jaki projektor full HD do domu za 2000-2500?

artiz_

New member
Bez reklam
witam chcuba zdecydowałem się i chciałbym zakupić projektor do domku,dodam iż będzie to moj 1 projektor dlatego chciałbym wydać dobrze te pieniądze.
odległość ekranu od projektora ok 3,5m.
Co polecacie i dlaczego?
 

digit6

New member
Benq w1070 mozna miec za 3tys zl.
Dlaczego? Bo to najbardziej uniwersalny i najbardziej rozchwytywany projektor przez ostatnie lata, bardzo jasny, jakosc naprawde powala, do tego 3D..
Z tej odleglosci osobiscie rzucam 92" na ekran i jest naprawde dobrze, wiecej zdecydowanie meczyloby przy codziennym ogladaniu. A tak to wzrok nie myszkuje po ekranie.
Projektor obecnie mozna miec w ratach 0% PRAWDZIWE 0% wiec moze warto zalozyc taka mozliwosc skoro chciales wydac max 2500zl wiem bo wzialem, na ceneo znajdziesz na pewno.
Licz sie z tym ze projektor to nie wszystko, ekran minimum ok 1000zl, ponizej to szmelc ktory sie pofaldzi juz od momentu zakupu, a sciana to uwierz naprawde nie to samo...
Pzdr.
 

artiz_

New member
Bez reklam
Benq w1070 mozna miec za 3tys zl.
Dlaczego? Bo to najbardziej uniwersalny i najbardziej rozchwytywany projektor przez ostatnie lata, bardzo jasny, jakosc naprawde powala, do tego 3D..
Z tej odleglosci osobiscie rzucam 92" na ekran i jest naprawde dobrze, wiecej zdecydowanie meczyloby przy codziennym ogladaniu. A tak to wzrok nie myszkuje po ekranie.
Projektor obecnie mozna miec w ratach 0% PRAWDZIWE 0% wiec moze warto zalozyc taka mozliwosc skoro chciales wydac max 2500zl wiem bo wzialem, na ceneo znajdziesz na pewno.
Licz sie z tym ze projektor to nie wszystko, ekran minimum ok 1000zl, ponizej to szmelc ktory sie pofaldzi juz od momentu zakupu, a sciana to uwierz naprawde nie to samo...
Pzdr.

dzięki za odpowiedz,3000 to zdecydowanie za dużo.
filmy będę oglądał sporadycznie wieczorami wiec nie potrzebuję super sprzętu. Jednak mimo wszystko dziękuje za twoja wypowiedz.sciane natomiast mam biała wyszpachlowaną, nie chciałbym mieć rozwiajnego ekranu.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Jak już masz tak przygotowaną ścianę to chociaż czarne ramki namaluj które utworzą Ci ramy obrazu i odetną od reszty ściany....
 

artiz_

New member
Bez reklam
Dzieki kolego
,wlaśnie znalazlem filmik opisujacy go ,brak pozytywnych opinii.natomiast o optimie hd141 same pozytywne cena 2400 wiec moze sie skusze. Ta optima to by była piekna akcja:)
 

kosmoss

New member
Warto zapoznać się z projektorami Optomy oraz Benq. Wśród bestsellerów na uwagę zasługuje wspomniany już model BenQ W1070+, można go znaleźć w http://www.morele.net/projektor-benq-w1070-dlp-fullhd-2200-ansi-9h-j9h77-17e-660966 - ma rozdzielczość Full HD, charakteryzuje go czysty i wyraźny obraz, długa żywotność lampy, istnieje możliwości projekcji bezprzewodowej. Mogę polecić również model Optoma HD141X, jest dostępny w podobnej cenie.
 

artiz_

New member
Bez reklam
W podobnej cenie?! Miedzy nimi to 1200zł roznicy kolego. Mysle ze werdykt zapadł . Hd141x tylko jaki ekran do niego do 500 zł ?
 

digit6

New member
Do 500zl nie dostaniesz dobrego ekranu, rozwijany bedzie sie faldowal za taka kase, a ramowy jedynie DIY, albo wspomniana gladka biala lub szara sciana i koniecznie czarna 5cm ramka wokol.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
udalo mi sie kupic jakies 6 lat temu ekran manualny Optomy (taki jak w stopce) 92" za niecale 300 zl :). Powierzchnia projekcyjna jest plaska, troche boki sa pofaldowane, ale to akurat na borderach.
 

ftomekk

New member
Projektor- bardzo dobry wybór. Mam Optome 131Xe i jest rewelacyjna.
Podpowiem Ci coś , co oszczędzi Ci bardzo dużo nerwów - ŚCIANY i SUFIT- chcesz dobrą czerń, nie chcesz bladego obrazu - ściany i sufit blisko projektora muszą być ciemne. Uwierz mi , różnica jest kolosalna !

Odnośnie ekranu , ja miałem trzy :

Ściana szara z ramkami : słaby kontrast , bardzo słaba czerń
Bueno - w miare jakość , minusy to srebrzenie przy górnej projekcji
Suprema feniks- tragiczny mechanizm zwijania i hamulec.
Suprema feniks elegant- mechanizm ok , minusy - zwija się na bokach , dziwne poprzeczne paski patrząc z boku.
 
Ostatnia edycja:

tomek135

New member
Witam,
żeby nie zaśmiecać forum kolejnymi wątkami, napiszę w tym :)

Rozglądam się za projektorem głównie do oglądania filmów + opcjonalnie TV (projektor ma znajdować się w sypialni (przez HDMI z komputerem) i założeniem jest, że codzienne oglądanie TV ma mieć miejsce w salonie ale obawiam się, że lenistwo i chęć oglądania na większym " weźmie górę i zwykła TV będzie oglądana również często w sypialni :) ). Chociaż nie wykluczam wykorzystywania projektora jako ekranu komputera.
Ze względu również na fakt, że projektor będzie również czasami wykorzystywany w pubie (np. na wydarzenia sportowe) kierowałbym się w stronę projektorów LED (żywotność lampy).

I teraz mój dylemat sprzętowy: zastanawiam się nad BENQ GP30(1280x800), jednak znalazłem LG PF80G (FULLHD). Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak to jest z tą rozdzielczością? :) O ile rozumiem, że przy korzystaniu z projektora jako ekranu PC, różnica jest oczywista (biorąc pod uwagę, że będą to raczej marginalne przypadki uzytkowania) to czy dla człowieka nie oczekującego jakości perfekcyjnej (świadczy o tym sam fakt, że preferuję LED) będzie widoczna różnica między oglądaniem filmu z PC (720p/1080p) na projektorze obsługującym WXGA/FHD?

Jeśli nie będzie specjalnych różnic i miałbym kierować się w stronę BENQ GP30 to ktoś mógłby się odnieść do podawanych przez producenta możliwych 240" ekranu? Przyznam, że fajnie by było latem na działce rozstawić projektor i obejrzeć sobie film na tak dużym ekranie w nocy natomiast martwię się o jakość wyświetlanego tak dużego obrazu i czy to jest w ogóle realne.

Kolejny mój dylemat: czy może zaproponujecie coś innego niż BENQ GP30 :) Z dostępnych cenowo znalazłem LG PA1000T. Ktoś zna wady/zalety BENQ/LG?

Będę wdzięczny za wszelkie (p)odpowiedzi ;)


tl;dr
Czy do oglądania na co dzień filmów zauważalna będzie różnica w rozdzielczości projektora WXGA/FHD? Co sądzicie o BENQ GP30 / LG PF80G / LG PA1000(T). Jaka jest różnica między LG PA1000 a PA1000T?
 
Ostatnia edycja:

darekguma

New member
Bez reklam
Projektor- bardzo dobry wybór. Mam Optome 131Xe i jest rewelacyjna.
Podpowiem Ci coś , co oszczędzi Ci bardzo dużo nerwów - ŚCIANY i SUFIT- chcesz dobrą czerń, nie chcesz bladego obrazu - ściany i sufit blisko projektora muszą być ciemne. Uwierz mi , różnica jest kolosalna !

Odnośnie ekranu , ja miałem trzy :

Ściana szara z ramkami : słaby kontrast , bardzo słaba czerń
Bueno - w miare jakość , minusy to srebrzenie przy górnej projekcji
Suprema feniks- tragiczny mechanizm zwijania i hamulec.
Suprema feniks elegant- mechanizm ok , minusy - zwija się na bokach , dziwne poprzeczne paski patrząc z boku.
Przy jakim ekranie zostałeś?, testowałeś jeszcze coś innego?.
 

ftomekk

New member
Zostałem przy suprema feniks elegant, chociaż do ideału to mu duuuuuzo brakuje.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Robertryt

New member
Maxled to porażka. Mam ten złom od 3 mc. Nikomu nie polecam. Na Allegro tego pełno i tam zakupiłem. Przez swoje niedopatrzenie nie zdążyłem tego śmiecia zwrócić w wyznaczonym czasie. Pomijam kłopoty i problemy związane z wyjaśnieniem przez pracowników firmy dlaczego opis aukcji nijak nie zgadza się z rzeczywistością.
Sprzęt,opis i cena bardzo zacheca do zakupu ( model Titanium niby 3D i full HD z androidem i Wi-Fi )
To coś wcale nie jest HD i nie jest 3D. Ogólnie na foto wygląda ładnie a na żywo produkt jak z wiejskiego odpustu... Nie ustawicie w nim ostrości i mój stary projektor z rozdzielczością 640/800 piękniej i ostrzej odtwarza obraz niż to coś.
Jak ustawicie ostrość i góry to na dole się rozmyje i odwrotnie. Nic nie da ustawienie projektora na wprost ekranu. Pomijam efekt trapezowania bo prawie go nie mawiec nie możliwe by stał nisko czy był podwieszony pod sufitem. Musi stać prawie A najlepiej na wprost bo trapezowanie jest ograniczone. Ostrość też praktycznie ograniczona a pokrecanie soczewka to tak jak pokrecanie pokrywką starego garnka i nie od tej pokrywki. Soczewka lata w projektorze tak jak by miała wypaść. No ogólnie można toto porównać z projektantami z gabloty w sklepie Biedronce z tym ze gabarytowo większe i to z Biedronki kosztuje 200 a Maxled Titanium 1500 za to ze wieksze :)
Spokojnie filmów nie można oglądać bo tak wentylator głośno pracuje ze nie można się skupić. Myslalem ze mój stary Philips jest głośny i zwracałem uwagę by kupić cichy - Maxled miał w opisie ze o połowę cichszy.... Może cichszy - ale od traktora.
A opis ze 3D to następne kłamstwo bo nie da się tego oglądać.
Jeśli chcesz kupić zabawkę to produkt dla Ciebie. A jeśli chcesz kupić projektor porządny to lepiej kup firmowy i koniecznie z gwarancją producenta a nie sprzedawcy.
Dałem się nabrać przez piękny opis i piękne zdjęcia - to muszę przestrzec potencjalnych kupców ze niby tyle funkcji za tak niska cenę.
Sprzedam grata za ile ktoś da, doloze i kupię firmowy sprzęt . Straciłem kasę i nerwy przez oszustwa w opisie. Nie polecam - nie kupujcie tej zabawki.
 
Do góry