Pierwszy projektor [6-7k]

Michal2205

New member
Witam Was
Planuję zrobić w piwnicy "salkę kinową".Na projektor i ekran chciałbym przeznaczyć 6-7 tysięcy. Będzie to mój pierwszy projektor.Materiał 720p/1080p. Porównanie mam z plazmą Panasonica 55" z "środkowej serii" i ten telewizor mam w salonie. Fajnie byłoby gdyby projektor jakościowo bardzo nie odstawał. Pokój ma 4,5m szerokości 2,3m wysokości. Sofa może stać do 5 metrów od ekranu.
Myślałem nad ekranem Adeo frame pro 3,4m szerokości na stojaku i projektor Optoma 151x albo Benq W1070. Mam dość dużo możliwości co do ustawienia więc chętnie wysłuchałbym Waszych opinii. Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

Michal2205

New member
Myślę nad takim zestawem:
1.Benq W1070 + Adeo Reference Gray gain 0.9
rzut z 3.7 metra

2. Optoma Hd151x + Adeo Vision white gain 1.2
rzut z 6,8 metra

Ekran w obu przypadkach ma 145"

Według kalkulatora jest ok, ale może w praktyce wygląda to inaczej?

Druga sprawa to czy te ekrany nie są przerostem formy nad treścią w połączeniu z projektorami za ~3 tysiące ?

I czy na głośnik starczy po 50 cm z każdej strony ekranu ?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

komanch

Member
Miałem podobne pomysły do Twoich :)
na szczęście miałem okazje porównać obraz z projektorów za 3-4tys. DLP z obrazem z dobrego projektora LCD.
Polecam wybrać sie do jakiegoś salonu, bo potem będziesz żałował :)
TIP, dobry projektor LCD nie musi kosztować 10k+ (celuj w panasonica at6000)
o różnicy w kulturze pracy projektorów nie mówię.
 

Michal2205

New member
Dzięki za odpowiedź :)
Znalazłem film w którym znacznie lepiej oceniony został Epson EH-TW6600
w cenie 5500. Może to byłby złoty środek ?

Pozdrawiam
 

komanch

Member
Filmikom nie wierz. Wierzyć możesz tylko własnym oczom. Mówisz o tym filmie?
https://www.youtube.com/watch?v=A2qqwJBKGVw
przeczytaj pierwszy komentarz pod nim (od technics.info.pl)
Panas 6600 to projektor klasy Soniaka za 10k, ale dystrybutorzy bardzo mądrze zeszli z ceną, i od ponad roku można go dostać za około 6k.
Ja kupując z ekranem płaciłem 5,9k :)
 
Ostatnia edycja:

Michal2205

New member
Dokładnie ten film oglądałem. Może testowali tam projektory bez kalibracji... Panas ma w końcu mniej gadżetów i jest droższy. Napiszę do sklepów o wycenę. Mógłbyś mi jeszcze powiedzieć jaki ekran wybrałeś i gdzie kupiłeś? Zastanawiam się nad Adeo lub Suprema Andromeda IM około 3 metry. :)
 

komanch

Member
Suprema Drako Matt Grey - zależało mi na napinaczach, dużo sie naczytałem o fałdowaniu ekranu itp itd po roku użytkowania, wolałem dmuchac na zimne ;)
Kupowałem w Katowicach (Audiostyl)
 

Mateush

New member
Byłem na prezentacji tego panasonica i obraz bardzo dobry daje. Również porównywałem do epsona 6600 który dla mnie gorzej świecił.
Komanch posiadasz at6000 ? rzeczywiscie jest taki cichy w eko/rec.709 ?
Sam planuje go kupić ale też naczytałem się o problemach ze zbieżnością paneli i ostrością.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Miałem podobne pomysły do Twoich :)
na szczęście miałem okazje porównać obraz z projektorów za 3-4tys. DLP z obrazem z dobrego projektora LCD.
Polecam wybrać sie do jakiegoś salonu, bo potem będziesz żałował :)
TIP, dobry projektor LCD nie musi kosztować 10k+ (celuj w panasonica at6000)
o różnicy w kulturze pracy projektorów nie mówię.
Witam, czy podczas zakupu Miałeś okazję porównać swojego panasa z innymi projkami i czy oglądałeś inne ekrany na żywo?. Pytam, bo mieszkam w Chorzwie i mogę tam podskoczyć. I jeszcze jedno pytanko, trzeba umawiać się na prezentację?.
 

komanch

Member
Witam, czy podczas zakupu Miałeś okazję porównać swojego panasa z innymi projkami i czy oglądałeś inne ekrany na żywo?. Pytam, bo mieszkam w Chorzwie i mogę tam podskoczyć. I jeszcze jedno pytanko, trzeba umawiać się na prezentację?.
Można porównać z innym, wcześniej trzeba się umówić, koszt chyba 50zł nie pamiętam, ale zwracają go jeśli po prezentacji dokonasz zakupu u nich.
 

lycone

Banned
Filmikom nie wierz. Wierzyć możesz tylko własnym oczom. Mówisz o tym filmie?
https://www.youtube.com/watch?v=A2qqwJBKGVw
przeczytaj pierwszy komentarz pod nim (od technics.info.pl)
Panas 6600 to projektor klasy Soniaka za 10k, ale dystrybutorzy bardzo mądrze zeszli z ceną, i od ponad roku można go dostać za około 6k.
Ja kupując z ekranem płaciłem 5,9k :)
O jakim Sony mówisz? Bo nie ma takiej opcji, żeby projektor LCD zbliżył się do technologii opartej na LCoS.
 

lycone

Banned
Też nie miałem okazji oglądać go na żywo, a testów w internecie nie widziałem, więc ciężko mi się do tego odnieść, ale technologia sama w sobie jest gorsza niż LCoS. Niech się jednak ktoś bardziej ogarnięty wypowie :)
 

Manky

New member
Oglądałem na żywo na prezentacji Panasa 6000 oraz Sony
Apropo różnic LCD vs LCoS - delikatna przewaga SONY HW40, ale moim zdaniem W ŻADNYM WYPADKU nie warta dopłaty prawie drugie tyle (względem ok 6 tys. za Panasa).
Wszystko oczywiści kwestia indywidualna, dla mnie różnica była taka że bym nie dopłacił :)
 
Do góry