Pierwszy projektor, mały budżet a duża odległość = problem :) 5tyś max

Mateush

New member
Witajcie,

Planuję wyświetlić obraz 106-113 cali z 4,20 m (odległość od soczewki do ekranu, w razie czego mogę te 10-15 cm bliżej powiesić) i tu jest mały problem bo przy tych warunkach i budżecie mocno ograniczony jest wybór. Z tego co samemu się zorientowałem to mam wybór między benq w1300/1350 a epson tw6100 przy takim rozmiarze ekranu. Byłem na prezentacji i oglądałem film akurat na optomie hd50 bo benq został wypożyczony, niestety coś miga co jakiś czas (nie był to typowy efekt tęczy), moje oczy się buntują :), na epsonie tego problemu nie było. I teraz nie wiem czy w ciemno kupować np benq w1300 bo będzie lepszy od optomy czy iść w epsona ?

Dodatkowo sprzedawca mi mówił ze nie ma co się bać dużego ekranu i żebym szedł powyżej 125 cali i wtedy benq w2000 poleca, zrobił mi mętlik w głowie bo już przy takim rozmiarze mógłbym już tez epsona 5300 kupić, cieszyć się i zaoszczędzi, napewno projektory by nie chodziły w eco mode przy tak duzym ekranie i pewnie byłaby irytacja hałasem wiatraka :). Dzięki za jakiekolwiek rady i sugestie

PS. 3d tylko jako dodatet
 
Do góry