Po kupnie optomy HD141x - kilka pytań

djpablo211

New member
Witam!
Stałem się szczęśliwym posiadaczem optomy, po przeprowadzce do nowego lokum mam miejsce na upragniony projektor. Kupilem optome i ekran 4world 265x149(wiem straszny shit ale jako pierwszy zakup nie jest źle :) ) mam parę pytań a nie znalazłem nigdzie odpowiedzi, ani tu na forum ani w żadnym sklepie RTV :/ :

1. Jakie okulary do 3d i dlaczego? RF czy DLP, oryginały czy zamienniki czym to w ogóle się różni i co mi daje dana technologia.
2. Malowanie pomieszczenia biały sufit jasne ściany i podłoga. Co mogę z tym zrobić? Projektor pod sufitem, narazie planuje zmianę koloru sufitu na ciemny albo wykolejenie tapeta.
3. Zmiana ekranu co da mi szary lub jakiś inny. Teraz jest biały.
4. Mam okulary Sony ps model zeg1u czy mogę coś z nimi zrobić z tym prorektorem.
5. Jaki kabel HDMI podłączone ps4 i i czasami się obraz przycina.

Na te pytania nigdzie nie uzyskał em odpwiedzi a chciałbym wykorzystać w 100% możliwość tego sprzętu.

Z góry dzięki i pozdrawiam
 

flo333

New member
Okulary musisz kupić razem z transmiterem ponieważ bez niego nie będą działać wystarczy jeden na kilka/naście par, ja zamówiłem sobie na ebuy za 80funtów Optoma ZF2300 tobie wystarczą ZF2100 nie wiem w czym róznica ale kupiłem takie jak w instrukcji podano mam Optome HD26 więc podobny jak twój, dwie pary z transmiterem to jest cena jednej pary w pl :) narazie czekam pod koniec maja maja być. Nie mam pojęcia ale czytałem gdzieś że jakieś sonic...blabla też się nadadzą ale nie wiem co z transmiterem.
Ekran dopiero będę zamawiał i planuje grey ponieważ moc lampy to 3200ansi więc chyba grey lepiej wypadnie niż white ale nie potwierdzę tego.
Kabel sądzę że v1.4 powinien być ok ja mam 10m jakiś z alle... v1.4 i nic nie zacina.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
kup sobie sainsonic zodiac na ebayu czy allegro. Koszt kilkadziesiat zl Cie wyniesie. Transmitera tutaj nie potrzeba, technologia dlplink. Obraz 3d rewelacja
:)
 

zookid

New member
Mam optome hd25e i okulary ZF2100. Dla porownania kupiłem jakieś tanie (ok160zł) DLP-linki z allegro i praktycznie rzecz biorąc nie widzę różnicy.
 

flo333

New member
Panowie a co z ekranem? Matt white 1.2gain daje radę? czy faktycznie lepiej wypadnie grey matt 0.8gain? Jakie wy macie ekrany? jaka kasa? Drosophilia mam nadzieję że też mnie zachwyci 3d z Optomy :) a okulary to chyba kwestia akumulatorka będzie różnicą choć nie koniecznie markowe=lepsze ale zazwyczaj tak bywa, zookid może coś w tym temacie powiedzieć :)
 

zookid

New member
Daleki jestem od uważania siebie za eksperta w tej dziedzinie ale nic nie poradze ze nie widziałem różnicy ;)
Co do ekranu to ja robiłem go sam - płyta HDF 6mm i farba Dulux jakiś Matt Grey polecany w jednym z wątków dt ekranów DIY.
Niestety nie miałem okazji porownać z profesjonalnymi ekranami.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
sainsoinic zodiac ma akumulatorki, min 30 godz projekcji na jednym ladowaniu!!!! Kup sobie bezposrednio z Chin, koszt ok 22 $
 

djpablo211

New member
Okulary zamówione 153zl z wysylka za dwie pary z Holandii (brak ewentualnych problemów z urzędem celnym), to ekran jak narazie zostanie biały a co z pokojem ? wiem ze sufit na 100% mam do zmiany A co jeszcze mogę zrobić zeby polepszyć obraz?
 

rafalostry

New member
Co do lepszego wykorzystania optomy jesli macie taka opcje proponuje ustawić odtwarzacz na tryb 24hz .wtedy mam wrażenie ze obraz jest dużo plynniejszy kolory troszkę ladniejsze i co najważniejsze kolo kolorów znacznie przyspiesza co nawet wyraźnie słychać i tęcza naprawdę staje się prawie niewidoczna , a w normalnym trybie widzę ja dużo częściej. Nawet się dziwie ze nikt jeszcze o tym nie pisał a warto wypróbować tryb 24 Hz.
 

rafalostry

New member
Co do lepszego wykorzystania optomy jesli macie taka opcje proponuje ustawić odtwarzacz na tryb 24hz .wtedy mam wrażenie ze obraz jest dużo plynniejszy kolory troszkę ladniejsze i co najważniejsze kolo kolorów znacznie przyspiesza co nawet wyraźnie słychać i tęcza naprawdę staje się prawie niewidoczna , a w normalnym trybie widzę ja dużo częściej. Nawet się dziwie ze nikt jeszcze o tym nie pisał a warto wypróbować tryb 24 Hz.

Zachęcam do testow i dyskusji czy macie podobne odczucia po włączeniu 24hz??
 
Do góry