ekran 120 cali 16;9 kraftman grey HD ? warto?

Bipo

Active member
Bez reklam
Problemem tanich ekranów są zawsze te same bolączki:
- fałdowania powierzchni projekcyjnej,
- zawijanie się ekranu na krawędziach do środka,
- srebrzenie powierzchni projekcyjnej,
- nie równomierna struktura powierzchni projekcyjnej,
Dodatkowo przy rozwijanych:
- słaby naciąg i niska gramaturgia belki obciążeniowej,
- niska jakość wykończenia samej kasety oraz możliwość jej wygięcia środkiem przy szerokich ekranach powyżej 2,8-3,0m (w lepszej klasie ekranów przy szerokościach pow.2.8 są już zalecane wzmacniane kasety i rury nawojowe)
- problemy z silnikiem i jego głośnością.

Jeśli jesteś przygotowany psychicznie na te jak i inne bolączki tanich ekranów możesz coś kupić do 1000zł, ale nie licz że po pewnym czasie dasz post na forum czy ktoś się spotkał z takim a takim problemem. Życzę CI abyś żadnego takiego problemu nie napotkał ale lepiej wydać i kupić troszkę lepszej jakości ekran bo prędzej wymienisz projektor niż ekran...;-)
Sprawdzone marki ekranów to: Suprema, Adeo, K.a.u.b.e.r. z tym że ostatnio już ktoś miał problem nawet z Supremą, ale to jeden przypadek mi się rzucił w oczy. Także przemyśl czy nie warto się troszkę wstrzymać, dozbierać i kupić coś lepszego oraz mieć problem z głowy na ładnych następnych kilka lat.;-) A ekrany z przedziału 500zł-1500/2000zł z serii: Avtek, Bueno, Vizart,Royalsreen, oraz kraft.. itd...moim zdaniem można wrzucić do jednego worka i którego byś nie kupił to różnica po między nimi w jakości wyświetlanego obrazu będzie praktycznie nie zauważalna, raczej tylko będą się różnić z wyglądu wykończeniem.
 
Ostatnia edycja:

artiz_

New member
Bez reklam
Problemem tanich ekranów są zawsze te same bolączki:
- fałdowania powierzchni projekcyjnej,
- zawijanie się ekranu na krawędziach do środka,
- srebrzenie powierzchni projekcyjnej,
- nie równomierna struktura powierzchni projekcyjnej,
Dodatkowo przy rozwijanych:
- słaby naciąg i niska gramaturgia belki obciążeniowej,
- niska jakość wykończenia samej kasety oraz możliwość jej wygięcia środkiem przy szerokich ekranach powyżej 2,8-3,0m (w lepszej klasie ekranów przy szerokościach pow.2.8 są już zalecane wzmacniane kasety i rury nawojowe)
- problemy z silnikiem i jego głośnością.

Jeśli jesteś przygotowany psychicznie na te jak i inne bolączki tanich ekranów możesz coś kupić do 1000zł, ale nie licz że po pewnym czasie dasz post na forum czy ktoś się spotkał z takim a takim problemem. Życzę CI abyś żadnego takiego problemu nie napotkał ale lepiej wydać i kupić troszkę lepszej jakości ekran bo prędzej wymienisz projektor niż ekran...;-)
Sprawdzone marki ekranów to: Suprema, Adeo, K.a.u.b.e.r. z tym że ostatnio już ktoś miał problem nawet z Supremą, ale to jeden przypadek mi się rzucił w oczy. Także przemyśl czy nie warto się troszkę wstrzymać, dozbierać i kupić coś lepszego oraz mieć problem z głowy na ładnych następnych kilka lat.;-) A ekrany z przedziału 500zł-1500/2000zł z serii: Avtek, Bueno, Vizart,Royalsreen, oraz kraft.. itd...moim zdaniem można wrzucić do jednego worka i którego byś nie kupił to różnica po między nimi w jakości wyświetlanego obrazu będzie praktycznie nie zauważalna, raczej tylko będą się różnić z wyglądu wykończeniem.



Dzięki za odpowiedz, no wiec dołoże do suprema fenix elegant 265:149 myslę ze w 1600 zl się zmieszcze.
Czy polecasz ten ekran?
ewentulnie ktos wie gdzie w Poznaniu go dostane?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Myślę że to dobry pomysł.... moim zdaniem lepszy niż kupno coś z tych co wymieniłem. Na supremę z tego co czytałem jest najmniej reklamacji.. Wybór należy do Ciebie..;-)
 

ftomekk

New member
Jeżeli jeszcze nie kupiłeś tego ekranu - to nie kupuj.

http://www.hdtv.com.pl/forum/projek...ojektor-full-hd-do-domu-za-2000-2500-a-2.html

W skrócie : cieniutki materiał projekcyjny , przynajmniej nie srebrzy.
Bardzo lekka dolna belka.
Zawijanie się boków i powstawanie z czasem nowych pofałdowań.

Jeżeli masz dolną projekcje, to wypróbuj buenoscreen, najlepszy z kilku które testowałem, tylko srebrzy przy górnej projekcji./ najwyżej odeślesz jak nie będzie ok /
 
Ostatnia edycja:

artiz_

New member
Bez reklam
Kolego ekran juz kupiony A 1700zl elegant. Na poczatku chcialem kupic buenoscreen o pewnie bym kupił gdyby nie ta obrzydliwa kaseta. Mam ładny salon i ten ekran by psół cała estetyke,dziwne ze zaprEczasz kupowania eleganta,pomimo opinii.Dzieki natomiast za twoja wypowiedz.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Kolego ekran juz kupiony A 1700zl elegant. Na poczatku chcialem kupic buenoscreen o pewnie bym kupił gdyby nie ta obrzydliwa kaseta. Mam ładny salon i ten ekran by psół cała estetyke,dziwne ze zaprEczasz kupowania eleganta,pomimo opinii.Dzieki natomiast za twoja wypowiedz.
Ja go już wypróbujesz to skrobnj jakąś opinię.
 

artiz_

New member
Bez reklam
Ok jak przyjdzie to napisze cos ,ale niewiem czy moja opinia bedzie obiektywna poniewaz bedzie to moj 1 ekran.a zamawiałem i pana Cezarego Czernego.... Dapiero pozniej prZeczytałem opinie o kego skromnum sklepie.... Ach mam nadzieje iz okazr sie wszystko wporzadku.
 

ftomekk

New member
Ekran wisi już u mnie jakiś czas , więc obiektywnie rzecz ujmując, do
dobrego wykonania brakuje mu bardzo dużo.

Kasetę ma na pewno ładniejszą niż bueno, ale co z tego skoro sam materiał projekcyjny dużo cieńszy.
Kiepsko działa mechanizm zatrzymujący , który ponoć w Elegancie miał działać znakomicie,
Mocno zawijają się brzegi i z czasem powstają nowe fałdy.
Patrząc z boku na ekran , widzi się dziwne szare paski - ponoć efekt odkształceń płótna podczas nawijania na górny mechanizm.

Ja za swój dałem 900 złoty, więc na razie go zostawiam.
Z czasem pomyślę nad ramowym, bo mam miejsce.

Myślę jeszcze, żeby z czasem

I najważniejsze - dobrze sprawdź czy nie dostajesz ekranu który ktoś zwrócił- zwrotów jest baaardzo dużo.
 

artiz_

New member
Bez reklam
Ekran wisi już u mnie jakiś czas , więc obiektywnie rzecz ujmując, do
dobrego wykonania brakuje mu bardzo dużo.

Kasetę ma na pewno ładniejszą niż bueno, ale co z tego skoro sam materiał projekcyjny dużo cieńszy.
Kiepsko działa mechanizm zatrzymujący , który ponoć w Elegancie miał działać znakomicie,
Mocno zawijają się brzegi i z czasem powstają nowe fałdy.
Patrząc z boku na ekran , widzi się dziwne szare paski - ponoć efekt odkształceń płótna podczas nawijania na górny mechanizm.

Ja za swój dałem 900 złoty, więc na razie go zostawiam.
Z czasem pomyślę nad ramowym, bo mam miejsce.

Myślę jeszcze, żeby z czasem

I najważniejsze - dobrze sprawdź czy nie dostajesz ekranu który ktoś zwrócił- zwrotów jest baaardzo dużo.
Szkoda ze zdjec zadnych nie zamiesciłes.A moze jednak dasz rade?
 

lycone

Banned
Ekran wisi już u mnie jakiś czas , więc obiektywnie rzecz ujmując, do
dobrego wykonania brakuje mu bardzo dużo.

Kasetę ma na pewno ładniejszą niż bueno, ale co z tego skoro sam materiał projekcyjny dużo cieńszy.
Kiepsko działa mechanizm zatrzymujący , który ponoć w Elegancie miał działać znakomicie,
Mocno zawijają się brzegi i z czasem powstają nowe fałdy.
Patrząc z boku na ekran , widzi się dziwne szare paski - ponoć efekt odkształceń płótna podczas nawijania na górny mechanizm.

Ja za swój dałem 900 złoty, więc na razie go zostawiam.
Z czasem pomyślę nad ramowym, bo mam miejsce.

Myślę jeszcze, żeby z czasem

I najważniejsze - dobrze sprawdź czy nie dostajesz ekranu który ktoś zwrócił- zwrotów jest baaardzo dużo.
900 zł to bardzo mało. Cudów za to niestety nie ma. Ja będę celował w ramowy Adeo, ale jeszcze nie wiem czy 16:9 czy 21:9

Edit:
Autokorekta w telefonie...
 
Ostatnia edycja:

artiz_

New member
Bez reklam
Suprema Fenix elegant zdjecia

Już jest !!!!
Suprema elegant fenix GM 120" jest już u mnie,łączny koszt jaki poniosłem to 1700 zł z przesyłką,gdy ekran przyszedł zaraz przystąpiłem do montażu na suficie i nie było łatwo ekran waży 15 kg,mocowany jest do sufitu/ściany za pomocą 2 uchwytów na skrajnych końcach kasety,co jest fajne w tym ekranie to możliwość regulacji poziomu na śrubach,bardzo przydatna rzecz jeśli ktoś ma krzywy sufit i boi się iż ekran będzie się nie równo zwijał w kasecie.
Sama kaseta wygląda estetycznie(początkowo chciałem zakupić ekran buenno screen ale odstraszyła mnie 8-Kątna kaseta która wyglądała marnie)

Po przymocowaniu ekranu rozwinąłem ekran do żądnej pozycji, od razu zwróciłem uwagę iż mechanizm rozwijania,zwijania działa płynnie ,aby zatrzymać go w zadanej pozycji należy przytrzymać go w danej pozycji przez 3 sek. i puścić.

Sam ekran śmierdzi oczywiście jakąś gumą ,nie wiem co to za zapach ale za parę dni na pewno nie będzie tak męczył nosa,

Mój egzemplarz nie posiada żadnych fałd,zagięć, czy skośnych pasów jak u jednego użytkownika z forum.
obraz rzucony przez ACERA H6510BD na ekran w porównaniu z moją beżową ścianą jest o niebo lepszy,biały nareszcie jest biały, czarny jest jak smoła!!! a kolory nabrały nasycenia,nie spodziewałem się aż takiej różnicy.
Dodam że moja ocena może nie być subiektywna ponieważ jest to mój 1 ekran,dlatego nie mam porównania z żadnym innym ekranami.
zał. parę zdjęcie jutro wykonam więcej za dnia...

Jestem zadowolony z zakupu,szkoda tylko iż cena za 120" tak wysoka:)
 

Attachments

  • IMG_0429.JPG
    IMG_0429.JPG
    45,8 KB · Wyś: 216
  • IMG_0432.JPG
    IMG_0432.JPG
    32,8 KB · Wyś: 218
  • IMG_0438.JPG
    IMG_0438.JPG
    32 KB · Wyś: 204
  • IMG_0436.JPG
    IMG_0436.JPG
    26,4 KB · Wyś: 258
  • IMG_0434.JPG
    IMG_0434.JPG
    89,2 KB · Wyś: 176
  • IMG_0435.JPG
    IMG_0435.JPG
    46,2 KB · Wyś: 220
  • IMG_0448.JPG
    IMG_0448.JPG
    51,6 KB · Wyś: 188
  • IMG_0449.JPG
    IMG_0449.JPG
    53,1 KB · Wyś: 183

RwVision

New member
A daj tylko jedno, ciemne swiatlo punktowe z gory/od dolu/ z boku i przeslij jak mozesz zdjecie calego ekranu, bez wyswietlanego ekranu
 
Do góry