Pierwszy projektor za ok. 3 500 zł

Katapulta120

New member
Szanowni Państwo,
serdecznie proszę o poradę jaki projektor wybrać i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze.

Poniżej wymienię parametry użytkowania przeze mnie takiego projektora:
- sposób zamontowania: przy suficie (2,6 m)
- odległość od ekranu (projektor / widz): 4,3 m / 3,8 m
- używany wieczorem, ewentualnie przy dobrym zaciemnieniu pomieszczenia
- chciałbym, aby miał największą możliwą rozdzielczość
- maksymalna szerokość rzuconego obrazu, to 3,2 m
- cena: do około 3 500 zł (oczywiście mogę dołożyć, jeśli dzięki temu zyskam jakieś istotne parametry)

Będzie to mój pierwszy projektor, dlatego nie ma żadnych upodobań co do technologii. Na początek zamierzam oglądać bezpośrednio na ścianie, która nie jest idealnie biała.

Bardzo proszę o rekomendację jakichś modeli.

Zmagam też się z zadaniem połączenia wszystkich multimediów w taki sposób, aby ograniczyć ilość kabli. Być może nie jest to odpowiednie miejsce na te pytanie, ale może ktoś z użytkowników ma w tym temacie doświadczenie. Chodzi mi o to, aby zastosować taki układ, który pozwoli przesłać dźwięk bezprzewodowo, a w lepszym przypadku nawet obraz. Prawdopodobnie poszukuję urządzenia, do którego podłączone zostanie kino domowe i projektor. Następnie do tego urządzenia bezprzewodowo podłączę np. smartphone'a, z którego będę przesyłać strumieniowo dźwięk lub laptopa, z którego podobnie chciałbym przesyłać dźwięk i obraz. Oczywiście zależy na jakości. Zauważyłem, że niektóre odtwarzacze BlueRay posiadają WiFi, więc może mogłby spełniać takie funkcje.

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź
 
Do góry