Ekran dla BenQ W1070

mlodociany

New member
Uszanowanie,
kupiłem projektor BenQ W1070 i pierwsze projekcje rzucałem na białej ścianie, w białym pokoju jednak przy zasłoniętych roletach i całkowitej ciemności. Pokój przy 120" obrazie rozrzuca tak światło, że czerń to szarości, a odcień obrazu zależy od dominującego koloru w scenie (np w scenie gdzie bohater ma zieloną koszulę cały pokój świeci na zielono i wraca to na ścianę i cały film jest zielony o_O)
Czy jestem w stanie ratować się jakimś tanim ekranem czy w takim pomieszczeniu nic on nie poradzi? Myślałem o czymś ręcznie rozsuwanym do 500zł. Nie wiem czy nie mijam się z celem, ale gdy widzę ekrany, które kosztują prawie tyle co połowa projektora to głowa mnie boli ;P

Pozdrawiam!
 

Kwazimodo

New member
Przymierzam się do zakupu tego projektora i planuję rzucać obraz na szarą ścianę (reszta pokoju jest ciemna), mam nadzieję, że nie będę miał takiego problemu.
Z jakiej odległości uzyskałeś 120"? Z jakiej odległości można to swobodnie oglądać?
 

mlodociany

New member
E tam prawie tyle co połowa tego projektora. Są ekrany 2x droższe niż ten Benq ;)


Tak, tak naturalnie widziałem i takie ;) ale jeśli ktoś celuje w projektor budżetowy to szuka ekranu z adekwatnego pola ;)

Obraz 120" złapałem z niecałych 4m, ale jest on trochę za duży do oglądania z 3,5 metra według mnie.

To jak z tym ekranem? Warto celować w te tanie opcje na portalu aukcyjnym? Czy dać z tym spokój i przemalować pokój? ;p
 

martinxxx.ma

New member
Ten ekran idealnie zdaje egzamin przy jasnych ścianach....które nawet gdy w pokoju jest ciemno i tak zabijają kontrast i czerń w przypadku zastosowania zwykłego ekranu.... i tu tkwi tajemnica tego Magica że nie musimy mieć jaskini żeby osiągnąć efekt jaskini..... :)
 
Ostatnia edycja:

Kratos

New member
Skoro ten magicscreen taki rewelacyjny to czemu nie ujawniają się kolejni zadowoleni użytkownicy? Do tej pory chyba 4-5 naliczyłem na forach + jeden koleś co wrzucił filmiki na yt. Ale to tylko pisanina, nie wiadomo ilu tak naprawdę jest posiadaczy. Fotkami pochwaliło się tylko dwóch Panów. Reklamy też nie ma praktycznie żadnej. Poza kilkoma opiniami na forach.
 
Ostatnia edycja:

martinxxx.ma

New member
Widocznie producent ma duży zbyt i nie interesuje go reklama....
A co do pisania na forach to zazwyczaj piszą te osoby które są z czegoś niezadowolone. .... mój kolega posiada tego magica i nie interesuje go aby pisać o tym gdziekolwiek.....

Ja powiem szczerze też sceptycznie podchodziłem do tego ekranu..... ale jak zobaczyłem go w akcji w zwykłym salonie z sony Hw55 to szczena mi opadła i do dzisiaj leży u kumpla w salonie..... ;) :)
 
Ostatnia edycja:

Kratos

New member
Interesuje mnie wszystko co związane z projekcją i śledzę na bieżąco co w trawie piszczy i co się szykuje, na naszych forach i zaglądam też na zachodnie od czasu do czasu.

Ten magic z tego co można było przeczytać i zobaczyć wypada super ale fajnie jakby się ujawniło więcej userów i jakiś test pojawił. Zawsze to zwiększa świadomość o produkcie i można dotrzeć do nowych, potencjalnych użytkowników. Pewnie wiele osób nawet nie wie o istnieniu tego typu ekranów, z angielskiego Ambient Light Rejecting. Na zachodzie też raczej mało popularne są, ale to może ze względu na wysokie ceny np. black diamond.
 

martinxxx.ma

New member
Najlepszym testem są nasze oczęta.... testy zazwyczaj są sponsorowane lub tendencyjne.... jeśli Twoją zajawką jest projekcja to obowiązkowo skontaktuj się z jakimś userem tego ekranu ze swojej okolicy i wproś się na koleżeńską prezentację pozytywnie zakręconych w temacie "projekcja".... :) ;)
 

lycone

Banned
Wadą MS jest to, że do wyboru jest tylko ekran ramowy i maksymalnie 110"(?). Ja mam 100" bo i tak większy się nie zmieści i zrezygnowałem całkowicie z TV, więc ramowy nie przeszkadza.

Wysłane z Note 3
 

lycone

Banned
Możliwe :) Ogólnie polecam, bo byłem na prezentacji HW55 i gość miał jakiś rozwijany ekran i obraz był bardzo słaby do czasu całkowitego odcięcia światła z dworu. U siebie w niedziele czy jakieś święto zapuszczam jakąś bzdure w dzień i jest ok :) W nocy już w ogóle super :D

Wysłane z Note 3
 
Do góry