Pierwszy projektor [6-7k]

martinxxx.ma

New member
Oglądałem na żywo na prezentacji Panasa 6000 oraz Sony
Apropo różnic LCD vs LCoS - delikatna przewaga SONY HW40, ale moim zdaniem W ŻADNYM WYPADKU nie warta dopłaty prawie drugie tyle (względem ok 6 tys. za Panasa).
Wszystko oczywiści kwestia indywidualna, dla mnie różnica była taka że bym nie dopłacił :)
Kolego skoro nie widziałeś różnicy między sony a panasem to tylko możesz podziękować ustawieniom obydwu projków...
Powiem tak...sony sprzedaje się jak świeże bułeczki ( bo to niesamowity proj pod każdym względem lepsze to tylko jvc ale tylko do kina bo do gier to porażka input lag b.wysoki ) natomiast panas i niektóre inne marki ciężko.... można tak ustawić projki że z przegranego robi się lider... te dwa projektory dzieli przepaść jeśli chodzi o kontrast,odwzorowanie kolorów obróbkę obrazu w ruchu i ostrość związaną ściśle z technologią....a lcos ma bardzo duży współczynnik wypełnienia piksela czyli jest ostrzejszy obraz i nie ma pikselozy...

Ogólnie technologia lcd jest technologią najbardziej ułomną jeśli chodzi o kontrast...
Sony hw 40 czy hw55 to b.dobre maszyny i produkują świetny obraz i to już po wyjęciu z pudełka....

Wierz byłem ostatnio na przezentacji z kolegą nie napiszę gdzie i chcieli mu wcisnąć proja na siłe i tak go poustawiali że proj o wiele lepszy wypadł blado... pamiętajcie liczy się przebidka cenowa na danym sprzęcie w d...ie mają dobro klienta....ale oczywiście są wyjątki...
 
Ostatnia edycja:

komanch

Member
Dla mnie cena 5,9k vs 9,9k to duża różnica. Z Panasonica jestem bardzo zadowolony.
Oglądam tylko filmy jakości BluRay, na porządnym ekranie, w całkowitym zaciemnieniu, wszystko wygląda idealnie.
 
Ostatnia edycja:

komanch

Member
To miałem na myśli. Kolor pokoju mam stosunkowo ciemny, ściany maja nieregularne kształty, nie mam żadnych odbić światła z projektora.
 

martinxxx.ma

New member
Więc jeżeli ściany masz tylko stosunkowo ciemne a nie posiadasz jaskini batmana to Twoja teoria o idealnym obrazie jest naciągana .....każda kolor oprócz czarnego generuje odbicia.. więc obraz u ciebie jest idealny dla ciebie... bo sa dwie opcje na idealny obraz z danej klasy proja. ... albo całkowicie zaadaptowany pokój (czarny ) i ekran zwykły white albo normalny (dowolne kolory) salon i specjalny ekran ze specjalnymi filtrami typu Magicscreen ....

A to że napisałeś że nie masz żadnych odbić światła z proja przy twoim stosunkowo ciemnym to możesz sobie między bajki włożyć...
Więc wniosek jest taki że nie można u Ciebie uzyskać idealnego obrazu przy zwykłym ekranie nawet dobrej klasy bo nie oszukasz fizyki światła...i nie mówię tutaj o klasie proja... ciekawy jestem czy widziałeś jak świeci ekran Magicscreen z takim np.sony hw? Było audioshow można było doświadczyć takiej projekcji...
 

martinxxx.ma

New member
Na audiostereo.pl jest wątek o ekranie Magicscreen i jak tam czytam wiele osób posiadających antykinowe pokoje lub stosunkowo ciemne myślało że mają idealny obraz dopóki dopóty nie powiesili Magicscreen Future. ... a wielu z nich ma naprawdę dobre proje od sony i jvc...
... wpadnij na forum audiostereo.pl i poczytaj... są zdjęcia porównawcze bezpośredniego poròwnania....
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Pomiędzy panasonic pt6000 a sony hv55 jest kolosalna różnica szczególnie jeśli chodzi o ostrość i odwzorowanie ruchu w trakcie dynamicznych scen. To jest różnica przynajmniej jednej jak nie dwóch klas wyżej. Ponadto jeśli chodzi o głębię obrazu na sony mamy wrażenie obrazu 3d oglądając 2d. Dodatkowo mamy funkcje reality creacion która robi kawał dobrej roboty przy oddaniu ostrości obrazu oraz odwzorowania głębi czerni. Panasonic w momencie kiedy wszedł do sprzedaży był jednym z lepszych w swojej cenie. Aktualnie nie ma go co porównywać do projektorów klasy sony 55 czy JVC x 500 bo to nie ta półka i klasa. Oczywiście jeśli ktoś dopiero zaczyna przygodę z projektorem oraz miałby wybierać pomiędzy epsonem klasy 6600 wolałbym osobiście panasonic. Ponadto trzeba pewnego czasu z obyciem z dużym ekranem ponieważ jak nam przejdzie pierwszy szok i efekt wow z czasem zaczniemy dostrzegać pewne rzeczy w składowe obrazu, na które wcześniej nawet byśmy nie zwrócili uwagi ale to trzeba czasu.... Tak samo ze stereo początkowo niech tylko gra a później zaczynamy słyszeć zmiany poszczególnych elementów toru np.wymiana cd, wzmacniacza, interconectow itd. .. ;-)

Teraz najważniejsze jeśli mamy jasny salon i białe ściany ba nawet białe meble a tylko odetniemy światło dzienne w 100% to nieważne jaki projektor kupimy ponieważ nie będziemy widzieć różnicy w kolorach i głębi czerni bo nam odbicia załatwia te parametry, chyba że założymy ekran ramowy typu magic screen to troszkę zmienia postać rzeczy. .. :)
 
Ostatnia edycja:

komanch

Member
Więc jeżeli ściany masz tylko stosunkowo ciemne a nie posiadasz jaskini batmana to Twoja teoria o idealnym obrazie jest naciągana .....każda kolor oprócz czarnego generuje odbicia.. więc obraz u ciebie jest idealny dla ciebie... bo sa dwie opcje na idealny obraz z danej klasy proja. ... albo całkowicie zaadaptowany pokój (czarny ) i ekran zwykły white albo normalny (dowolne kolory) salon i specjalny ekran ze specjalnymi filtrami typu Magicscreen ....

A to że napisałeś że nie masz żadnych odbić światła z proja przy twoim stosunkowo ciemnym to możesz sobie między bajki włożyć...
Więc wniosek jest taki że nie można u Ciebie uzyskać idealnego obrazu przy zwykłym ekranie nawet dobrej klasy bo nie oszukasz fizyki światła...i nie mówię tutaj o klasie proja... ciekawy jestem czy widziałeś jak świeci ekran Magicscreen z takim np.sony hw? Było audioshow można było doświadczyć takiej projekcji...



Mówisz o całkowicie innym przedziale cenowym.
Mówisz o ekranie ramowym, który u mnie (i pewnie nie tylko u mnie) ze względu na ograniczenia pokojowe jest nie do zaakceptowania.
 

Manky

New member
Myślę że rozmowa poszła trochę w złym kierunku :) powinniśmy raczej postawić pytanie "czy do 7tys znajdzie się coś lepszego od panasonic 6000" przy założeniu "ani grosza więcej" bo tak dokładać tysiąc to można w nieskończoność bo coś lepszego się znajdzie :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
W tej cenie to moim zdaniem BenQ 1070 plus dobrej klasy ekran np adeo, kaube, suprema i będzie ok. Pamiętajmy że dobrej jakości obraz to nie tylko projektor ale i dobrej klasy ekran oraz warunki w jakich będzie sprzęt pracował. Jeśli którys z ww.argumentów nie będzie spełniony to zaburza nam cel jakim jest uzyskanie w miarę dobrej jakości obrazu w określonym budżecie. ..
 

martinxxx.ma

New member
Mówisz o całkowicie innym przedziale cenowym.
Mówisz o ekranie ramowym, który u mnie (i pewnie nie tylko u mnie) ze względu na ograniczenia pokojowe jest nie do zaakceptowania.
Oczywiście zdaje sobie sprawę że to inny przedział cenowy a co najważniejsze ograniczenia lokalowe o których wspomniałeś bo mało kto może sobie powiesić ekran ramowy....a w przypadku Magicscreen dochodzi jeszcze przeprawa z transportem do miejsca docelowego czyli od kuriera do pokoju bo ekran przyjeżdża w całości...a więc kawał płaskiego rozmiaru trzeba wnieść. ..

Wspomniałem o tym Magicu bo Ty napisałeś że masz idealny obraz...nie chcę Cię wyprowadzać z błędu...dobrze że Swój obraz uważasz za idealny bo To w koncu Tobie ma odpowiadać... tylko trzeba uważać ze słowami typu idealny.... ;) bo pewnie za jakiś czas przesiądziesz się na lepszy zestaw proj-ekran i zobaczysz jeszcze idealniejszy ;)
 
Ostatnia edycja:

martinxxx.ma

New member
A wracając do tematu to wg mnie benek W1400 (tylko najpierw sprawdzic czy nie mamy uczulenia na tęczę) to faworyt w cenie do 5-6 tysi... i następny poziom to już sony hw55. ...

Do 5-6 tysięcy można dlp zakupić lub lcd...ale jak mamy 10tyś...to wchodzić tylko w lcos a o tamtych technologiach zapomnieć...
 
Ostatnia edycja:

komanch

Member
Wspomniałem o tym Magicu bo Ty napisałeś że masz idealny obraz...nie chcę Cię wyprowadzać z błędu...dobrze że Swój obraz uważasz za idealny bo To w koncu Tobie ma odpowiadać... tylko trzeba uważać ze słowami typu idealny.... ;) bo pewnie za jakiś czas przesiądziesz się na lepszy zestaw proj-ekran i zobaczysz jeszcze idealniejszy ;)

Tu muszę Ci przyznać rację :wink:
mam nadzieję że wytrzymam z moim zestawem jak najdłużej :wink:
 

Michal2205

New member
Widzę, że dyskusja się rozwinęła.
Ja już jestem po zakupie projektora, czekam na kuriera. Wybrałem Epsona 6600 z tego względu, że Panasonic jest dostępny w niewielu sklepach. Dostawy ponoć obiecują na początek lutego. Z innego źródła dowiedziałem się, że Panasonic nie jest już produkowany i że reszta dostępnych sztuk to projektory zdjęte z wystawy sklepu dla idiotów. Nie miałem możliwości sprawdzenia tych informacji, więc wybrałem tańszą opcję. Epson na pierwszy projektor nie powinien być zły. Ewentualnie za jakiś czas go sprzedam i dołożę do Sonego jeżeli faktycznie uznam że obraz mi nie odpowiada, choć nie sądzę ;)
Teraz pozostał mi tylko wybór ekranu, a w zasadzie powierzchni projekcyjnej. (ekran ramowy) Jaką polecacie z palety Adeo ****************** itp. ?
Pewien sklep (ponoć) jest producentem i mogę sobie wybrać jakikolwiek materiał.
Dzięki za odpowiedzi
Pozdrawiam ;)
 
Do góry