acer h6510bd przetwarzanie obrazu :(

artiz_

New member
Bez reklam
witam, jak wcześniej w którymś temacie wspominałem,zakupiłem używany projektor h6510bd
Mam z nim dziwny problem,tzn nie wiem czy tak powinno być czy coś z nim nie tak,ponieważ to mój pierwszy projektor i nie wiem jak jest w innych ACERACH

mianowicie,podczas odtwarzania filmów z odtwarzacza multimedialnego (KODI) lub z blue Ray, obraz na projektorze jest wyświetlany w sposób właściwy,a jak przewijam szybko film (x32) w jakości HD to na ekranie pojawia się czarny ekran i komunikat "przetwarzanie obrazu,proszę czekać" jak włacze "play" komunikat znika i dalej odtwarza się obraz prawidłowo,
ten sam komunikat "przetwarzanie obrazu,proszę czekać" pojawia się także podczas włączenie projektora gdy szuka źródła z jakiego podawany jest sygnał do projektora,również ten komunikat się powtarza podczas każdorazowego uruchomienia filmu .

Sprawdzałem już kable HDMI bo objaw jest taki jak by była przerwa w kablu,okazuje się iż kable są porządku.

Czy te objawy są normalne czy mozę coś nie tak z ty ACEREM?

tutaj jest film jaki nagralem z tą dolegliwoscią
https://www.youtube.com/watch?v=R-ym1JOdC5U&feature=youtu.be
 
Ostatnia edycja:

artiz_

New member
Bez reklam
Szkoda ze on tak ma. Zauwazylem ze dzieje sie to podczas przewijania ale tylko na dysku twardym podł. do urzadzenia multimedialnego lub blu ray, jak odtworze plyte to tego problemu nie ma.
 

artiz_

New member
Bez reklam
Dla potomnych .odpowiedz z serwisu:Teroretycznie komunikat ten powinien pojawiać się w momencie zmiany parametrów wysyłanego do projektora obrazu (zmiana rozdzielczosci, czy częstotliwości odświeżania)
W momencie pojawienia się komunikatu synchronizowane są obroty koła kolorów (obraz jest chwilowo wygaszany aby użytkownik nie widział niewłasciwie wyświetlanego materiału w tym czasie)
Jednak nie powinien on się pojawiać podczas przewijania filmów.

Niestety bez przeprowadzenia diagnozy technicznej nie jesteśmy w stanie stwierdzić czy wszystko działa poprawnie czy też jest to usterka (np czujnika oborotów koła kolorów)

Reczej nie powinno mieć to związku, ale proszę przetestować projektor na innym, najlepiej krótszym kablu HDMI
 
Do góry