Sony VPL-HW55ES wygięcie dolnej krawędzi...

Remipl

Member
Do tej pory miałem bardzo dobre zdanie o tym projektorze, lecz kilka dni temu zauważyłem lekkie wygięcie dolnej krawędzi wyświetlanego obrazu, wygięcie pojawiło się po 500 godzinach grania na konsoli. Obywatelskim obowiązkiem na forum jest poinformować o takich anomaliach przyszłych zainteresowanych, tym bardziej, że opisywany efekt ;) pojawił się po jakimś czasie:p

Jest na to jakieś lekarstwo, czy w jakiś sposób będzie można to wyprostować ??

Bipo wiem, że masz taki model u Ciebie jest idealnie prosto ??a jak jest u Was koledzy??

0c5549a88dee4eb3474c125e8da88ff0_1.jpg
 

darekguma

New member
Bez reklam
Rempil, możesz zdradzić co to za ekran na tej fotce i jak się spisuje?. Co do krzywizny, to na konkurencyjnym forum coś pisali, w teście tego projka. Może tam coś się dowiesz.
 

Remipl

Member
Ekran firmy adeo do zabudowy, lecz z przyczyn technicznych nie został schowany w suficie :( nie mogę zrobić jaskini z tego pomieszczenia, bo musi spełniać też inne funkcje więc max możliwości obrazu nie da się wycisnąć. Biała ściana i sufit robią swoje.
Darekguma dzięki za info, wątek przeczytany wszystko klarownie opisane (widać nie jestem sam) i kolega Bipo też się wypowiedział :)
82871b25a07a9d67f30d96ac5c6b7ed1_1.jpg

26b093c76e4f7fefc05257056ec3b46b_1.jpg
 

darekguma

New member
Bez reklam
Jak mnie pamieć nie myli to miałeś dedykowane pomieszczenie do kina, czy to jakieś wielkie zmiany?.
A co do ekranu, jak się spisuje, widzę, że powierzchnia prosta, nie faluje. Jaki to dokładnie model?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Dokładnie mam to samo od początku i mnie to nie przeszkadza, zrobiłem zdjęcia i pokazywałem na forum. Pociesze Cię 520 która jest 3x droższa ma to samo więc to jest we wszystkich nowych soniakach..;-) ps. ja to chyba dopiero po kilku miesiącach zauważyłem jak jeden kolega na forum zwrócił na to uwagę...;-) tak to bym nawet tego nie wyhaczył...
 
Ostatnia edycja:
Do góry