ekran 120 cali 16;9 kraftman grey HD ? warto?

artiz_

New member
Bez reklam
witam,zdjęcia o które prosiłeś,początkowo próbowałem wykonać zdjęcia z ostrego kąta za pomocą latarki,niestety mój Canon odmówił posłuszeństwa,nie chciał się wyostrzyć z powodu dość ciemnego oświetlenia,postanowiłem wyciagnąc z szafy halogen do wykonywania zdjęć (jarzeniówka 310W)
Przy oświetleniu pod kątem widać ze rzeczywiście ekran trochę faluje.
Bez lampy z boku i oglądanie pod kątem ekranu tego zjawiska nie zaobserwowałem.
 

Attachments

  • IMG_0452.JPG
    IMG_0452.JPG
    78,7 KB · Wyś: 279
  • IMG_0454.JPG
    IMG_0454.JPG
    83,5 KB · Wyś: 145
  • IMG_0456.JPG
    IMG_0456.JPG
    82,3 KB · Wyś: 591
  • IMG_0457.JPG
    IMG_0457.JPG
    61,8 KB · Wyś: 816
  • IMG_0458.JPG
    IMG_0458.JPG
    51,3 KB · Wyś: 430
  • IMG_0461.JPG
    IMG_0461.JPG
    27,3 KB · Wyś: 144
  • IMG_0462.JPG
    IMG_0462.JPG
    69,1 KB · Wyś: 467
  • IMG_0463.JPG
    IMG_0463.JPG
    66 KB · Wyś: 169
  • IMG_0464.JPG
    IMG_0464.JPG
    62,5 KB · Wyś: 929
  • IMG_0465.JPG
    IMG_0465.JPG
    55,5 KB · Wyś: 207

RwVision

New member
Aż tylu nie musiało być:) Dzięki

Nie no wygląda na spoko ekran, lekkie fałdy zawsze będą, a nie widzę żadnych, które miałyby Ci psuć jakikolwiek komfort oglądania. Szczególnie jak na 120"

Daj znać po roku jak będzie się trzymał! Ja niedługo będę może adeo testował
 

digit6

New member
Ja od jakis dwoch miesiecy uzywam Suprema Fenix Elegant, tyle ze w 92" dalem za niego ~800zl.
Co do mechanizmu zwijania, fakt zwija sie delikatnie i powoli bez szarpniec, co do ekranu to jestem BARDZO zadowolony, nie ma fald, znieksztalcen, swieci na niego nowy Benq w1070 i jedyne co to w 3D jest jednak ciut za ciemno, wybralem ekran szary a powieszony jest 3metry od projektora, ale coz za to w 2D kontrast i nasycenie jest przez to lepsze a i przyjemniej sie oglada, jakosc naprawde rewelacja kazdy kto mnie odwiedzi nie dowierza ze taka ŻYLETA moze byc z obrazu wyswietlanego na ekranie, kazdy mysli ze skoro projektor to obraz zamglony nieostry, malo szczegolowy, ale to bzdury utarte sprzed lat.
Polecam ten ekran, drugi raz wybralbym to samo, ekran nie faluje, czarne bordery swietnie spelniaja swoja role, no moze z tych 3metrow mogloby byc 100 czy 120cali ale w moim przypadku to niemozliwe bo wneke mam 220cm a tam wchodzi w nia na styk (doslownie!- ekran mija sie ze sciana o centymetr) wlasnie Suprema 92".
Ale tez na codzien przyjemnie sie oglada, wzrok nie biega po ekranie, a efekt w porownaniu do tv 55" jest naprawde powalajacy.
 

artiz_

New member
Bez reklam
Aż tylu nie musiało być:) Dzięki

Nie no wygląda na spoko ekran, lekkie fałdy zawsze będą, a nie widzę żadnych, które miałyby Ci psuć jakikolwiek komfort oglądania. Szczególnie jak na 120"

Daj znać po roku jak będzie się trzymał! Ja niedługo będę może adeo testował
Bedziesz miał adeo to moze i ty zrobidz krotki test
 

jgx

New member
Bez reklam
Już jest !!!!
Suprema elegant fenix GM 120" jest już u mnie,łączny koszt jaki poniosłem to 1700 zł z przesyłką,gdy ekran przyszedł zaraz przystąpiłem do montażu na suficie i nie było łatwo ekran waży 15 kg,mocowany jest do sufitu/ściany za pomocą 2 uchwytów na skrajnych końcach kasety,co jest fajne w tym ekranie to możliwość regulacji poziomu na śrubach,bardzo przydatna rzecz jeśli ktoś ma krzywy sufit i boi się iż ekran będzie się nie równo zwijał w kasecie.
Sama kaseta wygląda estetycznie(początkowo chciałem zakupić ekran buenno screen ale odstraszyła mnie 8-Kątna kaseta która wyglądała marnie)

Po przymocowaniu ekranu rozwinąłem ekran do żądnej pozycji, od razu zwróciłem uwagę iż mechanizm rozwijania,zwijania działa płynnie ,aby zatrzymać go w zadanej pozycji należy przytrzymać go w danej pozycji przez 3 sek. i puścić.

Sam ekran śmierdzi oczywiście jakąś gumą ,nie wiem co to za zapach ale za parę dni na pewno nie będzie tak męczył nosa,

Mój egzemplarz nie posiada żadnych fałd,zagięć, czy skośnych pasów jak u jednego użytkownika z forum.
obraz rzucony przez ACERA H6510BD na ekran w porównaniu z moją beżową ścianą jest o niebo lepszy,biały nareszcie jest biały, czarny jest jak smoła!!! a kolory nabrały nasycenia,nie spodziewałem się aż takiej różnicy.
Dodam że moja ocena może nie być subiektywna ponieważ jest to mój 1 ekran,dlatego nie mam porównania z żadnym innym ekranami.
zał. parę zdjęcie jutro wykonam więcej za dnia...

Jestem zadowolony z zakupu,szkoda tylko iż cena za 120" tak wysoka:)
Dzieki za fajny teścik i dokładne zdjecia - oby wiecej takich userów :)
pozdro 4all
 

bokciu

Banned
Przecież ten ekran jest pomarszczony aż miło. Obecnie jestem na etapie reklamowania już drugiej sztuki Eleganta. Tak jak pierwszy lekko falował, tak drugi wygląda dokładne (fatalnie) jak ten przedstawiony na zdjęciu. Nie wyobrażam sobie jak można oglądać cokolwiek na czymś takim, przecież tu każda krawędź wygląda ja droga górska, a rogi uciekają po 15 cm poza ekran....roleta okienna jest zdecydowanie bardziej prosta.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Nie no fakt że za 1700 zł ekran powinien być idealnie płaski,i takie coś powinno się reklamować i oddawać żeby producenci w cenie od 1200 + mieli wszystkie ekrany z napinaczami za min 120" dlatego moje zdanie jest takie że lepiej kupić chińczyka elektrycznego 120" za 400-600 zł i w razie fałd oddawać i wymieniać do czasu kiedy trafi się na prosty ekran,bo moim zdaniem wyświetlany obraz na chińczyku i na ekranie dużo droższy będzie bardzo podobny(efekt sreberka występuje na droższy ekranach i markowych jak adeo przez bueno screen dlatego nie ma sensu przepłacać i kupować chińczyki do skutku aż ekran będzie prosty.
 

bokciu

Banned
Nikt nie mówi, że tego typu ekran ma być idealnie prosty, ale takie rzeczy są nie do przyjęcia.
 

Attachments

  • 20170421_172241.jpg
    20170421_172241.jpg
    698,2 KB · Wyś: 94

Boger

New member
Co to za ekran - Suprema Fenix? Szukam aktualnie ekranu pomiędzy 105-120" i rozważam również ten model. W jakim sklepie kupowałeś?
 

artiz_

New member
Bez reklam
Co to za ekran - Suprema Fenix? Szukam aktualnie ekranu pomiędzy 105-120" i rozważam również ten model. W jakim sklepie kupowałeś?
Mam supreme fenix elgant 120" i jak bym miał coś takiego to bym wył o północy do księzyca.;)
U mnie po 2latach uzytkowania ekran jak nowy ,0 pofałdowań.
Napisz kolego od zdjecia co to za sztuka
 

Boger

New member
Czyli rozumiem, że jesteś zadowolony? Gdzie kupowałeś?

Masz Matt Grey czy White?
Te 120" oglądasz z jakiej odległości?
 

artiz_

New member
Bez reklam
Jak widzisz test wykonany wyzej jest wykonany przeze mnie, ekran wyglada do dziś jak nowy(nie smierdzi już) nie powiem ci w tej chwili gdzie go kupiłem bo nie pamiętam.Aczkolwiek dziwie sie z twojego zdjecia jak można taki shit sprzedać przecież to hała grubą nicią szyta. Naprawdę współczuje ;( oddaj go natychmiast i bierz z innegi źródła) jak znajdę papiery wyśle ci namiary na sklep w ktorym ja kupowałem.
 

artiz_

New member
Bez reklam
Jak widzisz test wykonany wyzej jest wykonany przeze mnie, ekran wyglada do dziś jak nowy(nie smierdzi już) nie powiem ci w tej chwili gdzie go kupiłem bo nie pamiętam.Aczkolwiek dziwie sie z twojego zdjecia jak można taki shit sprzedać przecież to hała grubą nicią szyta. Naprawdę współczuje ;( oddaj go natychmiast i bierz z innegi źródła) jak znajdę papiery wyśle ci namiary na sklep w ktorym ja kupowałem.
Mam matt gray ogladam z 3.5m ;)
 

Boger

New member
Ja jeszcze nic nie kupiłem - rozważam celexona 120" (najtańsza opcja z napinaczami, jedyny minus to że jest tylko wersja MW) i Suprema Andromeda IM. Oba w okolicach 2500-3000 zł.

Te 120" to nie za dużo z 3,5m? Ja będę miał jakieś 3,7-3,8 i waham się czy nie wziąć jednak 106".

Feniks ma rozwijanie elektryczne czy manual? Wydaje mi się, że jest to po prostu manualna wersja Andromedy.
 

artiz_

New member
Bez reklam
Ja jeszcze nic nie kupiłem - rozważam celexona 120" (najtańsza opcja z napinaczami, jedyny minus to że jest tylko wersja MW) i Suprema Andromeda IM. Oba w okolicach 2500-3000 zł.

Te 120" to nie za dużo z 3,5m? Ja będę miał jakieś 3,7-3,8 i waham się czy nie wziąć jednak 106".

Feniks ma rozwijanie elektryczne czy manual? Wydaje mi się, że jest to po prostu manualna wersja Andromedy.
To co to za ekran wyzej i z kąd pewnosc ze to suprema?
3.5 metra fajnie sie oglada ale 106 tez bedzie fajnie. To kwestia idendywidualna co kto lubi. Aczkolwiek przy 106" uzyskasz minimalnie lepszą jakosc w stosunku do 120"
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z 3.5m to min. 120".
Zdecydowana większość filmów to 21:9, obraz momentalnie Ci się skurczy.
Sam mam podobną odległość 3.5-4m przy 120" i przy 21:9 to minimum, żeby nie powiedzieć za mało.
Przy materiale 16:9, co Ci da garstka filmów czy to co wyświetlisz z PC, konsoli, tv itp. będzie w sam raz.
 

Boger

New member
@artiz - wcześniej była dyskusja o ekranach Suprema więc zapytałem czy to ona. Być może to coś innego.

@armanig - zauważyłem, że przy 21:9 rozmiar rzeczywiście mocno spada. Chyba rzeczywiście kupię 120", powieszę i poczekam, czy żona nie będzie się zbytnio rzucała ;)

Zdecydowałem się ostatecznie na Suprema Andromeda IM 120" MG (http://allegro.pl/ekran-elektryczny-suprema-andromeda-im-266x149-mg-i6796969133.html) lub wersję w ładniejszej kasecie http://allegro.pl/ekran-suprema-andromeda-elegant-im-266x149-16-9-mg-i6796970012.html.

Co myślicie o tym wyborze?

@Armanig - Ty masz Marantza - czy jeżeli gniazdo triggera w ampli z gniazdem w kasecie ekranu, to czy będzie się on wyzwalał przez ampli? Niestety Epson 5300 nie ma gniaza triggera, a to byłoby najlepsze rozwiązanie.
 
Ostatnia edycja:

bokciu

Banned
Feniks Elegant Matt Grey ten najmniejszy 171x96. To już druga sztuka którą zwracam. Natomiast samo miejsce zakupu jest tu mało istotne, przecież wszyscy biorą z tego samego źródła, czyli od Supremy Polska. Ja załatwiam reklamację bezpośrednio przez ich serwis i tutaj póki co problemu z wymianą nie ma, tylko pytanie ile jeszcze takich ekranów będą musieli przysłać żeby trafić na jakiś sensowny.
 
Ostatnia edycja:
Do góry