000 jest już wycofany z produkcji. Czy dobrze się domyślam, że został zastąpiony przez PT-AT6000E? O tym drugim nie znalazłem nigdzie informacji, że jest na wyczerpaniu. Jeśli tak, to ja mają się do siebie te dwa modele?

Jako alternatywę biorę też pod uwagę EH-TW7200, tylko czy ten model ma interpolowanie klatek? W EH-TW6600 podobno brakuje tej funkcji, co dla mnie jest dyskwalifikujące (podobnie jak tęcza w DLP:roll:)
Od początku była tylko jedna wersja PT-AT6000E na Europę. W USA ten sam projektor ma numer 8000.

Sent from my ZX Spectrum 48k
 

Spitter

New member
Czyli ten Panaś to już raczej przeszłość? Warto się w niego pakować?

Wyczytałem gdzieś na necie, że obecne DLP maja zdecydowanie mniejszy efekt tęczy. Mam w pracy Benq TH681 i w nim to zjawisko jak dla mnie dyskwalifikuje go do kina domowego (pomijając hałas). Jak to wygląda w Benq 1080? Jest lepiej?
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Dlp z 5-6 kolorowym kołem barwnym , tak. Ale trzeba zwrócić jeszcze uwagę na interpelację klatek . Szukaj używany Sony 55 lub coś ze stajni JVC ( używane ) .
Małe projektory ( Optoma , Benq ) są głośne .
Na All.... jest Optoma HD 83 w dobrej cenie ( używana ) obraz porównywalny do Sony 55 . Widziałem ją w akcji . Robi wrażenie , kawał maszyny .
LCD sa delikatne i wrażliwe na kurz .
 

ludwickik

Member
Wszystko odnośnie AT6000 się zgadza. Zabija TW6600/TW6700 pod każdym względem. Kolory, czernie, kontrast, kutura pracy, tryby, procesowanie, ostrość, lens shift, pilot na korzyść Panasonica. Pomimo że jest to starszy model jest to dużo lepszy projektor w bezpośrednim porównaniu na dzisiaj. Pół nocy spędziłem z tymi maszynami i już nie mam żadnych wątpliwości. O Epsonach zapominam chyba że coś z serii TW9000.

Widziałem też AH1000u i jest to klasa TW6600 ale jest wg mojej oceny lepszy pod każdym względem poza 3d którego nie ma i jest głośniejszy w eco, ale za to jaśniejszy.
 
B

burz

Guest
Czy panas 6000 w trybie filmowym eco jest dużo jaśniejszy od poprzednika (5000)? Będę świecił z odległości 4,5 m na szary ekran 92 cale i boję się, że 6000-tka może być zbyt jasna.
Tylko tryb 2D.
 
Do góry