LG PF 1500, czy warto?

pppitr

New member
Cześć, zastanawiam się nad kupnem projektora i szukam opinii o produkcie LG: PF 1500. Czy ktoś z was posiada tak sprzęt? Widział go w użyciu? Warto zainwestować w LED? Czy ta technologia jest jeszcze za droga i zbyt niedojrzała?
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
technologia LED zbyt droga? chyba pomylilo Ci sie z OLED. Projektory LED jakos nie zdobyly popularnosci (w przeciwienstwie do TV). Najlepiej jakbys mial mozliwosc zobaczenia go "w akcji". Jesli takowej nie ma, pozostaja recenzje glownie na zagranicznych forach oraz YT
 

pppitr

New member
technologia LED zbyt droga? chyba pomylilo Ci sie z OLED. Projektory LED jakos nie zdobyly popularnosci (w przeciwienstwie do TV). Najlepiej jakbys mial mozliwosc zobaczenia go "w akcji". Jesli takowej nie ma, pozostaja recenzje glownie na zagranicznych forach oraz YT

Według producenta, jest to właśnie technologia LED, ale użyta jako źródło światła w projektorze. Teoretycznie nie najgorsza jasność (1400), długa żywotność (20.000h), dlp ale bez efektu tęczy, dosyć dobre opinie w zagranicznych forach i portalach. Ciekawi mnie, czy ktoś miał doczynienia z tym sprzętem i na ile to wszystko marketing, a na ile rzeczywiście dobry sprzęt warty trochę wyższej ceny.
 

mirhon

New member
Efekt tęczy niestety widoczny.
Potwierdzają to użytkownicy na forach zagranicznych.
Na jakimś francuskim portalu dotyczącym projektorów, nie pamiętam adresu, testy były bardzo pro, zwrócili uwagę na bardzo kiepski kontrast.
Sam byłem poważnie zainteresowany tym projektorem, dużo czytałem i to co znalazłem ostudziło mój zapał...
 

mirhon

New member
Z typ projektorem trzeba uważać jaką wersję się kupuje.
W Europie pojawiła się na początku okrojona wersja (ta z "g" na końcu), wyświetlająca gorszy obraz. Potem pojawiła się wersja bez literki "g" nazywana w skrócie Largo i taką ewentualnie bym się interesował :

cine4home.de/tests/projektoren/LG_PF1500/Test_LG_Largo_PF1500-EU_%20PF1500-G.htm
 

pppitr

New member
Z typ projektorem trzeba uważać jaką wersję się kupuje.
W Europie pojawiła się na początku okrojona wersja (ta z "g" na końcu), wyświetlająca gorszy obraz. Potem pojawiła się wersja bez literki "g" nazywana w skrócie Largo i taką ewentualnie bym się interesował :

cine4home.de/tests/projektoren/LG_PF1500/Test_LG_Largo_PF1500-EU_%20PF1500-G.htm

W polskiej dystrybucji raczej go nie ma. Zarówno na stronie LG, jak i w żadnym sklepie. Tylko wersja G.
 

zaq13

New member
Mam ten projektorek w domu i powiem wam bajka.

W porównaniu do benq mx528 mój lg pf1500g:
- lepsza rozdzielczość
- lepsze kolory
- dużo prościej i lepiej można dopasować obraz do ściany
- mniej prądu
- lepsze kolory
- lepsze"głośniki"
- współpracuje z telefonem
 
Do góry