Projektor i ekran do dość "oświetlonego" pokoju

juniorcis

Member
Ja mam u siebie w sypialni philipsa screeneo hdp1590, stoi na komodzie, obraz około 70-90 cali zależy ile odsunę projektor od ściany.
Do oglądania w dzień się nie nadaje, tylko 700 lumenów. Ale wieczorem robi wrażenie :)

W salonie mam lg pa72g schowany w suficie podwieszanym. Żonie się nie podobało że coś w sufitu będzie zwisać, i jeszcze te kable. Powiedziałem że zrobię tak że nic nie będzie zwisać i nic nie będzie widać :)
Jak przychodzą znajomi którzy nic nie wiedzą o projektorze, to nie są w stanie zauważyć że coś tam jest schowane :)
W następny weekend jak znajdę trochę czasu to wrzucę fotki jak to wygląda, lub jakiś filmik jak to działa :)
W przyszłości chcę wsadzić tam jakiś projektor HD z normalną lampą bo niestety lg też ma 700 lumenów i zostają tylko wieczorne seanse.

Patrząc na pokój w którym chcesz mieć ten projektor, philips byłby idealnym rozwiązaniem gdyby miał lepsze światło, około 2500 lumenów spokojnie w dzień by dał radę. Lecz niestety projektory tego typu z lepszym światłem to wydatek kilkunastu tysięcy.
 

Lucky555

New member
Dzięki za info. Tez myślałem o tym philipsie, ale właśnie brak normalnej możliwośći oglądania w dzień mnie odstraszyla. A na lepsze projektory to wiadomo, kupa kasy. Zdecydowałem, że teraz trochę się wytrzymam z tym, jeśli już to musze rozwiązać problem z lampa, jak i uzbierać chyba na lepszy ekran który posłuży na dłużej i będzie bardzo dobry, czyli MS.

Co do fotek i filmiku to bardzo chętnie zobaczę, jak i inni jak to u Ciebie wygląda :)
 

juniorcis

Member
Bo winda jest samorobna za 400zł a nie oryginał za 2500zł
Na początku rozważałem zakup windy ale jak zobaczyłem ceny to zrezygnowałem.
Napędem jest siłownik bramowy więc z tego powodu ta zawrotna prędkość :)
Chciałem zrobić na silniczku lecz wtedy byłoby za szybko, linka mogła by się plątać. Na siłowniku wolniej ale bezpieczniej :)
 
Ostatnia edycja:

lycone

Banned
Super sprawa. Do projektora dobrze, że taka wolna, wtedy na pewno się nie poruszy. Druga sprawa to można go odpalić i zanim zjedzie to będzie świecił pełną mocą :)

Wysłane z mojego Note 3
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Przy tym tempie w ogóle bym go nie chował :)
Mnie zastanawiają inne sprawy;
- dlaczego ekran 4:3?
- dlaczego jakoś tak dziwnie na środku pomieszczenia?
- gdzie audio?

Mimo wszystko gratulacje za samoróbkę ;)
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Glosniki pewnie wychodza z podlogi ;)
Na powaznie.
Juniorcis mozesz szczegolowo napisac jaki silownik zastosowales? Nie rozwazales aby zastosowac aktuator do okien, ktory jest zdecydowanie szybszy?
 

lycone

Banned
Mi się podoba ten patent z wysuwaniem. Fakt, że ten projektor to zabawka i bliżej mu do rzutnika na prezentację niż sprzętu do kina domowego. Do tego brak audio (?). Wolałbym duzo mniejszy TV niż tak słabą jakość obrazu, ale co kto lubi :)

Wysłane z mojego Note 3
 

juniorcis

Member
Jest to początek mojej przygody z projektorami. Plan był taki żeby wszystko pochować i żeby to jakoś estetycznie wyglądało.
W niedalekiej przyszłości planowany zakup projektora full HD z dobrym światłem, oraz dobrej klasy ekranu.
Odnośnie rozmieszczenia rolety to nie miałem innej możliwości. Pomieszczenie jest wąskie i długie. Gdybym chciał zrobić ekran z drugiej strony to bym siedział 2 metry od ekranu.
Audio jest: Denon 1909 i zestaw kolumn kef 1005.
Audio będzie zmienione na soundbara JBL do oglądania filmów, a do muzyki będzie wzmacniacz stereo z dobrymi kolumnami.
 

lycone

Banned
Jest to początek mojej przygody z projektorami. Plan był taki żeby wszystko pochować i żeby to jakoś estetycznie wyglądało.
W niedalekiej przyszłości planowany zakup projektora full HD z dobrym światłem, oraz dobrej klasy ekranu.
Odnośnie rozmieszczenia rolety to nie miałem innej możliwości. Pomieszczenie jest wąskie i długie. Gdybym chciał zrobić ekran z drugiej strony to bym siedział 2 metry od ekranu.
Audio jest: Denon 1909 i zestaw kolumn kef 1005.
Audio będzie zmienione na soundbara JBL do oglądania filmów, a do muzyki będzie wzmacniacz stereo z dobrymi kolumnami.
Jak dużą masz tę półkę pod projektor? Nie jestem pewny czy wejdzie tam coś lepszego. Ten LG jest malutki. Ponad 2x mniejszy niż projektory, które jako tako świecą.

Wysłane z mojego Note 3
 

juniorcis

Member
wejdzie projektor 30cm x 30cm do 12cm wysokości
Zawsze można windę trochę zmodyfikować pod mowy projektor.
Mechanizm zostanie niezmieniony tylko gabaryty można powiększyć.
W najgorszym wypadku mały remont i z sufitem w dół :)
 

Lucky555

New member
Witam,

ponownie temat projektora wrócił. Inne wydatki zmusiły mnie do tego, żebym na chwilę odpuścił, jednak myślę, czy nie kupić narazie samego projektora, a później dokupić ekran. Obecnie ściana jest w kolorze fuksji (http://www.villaluna.pl/product/image/211/690-fuchsia.jpg). Czy na takiej ścianie w ogóle jest sens coś puszczać ? Jako, że nie chce za bardzo robić remontu w pokoju to myślałem jednak o projektorze, który z mniejszej odległości wyświetli duży ekran i tak po poszukiwaniach stanąłem na 3 modelach

Benq W1080ST+
Benq W1400
Optoma GT1080

Który z nich będzie najlepszy ? Jaka jest różnica pomiędzy W1400, który jest droższy od obu o ponad 1000 zł ? Za Optoma przemawia również głośność urządzenia, gdzie jest 26 dB w trybie ECO, a w powyższych jest więcej. Źródło to nc+, xbox one. Dodatkowo chce dokupić bezprzewodowe HDMI Optome WHD200. Narazie stawiałbym go stoliku, ale planowo będzie powieszony przy suficie, a więc lens shift na pewno by się przydał. Celuję w ekran 100 cali.

Z góry dzięki za pomoc i liczę na to, że temat projektora niedługo uda mi się zakończyć :)
 

Lucky555

New member
Witam,



temat projektora wrócił i najprawdopodobnie dzisiaj sfinalizuje zakup. Mam małą "zagwozdkę", myślę pomiędzy Benq W1070 (3100 zł), a Epson Tw-3100 (2400 zł). Byłem na prezentacji obu i ja jako laik chyba zbytnio nie widziałem różnic. Nie można było dwóch jednocześnie włączyć, więc może po prostu oba wydawały mi się takie same. Proszę o opinię, czy jednak warto dołożyć te 7 stówek więcej do W1070 ? Dodatkowo kupuję bezprzewodowe HDMI Optome WHD200 ze względu na jak najmniejsze kucie ścian
wink.png
Tak jak na 1 stronie, podłączona będzie konsola Xbox One i nc+.



Co najlepsze, nie byłem w profesjonalnej salce tylko w dość przyciemnionym pomieszczeniu z roletami, na dworze upał, więc trochę światła wchodziło, można rzec, że w podobnych warunkach jak u mnie albo jak przyciemnie to może i troche lepiej jest u mnie.



Pozdrawiam
 

Lucky555

New member
Byłem w sklepie, po raz kolejny obejrzałem te 2 projektory i wybrałem Benq W1070. Różnicy zbytnio nie widziałem, ale chyba za długo czytałem o tym projektorze i chyba utkwił mi w głowie, dlatego taki wybór :)

Dodatkowo kupiłem Optome WHD200. Tak więc:

- ściana w kolorze fuchsji, na samym początku myślałem, że nie ma szans, żeby coś oglądać, ale jestem miło zaskoczony. Wszystko normalnie widać, wiadomo nie są to kolory takie jakby była np ściana czy ekran, ale dla mnie póki co wystarczające. Ekran na pewno zamontuje, ale niewykluczone, że trochę poczekam, może po powrocie z urlopu bardziej pomyślę o temacie. Trzeba trochę zaoszczędzić na niego :)

- Podłączyłem pod Optome WHD200 Xbox One i nc+. Wszystko chodzi super, zero zacięć, telewizja naprawdę wygląda super w takim rozmiarze, jak i gra np w Fife 15 ;) W tym wypadku rozmiar jednak ma znaczenie :)

Generalnie jestem mega zadowolony. Zakup projektora był strzałem w 10, teraz pozostało trochę pracy, żeby to wszystko poskładać w całość, ale póki co jest świetnie :) Aż dziw, że tak długo czekałem. I wbrew pozorom jak nie ma u mnie całkowitej "jaskini" to ogląda tez się całkiem dobrze, więc też fajnie.
 
Do góry