ekran 120 cali 16;9 kraftman grey HD ? warto?

kaktusr

New member
Boger dzięki za zdjęcia, niestety po ostatnim dokładnym mierzeniu okazuje się że potrzebuje ekranu o szerokości minimum 280cm :( Pytanie czy ktoś może polecić coś co nie srebrzy przy rzucaniu ekranu z góry ? Nie koniecznie musi być z napinaczami, problem by znikł gdyby nie żona bo po prostu pozbył bym się TV ale no nie przetłumaczysz....
 

Boger

New member
Ja jeszcze nie zdecydowałem czy zostawić tego ivolum czy go odesłać.

Przy 16:9 te 108" jest ok. Przy 2,35:1 wydaje mi się jednak trochę za mały i mógłby być większy (czyli ekran 120"). Nie wiem jak wyglądałoby 120" 16:9 przy mojej odległości od ekranu, czyli +/- 380 cm.

Z minusów ivolum:
- rozmiar (?)
- poziome zagnioty - na równomiernych jasnych tłach są widoczne i nie sądzę żeby miały się one rozprostować;
- tkanina projekcyjna - biała zamiast szarej;

W tych pieniądzach (ok 1 tys zł) nie znajdzie się chyba nic lepszego w okolicach 110".


Jeżeli jednak zdecyduję się go oddać to znowu mam dylemat - najtańsze 120" to: 1.
(nie)sławne buenoscreen (o którym czytałem różne komentarze), np.
- 280x158 EKRAN projekcyjny elektryczny 16:9 HD GRAY (5684377322) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

2. Elektryczna Suprema Elegance MattGrey - 3100 zł brutto
3. Adeo Motorized z Reference Grey - około 3600 zł brutto
4. Kraftmann Oblique Tens - wysuw przedni lub tylni, dowolny pas rozbiegowy (np. 60 cm), płótno Reference Grey (to samo co w Adeo), napinacze - cena podobna do Adeo (które jednak nie ma napinaczy)

Skończy się na tym, że chyba odeślę to Ivolum i będę dalej myślał, albo spróbuję podejść do tego Buenoscreen - warto w ogóle na to patrzeć?

Jak odbiję się od Bueno to albo się wkurzę i wywalę projektor do kubła, albo kupię Adeo/Kraftmann'a, co przy projektorze za 2700 zł będzie lekkim przegięciem ;)
 

bokciu

Banned
Ano będzie :) To taka trochę abstrakcja jak dla mnie, żeby za kawał gumowej szmaty płacić więcej niż za projektor...
 

kaktusr

New member
Ja jeszcze nie zdecydowałem czy zostawić tego ivolum czy go odesłać.

Przy 16:9 te 108" jest ok. Przy 2,35:1 wydaje mi się jednak trochę za mały i mógłby być większy (czyli ekran 120"). Nie wiem jak wyglądałoby 120" 16:9 przy mojej odległości od ekranu, czyli +/- 380 cm.

Z minusów ivolum:
- rozmiar (?)
- poziome zagnioty - na równomiernych jasnych tłach są widoczne i nie sądzę żeby miały się one rozprostować;
- tkanina projekcyjna - biała zamiast szarej;

W tych pieniądzach (ok 1 tys zł) nie znajdzie się chyba nic lepszego w okolicach 110".


Jeżeli jednak zdecyduję się go oddać to znowu mam dylemat - najtańsze 120" to: 1.
(nie)sławne buenoscreen (o którym czytałem różne komentarze), np.
- 280x158 EKRAN projekcyjny elektryczny 16:9 HD GRAY (5684377322) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

2. Elektryczna Suprema Elegance MattGrey - 3100 zł brutto
3. Adeo Motorized z Reference Grey - około 3600 zł brutto
4. Kraftmann Oblique Tens - wysuw przedni lub tylni, dowolny pas rozbiegowy (np. 60 cm), płótno Reference Grey (to samo co w Adeo), napinacze - cena podobna do Adeo (które jednak nie ma napinaczy)

Skończy się na tym, że chyba odeślę to Ivolum i będę dalej myślał, albo spróbuję podejść do tego Buenoscreen - warto w ogóle na to patrzeć?

Jak odbiję się od Bueno to albo się wkurzę i wywalę projektor do kubła, albo kupię Adeo/Kraftmann'a, co przy projektorze za 2700 zł będzie lekkim przegięciem ;)

Bueno tylko przy projekcji dolnej, jak masz projektor na suficie to srebrzy. Tez mam teraz ten problem bo nie chce placic za ekran 3000zl a potrzebuje minimum 280 Musze chyba próbowac przebic opcje usuniecia tv na stale i po problemie.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

hfl

New member
Ja jeszcze nie zdecydowałem czy zostawić tego ivolum czy go odesłać.

Przy 16:9 te 108" jest ok. Przy 2,35:1 wydaje mi się jednak trochę za mały i mógłby być większy (czyli ekran 120"). Nie wiem jak wyglądałoby 120" 16:9 przy mojej odległości od ekranu, czyli +/- 380 cm.

Z minusów ivolum:
- rozmiar (?)
- poziome zagnioty - na równomiernych jasnych tłach są widoczne i nie sądzę żeby miały się one rozprostować;
- tkanina projekcyjna - biała zamiast szarej;

W tych pieniądzach (ok 1 tys zł) nie znajdzie się chyba nic lepszego w okolicach 110".


Jeżeli jednak zdecyduję się go oddać to znowu mam dylemat - najtańsze 120" to: 1.
(nie)sławne buenoscreen (o którym czytałem różne komentarze)

2. Elektryczna Suprema Elegance MattGrey - 3100 zł brutto
3. Adeo Motorized z Reference Grey - około 3600 zł brutto
4. Kraftmann Oblique Tens - wysuw przedni lub tylni, dowolny pas rozbiegowy (np. 60 cm), płótno Reference Grey (to samo co w Adeo), napinacze - cena podobna do Adeo (które jednak nie ma napinaczy)

Skończy się na tym, że chyba odeślę to Ivolum i będę dalej myślał, albo spróbuję podejść do tego Buenoscreen - warto w ogóle na to patrzeć?

Jak odbiję się od Bueno to albo się wkurzę i wywalę projektor do kubła, albo kupię Adeo/Kraftmann'a, co przy projektorze za 2700 zł będzie lekkim przegięciem ;)



Cześć.
I na czym stanęło?
Zarejestrowałem się specjalnie żeby zadać to pytanie, bo mam podobną sytuację. Nie chcę płacić majątku za ekran, a z drugiej strony chciałbym kupić raz i długo nie zmieniać. Z tym, że ja celuję w szary elektryczny 100" - 104". Od biedy weszłoby i 120", ale nie chcę kolumn w samych kątach upychać.
Rzutnik to Benq W2000, rzut z 3,2m, oglądanie z tej samej odległości. Planuje oglądanie w trybie ECO, aby nie hałasował, tak więc będzie miał te ~900 lumenów. Pokój to standardowy, jasny pokój dzienny, biały sufit, jasne ściany i białe firanki. We wszystkich oknach rolety zewnętrzne, więc światło zewnętrzne można odciąć zupełnie, gorzej z odbiciami. Na przyległej do (przyszłego) ekranu ścianie są firanki - rozważam zamontowanie tam ciemnej rolety ręcznej rozwijanej na czas seansu, aby zminimalizować odbicia. Ale to pieśń przyszłości. Najpierw trzeba mieć ekran, i zobaczyć, jak się sprawuje...

Początkowo planowałem pójść zupełnie budżetowo i kupić AVteka CINEMA ELECTRIC 240:
vobis.pl/avtek-cinema-electric-240mg-2-900437.html

Później pomyślałem sobie, że warto dołożyć do czegoś co z czasem za bardzo się nie pomarszczy, czyli albo do płótna lepszej jakości, albo do napinaczy. Już nawet pogodziłem się z myślą, że trzeba będzie wydać 2,5k na Andromedę Supremy, ale po tym jak zobaczyłem w tym wątku co się dzieje się z ich Feniksem, to chyba sobie dam spokój, bo płótno pewnie jest to samo.

Kraftmann odpada ze względy na podejście do klienta.

Pozostało więc Adeo, ale to jest pierońsko drogie - nawet bez napinaczy.

Szukam więc dalej (również w sensie geograficznym).

Znalazłem coś takiego:
esmart.de/tv-heimkino/leinwaende-fuer-beamer/tension-leinwand/esmart-haiser-pro-akustik-tension-leinwand-tatenso-glasfaser-221x125cm-100-16-9-124336966.html

Gain 1.0, ekran srebrny, kąt 140st., elektryka, napinacze - wygląda interesująco. Pytanie tylko, czy nie będzie srebrzył przy rzucie z góry no i o jakość (obrazu i wykonania) i trwałość. Nie znalazłem testów ani zdjęć / filmów tego modelu z tym płótnem.
Z przesyłką do Polski wychodzi około 1700 zł. Dużo drożej niż AVtek, ale z kolei dużo taniej niż Adeo. Niestety odesłanie jakby co będzie kosztowne.

To jest chyba jakiś "odświeżony" model, bo w nowszej kasecie i z ładniejszym sterowaniem (wygląda naprawdę estetycznie), niż wcześniejsze ekrany tego producenta sprzedawane na Amazon.de. Płótno "srebrne" też chyba jest nowością.
Ma ktoś z was jakieś doświadczenia z tą marką? A jeszcze lepiej z tym modelem lub rodzajem płótna?
 

Elanthiel

New member
@ Boger - czy ostatecznie zostawiłeś sobie tamten ekran?
Jeśli tak, to jak się sprawuje po takim czasie używania?
miłego wieczoru!
E
 

Boger

New member
Nie, oddałem. Kupiłem później jeszcze większy model Ivolum za jakieś 2800 zł i pod względem jakości wykonania było naprawdę super, jednak niski kontrast i szare czernie ponownie mnie znięcheciły i również go oddałem.

W moim przypadku skończyło się na tym, że projektor wisiał nieużywany przez kilka miesięcy i sprzedałem go, a w to miejsce kupiłem tv z direct led.

To doświadczenie nauczyło mnie tyle, że przy realizacji KD na projektorze w salonie trzeba wydać mnóstwo kasy i iść na kompromisy w zakresie aranżacji pomieszczenia lub... iść na kompromisy w kwestii jakości. Nie byłem gotowy na rezygnację z czerni więc zrezygnowałem z rozmiaru i pozostałem przy tv.

Chętnie powiesiłbym projektor, ale w tym celu musiałbym mieć dedykowane pomieszczenie TYLKO do tego celu. U mnie w salonie się on nie sprawdził.

Generalnie Ivolum jest ok - może inaczej by to wyglądało, gdyby mieli tkaninę 0,8...
 
Do góry