Mała bawialnia z projektorem

AdamTC

New member
Mam w domu jedno niezagospodarowane pomieszczenie i padło na to, że będzie tam mała "bawialnia". Mała, bo pokój jest mały i bardzo nieustawny. Tak czy inaczej decyzja zapadła, więc lepsze to niż rozrywka przy TV.
Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie Epson TW5100 z racji FHD i jednej z najniższych cen przy tej rozdzielczości. Jest kilka tematów na forum o tym projektorze, ale wiadomo że każdy potrzebuje czegoś innego. Główne zastosowania to:

- filmy/seriale
- głupoty youtubowe

Początkowo myślałem o jakimś projektorze LED (markowym, nie chińczykiem) z racji tego, że mam wszędzie elektryczne rolety w oknach, które nawet w sierpniu o godz. 12 nie przepuszczą nawet "szparki". Zawsze uważałem to za mocno depresyjne i czasami można się na tym przejechać, ale akurat do projektora można to idealnie wykorzystać. Tak czy inaczej zrezygnowałem z LEDów ze względu na słabe światło i rozdzielczość. Przypadkiem trafiłem na test Epsona i trochę się napaliłem. Zapewne w pierwszym poście mojego tematu będzie namawianie na Benq'a W1070- fakt, wypada lepiej pod każdym względem poza ceną. Będzie to mój pierwszy projektor i nie chcę szaleć na początku szczególnie, że pomieszczenie jest totalnie do bani. Jestem jednak otwarty na alternatywy dla Epsona i chętnie przyjmę wszystkie wskazówki.

Mam problem z wielkością ekranu i odległością zamocowania projektora. Wszystko wymierzam na podstawie projectorcentral, ale boję się, że ekran może być deko za duży.

To samo tyczy się ekranu- zastanawiałem się nad zwijanym ręcznym lub elektrycznym, ale trochę boję się falowania przy cenach 500-800zł. Nie znam też "markowych ekranów i domyślam się, że większość ekranów z tego przedziału cenowego to produkcja PRC.

Gdzie jeszcze mogą pojawić się wydatki? Biorę pod uwagę:
- projektor
- ekran
- przewody
- mocowanie projektora
- ???????

W wolnej chwili wstawię rzuty tego pokoju, może będziecie mieć jakieś lepsze pomysły.
 
Ostatnia edycja:
Do góry