Projektor pod Pokój

Furtaq

New member
Witam Wszystkich Forumowiczów bardzo serdecznie!:)

Od Pewnego czasu kieruję się zasadą że Lepiej się spytać i zrobić porządnie niż zrobić bez wiedzy na odpierdziel...


Posiadam Jeden pokój w którym chce zrobić sobie "Mini Kino"

Plan Rozkładam na Raty

1 - Kupić Projektor
2 - Zrobić na ścianie zarys Ekranu
3 - Kupić nagłośnienie
4 - 2 dni Roboty i pokój przygotowany

chce to wszystko zrobić w Zbliżającym się tygodniu.

Budżet.
na sam Projektor chce wydać `2000 zł wiem że budżet nie jest wielki ale będzie to mój pierwszy Projektor i chce się dopiero oswoić.

Byłem w Media Expercie gdzie najlepszą propozycją pana był Projektor

EPSON EH-TW490 w Cenie 1899zł na początku myślałem że to dobra propozycja ale postanowiłem trochę poszperać w internecie.


Szukając znalazłem firmę która sprzedaje używane projektory z Nowymi/Używanymi lampami.
Zadzwoniłem przedstawiłem panu moją sytuacje i odesłał mnie do kilku modeli

EPSON EB-X12 cena 1299 zł Nowa Lampa
EPSON EB-93e cena 1249 zł Nowa Lampa
NEC NP-V311XG 3D READY DLP cena 1399 zł Nowa Lampa

Nie jestem maniakiem nowego Sprzętu więc używka wchodzi w grę
tylko jak pisałem na samej górze nie znam się nie chce popełnić jakiegoś karygodnego błędu:)

Chciałbym się dowiedzieć czy epson z Media Expertu jest lepszy czy gorszy od NP takiego projektora NEC:)

Będę rzucał na przygotowaną ścianę ale o niej może w innym dziale.

na dole Link do Wymiarów pokoju i zarysu sytuacji pokój posiada opcje ciemnia czyli ciemność wszystko w ciemnych Roletach kolory ścian bardzo ciemny brąz.
Pytanie moje czy z 4 metrów uzyskam jakiś większy obraz?:)
 

Furtaq

New member
Nie mogę wrzucać Linków ani obrazów więc Podam wymiary Pokoju
Ściana na której chciałbym rzucać ma wymiary Szerokość 4,22 X 2,55 Wysokość
ściana na przeciw na której byłby projektor znajduje się w odległości 3,95m rzutnik mogę umieścić na wysokości 1,25m właśnie przy odległości 3,95m lub na wysokosci 2,10 m w odlegosci 3.30m
 

Furtaq

New member
dziękuje za link.
policzę:)
A czy może mi ktoś odpowiedzieć czy warto kupic tego Epsona z media czy lepiej używkę?
 

tv-maniak0

New member
Ja wziąłbym nówkę. Do tego jak zamierzasz go mieć do filmów, to nie kupuj 4:3 (jak wszystkie używane, które podałeś) tylko 16:9 (jak np. ten Epson TW490).
 
Do góry