Projektor do 3k PLN z ograniczeniem ekranu

fera123

New member
Witam,

Poszukuję projektora do 3k PLN + ekran. Po lekturze wątków na forum wybór projektorów zawęziłem do:
1. BenQ w1070
2. Optoma HD26
3. Epson EH-TW5200

Jednakże zgodnie z kalkulatorem np na stronie BenQ minimalna szerokość ekranu w moim przypadku (odległość projektora od ekranu to 3,8m) to 2,52m (przy zoomie 1,3). Niestety, ekran bedzie wisial tuz przy lewej scianie i jedynie mogę zawiesić ekrano szerokości max 2.15m (2,15 w najszerszym miejscu, uwzgledniajac prowadnice, uchwyty itp..). Możecie coś Panowie doradzić ?
Jaki również byście polecali ekran ręczny / z ramkami jak już się uda dobrać projektor (pokój raczej oświetlony, będą oglądane głównie filmy 2D + PS3).

dzięki za wszelkie sugestie,

Łukasz
 

zookid

New member
Z optomą widzę, że nie jest lepiej a dodatkowo słyszałem ze HD26 to pogorszenie jakości względem HD25e.
 

flo333

New member
Hmm, mam HD26 i jedyne czego brak to regulacja trapezu poziom czyli projektor musi być na wprost ekranu, względem hd141x ma przedewszystkim i najważniesze szybsze koło kolorów co niweluje efekt tęczy, na razie oglądam na białej ścianie i jak byś zobaczył obraz fhd a już nie wspomnę o animacjach to wątpie by można coś złego o nim powiedzieć.
Przy twojej kwestii sądzę że się nada do tego ekran ramowy by wykorzystać miejsce i tak ograniczone, a na tą odległość optoma ma chyba najjaśnieszą lampę za tą kasę więc dobrze zaświeci, ja mam 3,5m obraz jakieś 106", tryb eco i jasność na -15 i jest git. Nie mam dobrego aparatu to bym wam fotkę wrzucił.
Ale jedno mogę powiedzieć że pokój musi być zaciemniony, im mniej światła tym efekt lepszy i to się raczej tyczy wszystkich projektorów.
 
Ostatnia edycja:
Do góry