Ekran dla BenQ W1070

Bipo

Active member
Bez reklam
Bipo, a propos, czy mógłbyś wkleić w swoim temacie fotki bez agrowłókniny, ale w nocy? Chodzi mi o porównanie jakości obrazu z i bez magicznych zasłon, jednak oczywiście nie w słoneczny dzień i nie przy nieosłoniętych oknach :)

Jak znajdę chwilkę to porobię kilka zdjęć z zasłonami jak i bez...;-)
 

Titan

New member
Mam takie pytanie, czy kupując projektor miałeś już w planie zastosowanie tych kotar czy pomysł urodził się później?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Mam takie pytanie, czy kupując projektor miałeś już w planie zastosowanie tych kotar czy pomysł urodził się później?

Pomysł kotar był już przed kupnem, bo wiedziałem że jasny salon zabija cały obraz z projektora. Dlatego cały czas coś rozmyślałem aby pogodzić jasny z salon z kd. Po zainstalowaniu samego projektora z ekranem obraz nijak nie przypominał tego z salonu tym bardziej musiałem coś wymyślić...;-) Żona widziała obraz w salonie, potem w domu i dała pozwolenie że może bym coś z tym zrobił aby obraz był taki jak w salonie..:-D Więc zrobiłem...:mrgreen:
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Dla jednych to strata czasu, innym by się nie chciało do każdego seansu to zakładać, a dla mnie jest to pewien rytuał i ważne że działa i spełnia swoje zadanie w 100%...;-) Moim celem było wyciśnięcie jak najlepszego obrazu ze sprzętu jaki obecnie mam nawet kosztem każdorazowego zakładania i zdejmowania zaciemnienia dla uzyskania satysfakcjonującego obrazu..;-)
 

lycone

Banned
Mi by się nie chciało :D Oglądam filmy 4-5 dni w tygodniu, a nie tylko w weekendy i to była by katorga :D

Wysłane z Note 3
 

Bipo

Active member
Bez reklam
A ile taka procedura założenia tych "rolet" zajmuje?

Od 7-10min. max w zależności czy mi żona już popcorn zrobiła..:-D Największa zaleta tego jest taka, że po seansie salon wraca do normalnego użytkowania. Z tym, że ja seans robię sobie przeważnie w weekend, a nie codziennie. Dla mnie seans z projektorem jest pewną atrakcją na którą czekam cały tydzień, nie oglądam nic po za filmami. Włączając film na dużym ekranie pragnę się poczuć jak w kinie, mieć tą namiastkę dużego ekranu o której zawsze marzyłem. Oglądając często, nie kiedy wszystko jak leci na projektorze tj. filmy, zwykłą telewizję itd. zatraciłbym tą przyjemność z przeniesienia się ze zwykłego oglądania telewizji na seans filmowy. Moim zdaniem już bym nie miał tego efektu wow, czy to by leciał film czy zwykłe wiadomości wszystko by było dla mnie na jedno kopyto. Podkreślam to jest tylko moje prywatne zdanie i jaki mam stosunek do mojego seansu. Każdy użytkuję swoje zabawki jak mu się żywnie podoba...;-)
Ponadto zawsze chciałem mieć osobne pomieszczenie dedykowane tylko pod kd, z uwagi że nie mam takiej możliwości musiałem coś wykombinować i pogodzić zwykły pokój użytkowy który pełni funkcję salonu, pokoju dziennego, jadalni z funkcją kina domowego a przy okazji nie narazić się mojej żonie..;-)
 
Ostatnia edycja:

autoklasyka

New member
Najważniejsze, że jesteś wraz z żoną zadowolony z efektu.

A gdzie zakupiłeś te fotele?
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Bipo, dasz radę podrzucić zdjęcia porównawcze z i bez kotar? :)
Byłaby to cenna informacja dla innych i pewnie motywacja do działania, że warto.
PS, jeśli dasz się namówić, pamiętaj, by robić to na manualnych ustawieniach aparatu - automat za każdym razem dobierze inne ustawienia do innych warunków oświetleniowych. Z góry dziękuję.
 

autoklasyka

New member
Bipo, dasz radę podrzucić zdjęcia porównawcze z i bez kotar? :)
Byłaby to cenna informacja dla innych i pewnie motywacja do działania, że warto.
PS, jeśli dasz się namówić, pamiętaj, by robić to na manualnych ustawieniach aparatu - automat za każdym razem dobierze inne ustawienia do innych warunków oświetleniowych. Z góry dziękuję.

Też jestem ciekawy jak to wygląda "na surowo". :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Bipo, dasz radę podrzucić zdjęcia porównawcze z i bez kotar? :)
Byłaby to cenna informacja dla innych i pewnie motywacja do działania, że warto.
PS, jeśli dasz się namówić, pamiętaj, by robić to na manualnych ustawieniach aparatu - automat za każdym razem dobierze inne ustawienia do innych warunków oświetleniowych. Z góry dziękuję.

W weekend postaram się coś zrobić, ja tam zdjęć za bardzo nie umiem robić. I nie wiem czy mi tak uda się wychwycić różnicę, przeważnie robię na auto bez lampy..;-) Postaram się coś po popstrykać..
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dzięki :)
Zrób bez lampy, możesz jedno zrobić na automacie, ale drugie musi być z tymi samymi ustawieniami czasu migawki, otworu przysłony, czułości ISO.
Automat będzie dążył do dobrze naświetlonego zdjęcia, co przy takich niuansach jak w temacie może mieć spore znaczenie.
Możesz zrobić coś takiego jak w Twoim wątku w "Naszych Zestawach" - uchwyciłeś kadr i część ekranu. Dobrze, jeśli uda Ci się zrobić też takie fotki, na których będzie widać tez jeszcze więcej po bokach, bądź nawet całą ścianę. Popróbuj - dasz rade ;)
 
Do góry