Suprema Feniks Matt grey

ftomekk

New member
Witam wszystkich.

Od kilku dni posiadam ekran Suprema Feniks matt grey.
O jakości wypowiedziałem się w innym wątku, niestety na ta chwilę do ok 500 zł nie znajdzie się nic lepszego/ Bueno u mnie strasznie srebrzył /

Zaobserwowałem dziwne zjawisko przy wyświetlaniu jasnych obrazów na Supremie.
Patrząc na ekran z boku , pod dużym kątem , widoczne są pionowe szare paski - jakby rzucane przez coś cienie na ekran projekcyjny. Nie są to jednak cienie, ponieważ nie widać tych pasków, jak rzucę obraz na ścianę za projektorem. Może to jest właściwość powierzchni matt grey ??
Byłbym wdzięczny, jakby któryś z użytkowników ekranów grey , najlepiej supremy , wypowiedział się , czy również patrząc pod kątem na jasny obraz, widzi pionowe , szare paski.

NIe wiem czy to wina ekranu i czy go zwracać.

Czekam na podpowiedzi.

Pozdrawiam.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Zapewniam Cię, że nie powinno być na ekranie żadnych szarych pasków.... ;-) co prawda mam K.a.u.b.e.r.a troszkę z wyższej półki ale powierzchnia mat grey.
 

ftomekk

New member
Zrobiłem zdjęcia, ale na nich , niestety tych pasków nie widać.
Wygląda na to, jakby cały ekran był pofałdowany i w miejscu fał, pojawiają się paski.

Z racji całokształtu:
1.pasków na ekranie - pofałdowany ekran
2.wygiętej dolnej belki i wysuwającego się z niej ekranu
3. tragicznego mechanizmu zwijającego ekran

ekran postanowiłem zwrócić.
Zamówię Supremę feniks Elegant - mam nadzieję, że nie będzie posiadała wad zwykłej Supremy.

Chyba że, macie inne propozycje do 700 zł - ekran 171 x 96 matt grey ręczny .
 

ftomekk

New member
Jestem już po wymianie ekranu Suprema na ekran Suprema Elegant grey.

PLUSY :
1. Mechanizm rozwijania, zwijania i zatrzymywania ekranu działa zdecydowanie lepiej , niż przy standardowej Supremie, jednak do doskonałości bardzo dużo mu brakuje.
2. Ekran ładnie odbija, wyraźnie podbija kontrast.

MINUSY:
1.Pofałdowane boki ekranu, około 4 cm od bocznych krawędzi.
2. Bardzo lekka plastikowa dolna belka, taka sama jak w standardowej Supremie.
3. Ekran miejscami "wyłazi " z dolnej belki , trzeba go ręcznie wciskać.
4. DZIWNE PASKI NA EKRANIE , GDY PATRZY SIĘ NA NIEGO Z BOKU , POD DUŻYM KĄTEM. Na szczęście patrząc z przodu , jest to prawie niezauważalne, ale i tak wkurza niemiłosiernie.
Wygląda to tak , jakby coś rzucało cień na ekran , tylko że nie ma niczego , co mogłoby go rzucać. Paski układają się ukośnie pod kątem od góry , do dołu ekranu. Załączam zdjęcia, jeżeli ktoś z Was miałby jakiś pomysł, co to jest , i dlaczego to poproszę o pomysły .

20150929_191843.jpg


4ad113fafd3b8556.jpg
 
Ostatnia edycja:

diespinne

New member
Co przyzwoitego można dostać w większym rozmiarze (130-134cm szer. w 16:9) ?
Widzę, że ten Kraftmann tani nie jest, ale nie koniecznie warto go kupić...
 

izaurek

New member
I jak rozwiązałeś problem z tymi paskami?
U mnie to wygląda bardzo podobnie.
Najlepsze jest to, ze patrzac na Twoje zdjecia jak sa malego formatu to linie sa poziome a jak robie zooma to robia sie pionowe :)
Wiec bym obstawial, ze to cos z ekranem.

U mnie najlepsze jest to, ze czasami paski zupelnie znikaja a jak sa to tylko gdzies na polowie ekranu.
No i jak wyswietlam obraz na scianie albo rolecie okiennej to paskow nie ma.
Nawet jak przykleilem zwykla biala kartke na ekran to na kartce nie bylo paskow.

Ja akurat mam bialy ekran.

A jaki masz projektor? 3 LCD czy DLP?
Ja mam 3 LCD.
Moze inni nie widzieli paskow bo maja DLP.
Jak ruszam ekranem gora dol to paskow nie ma.
 

ftomekk

New member
I jak rozwiązałeś problem z tymi paskami?
U mnie to wygląda bardzo podobnie.
Najlepsze jest to, ze patrzac na Twoje zdjecia jak sa malego formatu to linie sa poziome a jak robie zooma to robia sie pionowe :)
Wiec bym obstawial, ze to cos z ekranem.

U mnie najlepsze jest to, ze czasami paski zupelnie znikaja a jak sa to tylko gdzies na polowie ekranu.
No i jak wyswietlam obraz na scianie albo rolecie okiennej to paskow nie ma.
Nawet jak przykleilem zwykla biala kartke na ekran to na kartce nie bylo paskow.

Ja akurat mam bialy ekran.

A jaki masz projektor? 3 LCD czy DLP?
Ja mam 3 LCD.
Moze inni nie widzieli paskow bo maja DLP.
Jak ruszam ekranem gora dol to paskow nie ma.
Mam dlp.
Problemu z paskami nie rozwiązałem, dalej są ale patrząc centralnie z przodu nie widać ich.


Z komputera NASA wysłano wiadomość tą.
 
Do góry