Ekran Kraftmann oblique - Problem

Witam, kupiłem ekran Kraftmann oblique za prawie 4000zł, z napinaczami licząc na przyzwoity ekran.. i ogromne rozczarowanie.
Ekran po montażu jest pofałdowany, dodatkowo ma efekt nierównego srebrzenia na całej powierzchni.. nie da się nic na tym oglądać...

Producent, nie uznaje reklamacji, twierdząc że wszystko jest OK, a srebrzenie to moje wymysły.
Pofałdowania są w normie i "nie wpływają na oglądany obraz"

Co o tym sądzicie? Co z tym zrobić?

Film:
https://www.youtube.com/watch?v=pW70WjX-h2I

Zdjęcia:
https://drive.google.com/folderview?id=0ByGgZECZ4kf2cUZSckxBZnlmT0k&usp=sharing
 
Ostatnia edycja:
Zmienione. Ekran Kraftmann oblique powierzchnia Matt Grey.

Cytat odpowiedzi reklamacyjnej:
"powierzchnia zastosowana w Pańskim ekranie, jest powierzchnią wyższego gatunku, rzadko stosowana przez firmy konkurencyjne, a jeżeli już to za znaczną dopłatą"
 

RwVision

New member
Nosz kur... co za chamy. Reklamuj i nagabuj ile sie da, za taka kase nie powinno byc ani jednej fałdki. Jeszcze te głupie odpowedzi ze strony producenta
 

martinxxx.ma

New member
A tak z ciekawości spytam co Cię pchnęło do zakupu tego ekranu skoro za tą kwotę masz adeo...?
Napisz do nich że udzielasz sie na kilku forach i ich obsmarujesz to może podejmą dialog...
 
Ostatnia edycja:
Bo potrzebowałem ekranu z topem 80cm.. Adeo robi max 45cm top..
Pomieszczenie mam wysokie, a nie chciałem zadzierać głowy pod sufit przy oglądaniu...
 

martinxxx.ma

New member
A wiesz dlaczego w Adeo robią tylko takiej długości top? bo powyzej tego wymiaru ekrany moga się własnie fałdować i oni nie daja na to gwarancji... bo na zamówienie to Ci top w adeo walną jaki chcesz tylko bez gwarancji...
A mogłes zamontować ekran nizej z mniejszym topem tylko na specjalnych mocowaniach sufitowych lub ściennych.... w adeo takie robia w jakim chcesz kolorze ....
 
Ostatnia edycja:

KarolrolaK

New member
Sprawa cywilno-prawna, wystąpisz do sądu to raczzej pójdą na ugodę...
Ten ekran to jakiś bubel i jakbyś stare prześcieradło zawiesił, to byłby ten sam efekt.
 

kokobongo

New member
Przeciez do 14 dni masz prawo zwrotu towaru bez podania przyczyny, jezeli oczywiscie jest w stanie nienaruszonym i byl kupiony w internecie.
 

Unchained

New member
Firma Kraftmann to również firma handlowa, sprzedają najróżniejsze rzeczy z szeroko pojętego asortymentu AV, w tym również chińskie ekrany, jak podlinkowany powyżej smart. Mają też jednak swoją markę Kraftmann Automation, pod którą produkują ekrany w Polsce. To w kwestii chińszczyzny.

Jeśli chodzi o ADEO i topy, jest nowy model Insuperior, w którym można zastosować naprawdę wielkie topy (chyba jedyny ekran, który może być dłuższy niż szerszy), ale jest to dość drogi model do zabudowy. Jeśli chodzi o to czemu standardowe ekrany Adeo mogą być wykonane tylko ze stosunkowo niewielkimi topami, to bardziej obstawiałbym na "niejednorodność" materiału, niż na sam jego wymiar. Większość rodzimych producentów maluje ramki na jednej dużej płachcie materiału. Adeo czarne ramki dogrzewa z innego materiału po bokach powierzchni aktywnej.

Co do zwrotu bez podania przyczyny to powiem szczerze, że sam nie do końca wiem jak to jest, sprawa jest dość dyskusyjna, bo ekrany są robione na zamówienie, co stanowi jeden z wyjątków od prawa zwrotu bez podania przyczyny.
 
Ostatnia edycja:

komanch

Member
Mają też jednak swoją markę Kraftmann Automation, pod którą produkują ekrany w Polsce.
Więc jeśli kolega kupił faktycznie ekran marki Kraftmann Automation za niemałe pieniądze, nie powinno być mowy o żadnym efekcie "srebrzenia", który (zgaduję na podstawie zamieszczonych zdjęć) wygląda jak przepalona biel (w terminologii fotograficznej).
 

komanch

Member
Wcześniej napisałem posta, gdzie wskazałem sytuację opisaną na innym forum, której klient po zakupie ekranu kraftmann, miał podobny przypadek, ekran pofałdowany po 3 miesiącach od zakupu, i jego późniejsze przeboje z producentem.
Niestety mój post został usunięty, bo zawierał skrócony adres URL.
Nie mam pojęcia jak inaczej miałem wstawić linka, który automatycznie się gwiazdkował *********** ?
 
Dzisiaj przyjechał próbnik powierzchni Adeo.
Pozwoliłem sobie na zrobienie kilku zdjęć porównawczych.
W dotyku materiał całkiem inny, dużo sztywniejszy.

Na zdjęciach pięknie widać srebrzenie i nierówno nałożoną powierzchnię na ekran firmy kraftmann. Ich największym problemem moim zdaniem są te zagłębienia w ekranie które chyba miały imitować szum... Powierzchnia Adeo jest gładka, obraz dużo ostrzejszy i bardziej kontrastowy.

Link do paczki zdjęć (18 sztuk około 95mb):
https://mega.co.nz/#!zZ8lnCgB!K-6x4dLeTgwdYitfpMUjiaofI0eom6mScmpmQ54D-q4
 
Do góry