ekran 120 cali 16;9 kraftman grey HD ? warto?

artiz_

New member
Bez reklam
Feniks Elegant najmniejszy 171x96. To już druga sztuka którą zwracam. Natomiast samo miejsce zakupu jest tu mało istotne, przecież wszyscy biorą z tego samego źródła, czyli od Supremy Polska. Ja załatwiam reklamację bezpośrednio przez ich serwis i tutaj póki co problemu z wymianą nie ma, tylko pytanie ile jeszcze takich ekranów będą musieli przysłać żeby trafić na jakiś sensowny.
Ja juz nic niewien raz piszesz ze jeszcze nic nie kupiłes a pozniej ze miałes juz 2 szt. Jak 2 razy sie zraziłes to nie kupuj ekranu tej marki
 

Boger

New member
A co jest nie tak z tymi Twoimi ekranami? Masz może jakieś zdjęcia?

Nie uśmiecha mi się kilkukrotne odsyłanie ekranu i płacenie po 50 zł za przesyłkę :/
 

bokciu

Banned
A co jest nie tak z tymi Twoimi ekranami? Masz może jakieś zdjęcia?

Nie uśmiecha mi się kilkukrotne odsyłanie ekranu i płacenie po 50 zł za przesyłkę :/
Przecież masz zdjęcie które obrazuje co z nim nie tak :)
Pofalowany ,pomarszczony i wszystko inne...Co do zwrotu, gdziała to sprawnie i szybko w przypadku Supremy. Wysyłasz zdjęcia wadliwego ekranu i w miejsce tego, kurier przywozi nowy a ten zabiera. Za nic nie płacisz.
 

Boger

New member
Czyli to Twoje zdjęcie? To wszystko jasne. Dzięki za info.

Co do zwrotu to tym bardziej mnie przekonałeś - kupię i w razie czego będę wymieniał. Myślałem, że trzeba się szarpać ze sprzedawcą i odsyłać na własny koszt.

Z jakiego sklepu brałeś?
 

bokciu

Banned
ABC Prezentacji. Mają dobre ceny na Supremę. Ja poprosiłem o ofertę mailową i dostałem jeszcze lepszą cenę niż obowiązująca na stronie.
 

artiz_

New member
Bez reklam
Ja kupiłem swoj na stronie kreftman za kwote 1700 zł.
Najlepsze ze ekran został wysłany kurierem wielko gabarytowym. Kurier miał nie lada problem aby wjechać tirem na osiedle. A targanie go na IV piętro w bloku samemu to męczarnia grubymi nićmi szyta ;)
 

Boger

New member
Mówisz o abcprez..cji.pl?

Edit: muszę jeszcze kupić jakiś uchwyt sufitowy - czy ma to większe znaczenie jaki? Jest ich trochę i rozstrzał cenowy jest dosyć spory. Czy coś takiego będzie ok? http://allegro.pl/4world-uchwyt-sufitowy-do-projektorow-uchylny-obr-i6727836007.html


W kalkulatorze Epsona jak wpisałem odległość od ekranu, rozmiar 120", itp. to pokazało mi, że projektor powinien wisieć 85 cm od sufitu?! Rozumiem, że to w przypadku kiedy nie chciałbym regulować geometrii na projektorze? Jeżeli kupię uchwyt o długości 15-20 cm to wyreguluję sobie geometrię na projektorze? Wpływa to negatywnie na obraz?
 
Ostatnia edycja:

Boger

New member
Wydaje mi się, że Epson 5300 nie ma korekty optycznej dla tych zniekształceń (w instrukcji nie jest napisane żeby była to korekta optyczna więc jest to raczej cyfrowa). Nie wyobrażam sobie projektora wiszącego na środku salonu 80 cm od sufitu...

Przyznam, że nie spodziewałem się, że jest z tym tyle zabawy :/
 

Boger

New member
Panowie, mam jeszcze kilka pytań:
1. na jakiej wysokości zaczynają się Wasze ekrany? U siebie planowałem około 60 cm od podłogi (dolną krawędź tv mam teraz na 63 cm) - nie lubię jak muszę wysoko podnosić wzrok oglądając filmy :)
2. odpytałem kraftmanna o ofertę i ich ekrany mają dłuższy (60cm) pas rozbiegowy - mógłbym w takim przypadku zamontować ekran we wnęce sufitowej = brak widocznej kasety na ścianie. Cenowo - bez rewelacji - za 120" życzą sobie 3000 zł. W sumie cena jak za Suprema Andromeda IM.
3. czy przejmować się koniecznością ustawienia geometrii obrazu ze względu na podwieszony pod sufitem projektor?
4. cały czas mam pewną niepewność co do tych 120" - muszę jeszcze raz przymierzyć się do tych rozmiarów - podobno zalecana odległość od ekranu to 1,5xprzekątna ekranu a z tego wychodzi, że te 105" to akurat dla 380 cm
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dla mnie idealna wysokość dla 120" to +/- 55cm do dolnej powierzchni wizyjnej, czyli dobrze kombinujesz.
Nie trzeba zadzierać głowy do góry, a akcja skierowana wprost na widza.
Druga sprawa, o czym już pisałem. Przy źródle 21:9 (czyli większość filmów) i tak będziesz miał film wyżej.

Nie daj się też zrobić na "kalkulatory" wielkości. Zaręczam Ci i zapewne większość kolegów, że z tej odległości musowo 120".
To już są stricte wrażenia kinowe i absolutnie nie przytłaczają, no chyba, że na początku jak się przesiadasz z np. 55", ale to minie szybko.
 

Boger

New member
@armanig - dziękuję za odpowiedź. W porównaniu do tv 55" rzeczywiście na początku obraz przytłacza. Muszę jeszcze potestować ten rozmiar przed podjęciem decyzji.
Co do wysokości to szafka pod tv ma 46cm więc ekran zaczynałby się na jakichś +/-50 cm + belka i dolny czarny pas to pewnie jakieś 55-58 cm do powierzchni wizyjnej.

Rozmawiam z Kraftmann'em i proponują płótno ReferenceGrey (0.9) - cytując: "samo-prostującym się które będzie ZAWSZE idealnie proste a kosztuje tyle co wersja z napinaczami tyle że nie tracimy miejsca na system napinaczy jaki zabiera po 9cm na stronę oraz mamy ultragładką strukturę wierzchnią i gain = 0.9 czyli 50% mniej straty jasności niż przy tradycyjnym MattGreyHD"

Cena za taki ekran 120" otwierany elektrycznie, z triggerem i pilotem RF oraz w kasecie alu to jakieś 3,5k brutto więc niemało.

Kraftmann
 
Ostatnia edycja:
Do góry