optoma vs benq vs epson

pako25

New member
optoma hd141x czy benq 1070 czy epson tw 6600 w tym tygodniu muszę coś kupić i czytając na forum nie wiem co wybrać, to projektor do kina domowego ekran chce min 3metry szerokości i odległość projektora od ekranu okolice 5 metrow powieszony przy suficie. pomieszczenie 6.5x5.5 i posiada dwa okna z elektrycznymi roletami .
pomóżcie bo ja kompletnie się nie znam i boję się że ktoś wciśnięciu mi badziewie :(
 

pako25

New member
optoma hd141x czy benq 1070 czy epson tw 6600 w tym tygodniu muszę coś kupić i czytając na forum nie wiem co wybrać, to projektor do kina domowego ekran chce min 3metry szerokości i odległość projektora od ekranu okolice 5 metrow powieszony przy suficie. pomieszczenie 6.5x5.5 i posiada dwa okna z elektrycznymi roletami .
pomóżcie bo ja kompletnie się nie znam i boję się że ktoś wciśnięciu mi badziewie :(

jeszcze doszła optoma HD36 nikt nie pomoże
? :(
 

pako25

New member
mi chodzi o porównanie samych urządzeń ba czasem nie warto przepłacać a to co sprzedawca zaproponuje nie zawsze jest dobre dlatego piszę tu na forum i proszę o pomoc
 

isamu

New member
Ja osobiście polecam ci Optome HD151X to troszkę tańsza wersja HD36, oba modele niczym praktycznie się nie różnią. Nawet soft wewnętrzny mają taki sam.
Ja kupiłem w promocji od kolegi z licznikiem lampy 250h i gwarancją 1,5roku i jestem zachwycony.
Jakość obrazu super, chociaż używam przygotowanej ściany ciemno szara matowa, a nie ekranu. Obraz rzucany z 6m, szerokość obrazu 3,5m :D. Czarny naprawdę czarny, efekt tęczy trzeba wywołać specjalnie by zobaczyć.
Czekam na bezpośrednią konfrontacje z Panasem PT-AT6000E kolegi, ale on się obawia bo widziałem jego minę przy dobrym materiale.

Ps
Jeszce jedno Optoma ma optykę szklaną, a nie plastikową jak Benq.
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
najpierw to sprawdz, czy jestes wrazliwy na tzw. efekt teczy (moze wystepowac w DLP), a dopiero pozniej zdecyduje sie na technologie, DLP lub LCD.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Ja osobiście polecam ci Optome HD151X to troszkę tańsza wersja HD36, oba modele niczym praktycznie się nie różnią. Nawet soft wewnętrzny mają taki sam.
Ja kupiłem w promocji od kolegi z licznikiem lampy 250h i gwarancją 1,5roku i jestem zachwycony.
Jakość obrazu super, chociaż używam przygotowanej ściany ciemno szara matowa, a nie ekranu. Obraz rzucany z 6m, szerokość obrazu 3,5m :D. Czarny naprawdę czarny, efekt tęczy trzeba wywołać specjalnie by zobaczyć.
Czekam na bezpośrednią konfrontacje z Panasem PT-AT6000E kolegi, ale on się obawia bo widziałem jego minę przy dobrym materiale.

Ps
Jeszce jedno Optoma ma optykę szklaną, a nie plastikową jak Benq.
Naciskaj Kolegę, to byłaby cenna informacja dla wielu poszukujących jak i dla mnie, a tym bardziej, że Panas jest dużo droższy. Czy miałeś okazje widzieć w akcji jakieś inne projektory?
 

isamu

New member
Będę, może uda się.

Jak znajomy kupował projektor to był napalony po części za moją sprawą na Epsona EH-TW6100.
Jednak jak zobaczyliśmy prezentacje Epsona i Panasa to okazało się że to inna liga może Epson serii 9 by mu dorównał, ale w tej cenie to lepiej było by kupić Sony VPL-HW30ES którego też widzieliśmy w akcji.

Ps
Morał bajki taki. dla fanatyków LCD (wrażliwych na tęcze) z budżetem do 6k to tylko Panasonic PT-AT6000E, powyżej tej ceny tylko Sony SXRD/JVC lub jakiś laser 4k :D

Ps1
Ci co uważają że jakiś Epson 6xxx serii pobije Panasa to albo maja niezłą działkę ze sprzedaży tej marki, albo są ślepi :D

Ps2
Jak bym miał sam w tej chwili wybierać nowy projektor z niskim budżetem to również bym zdecydował się na Optome HD36/151X. Jednak gdy bym miał większy budżet to Sony VPL-HW50ES ale dałbym szanse Optomie HD91/91+.

Pozdrawiam
Może komuś pomogłem :D
 
Ostatnia edycja:

darekguma

New member
Bez reklam
Będę, może uda się.

Jak znajomy kupował projektor to był napalony po części za moją sprawą na Epsona EH-TW6100.
Jednak jak zobaczyliśmy prezentacje Epsona i Panasa to okazało się że to inna liga może Epson serii 9 by mu dorównał, ale w tej cenie to lepiej było by kupić Sony VPL-HW30ES którego też widzieliśmy w akcji.

Ps
Morał bajki taki. dla fanatyków LCD (wrażliwych na tęcze) z budżetem do 6k to tylko Panasonic PT-AT6000E, powyżej tej ceny tylko Sony SXRD/JVC lub jakiś laser 4k :D

Ps1
Ci co uważają że jakiś Epson 6xxx serii pobije Panasa to albo maja niezłą działkę ze sprzedaży tej marki, albo są ślepi :D

Ps2
Jak bym miał sam w tej chwili wybierać nowy projektor z niskim budżetem to również bym zdecydował się na Optome HD36/151X. Jednak gdy bym miał większy budżet to Sony VPL-HW50ES ale dałbym szanse Optomie HD91/91+.

Pozdrawiam
Może komuś pomogłem :D
Dzieki za info, jestem na etapie poszukiwań zastępcy mojego Mitsubishi, szukam czegoś używanego, na nowe sony mie nie stać, optoma o której piszesz musiałbym zobaczyć na żywo czy będzie postęp względem mojego projka. A jak z głosnością tej optomy, nie ukrywam, że szukam projka nie głośnoejszego od mojego, według danych 25db w eco, to jest dla mnie max do zaakceptowania. Gdzie jeszcze można znaleźć Panasa w takiej cenie około 6tyś?.
 

isamu

New member
Ceny się wahają koło 6000zł często można coś urwać nawet więcej jak kupujesz za gotówkę, plus do tego uchwyt lub ekran.

Co do Optomy ja używam jej w trybie eco, z racji tego że kino mam na poddaszu i skosy wszędzie to projektor stoi 10cm nad głową i 1,2m za plecami.
Przy dialogach i efektach z filmów projektora nie słychać, jak jest kompletna cisza to leki szum da się usłyszeć, ale jak dla mnie to nie przeszkadza.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Ceny się wahają koło 6000zł często można coś urwać nawet więcej jak kupujesz za gotówkę, plus do tego uchwyt lub ekran.

Co do Optomy ja używam jej w trybie eco, z racji tego że kino mam na poddaszu i skosy wszędzie to projektor stoi 10cm nad głową i 1,2m za plecami.
Przy dialogach i efektach z filmów projektora nie słychać, jak jest kompletna cisza to leki szum da się usłyszeć, ale jak dla mnie to nie przeszkadza.
Dzięki za odp. Teraz pozostaje porównać Optomę i Panasa i tu liczę na Ciebie, na optomę było by mnie stać a na panasa jeszcze muszę uzbierać różnicę którą mógłbym dołożyć do ekranu który też planuję zmienić. Zdaje sobie sprawę, że bezpośrednie porównanie tych projektorów będzie kłopotliwe, wiąże się to z demontażem jednego z nich, ale może tak na szybko, na oko jak to mówią da się to zrobić. Tak więc bardzo proszę o jakieś info. A i jeszcze jedno pytanko do Twojego kolegi, jakie okulary 3d pasują do tego Panasa, tylko oryginały, czy może jakieś zamienniki. Dzięki.
 
Ostatnia edycja:
Do góry