BenQ W1080ST w pokoju 2,5mX3,5m

szaman2

New member
Witam, czy w tak małym pokoju 3,5mX2,5m jest sens montować projektor czy lepiej TV 50cali?
Jeśli chodzi o projektor to w grę wchodzą tylko krótkoogniskowe, myślę nad zakupem BenQ W1080ST,
projektor ma być używanu do filmów fullHd i do gier PC,
obraz wyświetlany był by na dłuższym boku, a oglądany był by z odległości 2,5m, projektor zamontowany by był 2,5m od ściany.
Pokój jest praktycznie cały zaciemniony a obraz wyświetlany ma być na ścianie.
Czy oglądanie z odległości 2,5m obrazu 100-110 na tym projektorze da satysfakcynujący efekt?
 

szaman2

New member
Dzięki, najbardziej obawiałem się, że oglądając 100cali z takiej odległości będę widział piksele, ale skoro projektor jest fullHD, a materiał będzie bluray to powinno być dobrze.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie z 2, a 2.5.
Osobiście wolałbym 100" z 2.5m, jak 50". Skoro nie można dalej, to powiedzmy, że te 2.5m będzie na styk.
Wrażenia w porównaniu do 50" całkowicie inne, ale podstawa to dobre źródło.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Nawet się nie zastanawiaj, żaden TV 50'' czy 55'' nie da takich wrażeń przy oglądaniu jak projektor na cca. 100''
Mam porównanie TV 55'' FHD i u dzieciaków projektor HD z którego obraz ma około 100'' i pomimo trochę gorszego obrazu wolę niektóre filmy obejrzeć właśnie ze zwykłego projektora HD ;)
 

Rudeford

New member
Nie z 2, a 2.5.
Chyba jak wniknie w ścianę:razz:
Pokój mały i niestety odbicia od ścian(jeśli są jasne) będą duże. Obraz będzie wyblakły. Wiem, bo sam to przechodziłem z Sanyo Z5 w 10m2 i nawet szary ekran niewiele pomógł. Przy obrazie jaki uzyskiwałem zwykły monitor LCD zabijał mega kontrastem.
 

KarolrolaK

New member
Do projektora musisz doliczyć ekran, bo na samej ścianie będzie lipa. Także taniej wyjdzie tv 55 a przy odległości 2-2.5m styknie. Poza tym nie musisz wymieniać lampy która kosztuje około 700 zł. Jeśli chcesz projektorem zastąpić całkowicie tv to nie polecam. Niedawno nabyłem benq w1070 do gier i filmów i nie zdawałem sobie sprawy do końca, że żeby był konkretny efekt minimum drugie tyle musisz wydać na ekran + zaciemnienie pokoju (rolety lub roletki gumowane) oraz zmianę kolorystyki ścian i sufitu, przy białych światło się odbija i obraz traci na kontraście a czerń idzie sie przejść. Podsumowując projektor to fajna sprawa, ale musisz się przygotować na wydatki. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

szaman2

New member
To teraz mam dylemat.
W sumie plazme 50cali już posiadam, ale napaliłem się na projektor :???:
Ścianę 3,5metra na której wyświtlany byłby obraz myślałem pomalować na czarno, ale sufit został by biały i boczne ściany żółte, pokój ma 2,5metra wysokości więc może nie było by takich odbić od sufitu, wyświetlając obraz 100cali na wysokości 0,5metra od podłogi.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dobry przykład na tym filmie.
Gdybym miał tak oglądać, to zrezygnowałbym z projekcji.
Dlatego nie warto inwestować w drogie projektory, przy marnej adaptacji pomieszczenia. To samo tyczy się akustyki i kolumn.
Albo rybki, albo akwarium.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście że tak ja sam to testowałem u siebie w salonie (o czym kiedyś pisałem)z dobrym projektorem jak dla mnie Sonego i lipa na maxa ... bez adaptacji salonu uważam że szkoda kasy na projektor, choć jak już ma się takie pomieszczenie to jazda jest fajna...:) Nawet patrząc na ten filmik to masakra - weźmy dla porównania "jaskinię" kolegi Bipo .. nie ma porównania...
 
Ostatnia edycja:
Do góry