Ekran dla BenQ W1070

martinxxx.ma

New member
Właśnie kolega który zakupił tego MS widział pierwszy raz ten ekran napędzany tym benkiem 1070 na Audioshow2014 ...i jakość obrazu go zadziwiła....a to przecież budżetowy projektor.... na podstawie tej projekcji nabył ten ekran wiedząc że z jego hw55 napewno będzie mega... i nie pomylił się. ...
@mlodociany wydaje mi się że Twój benek i ten ekran napewno pozytywnie by Cię zaskoczył....skoro mojego kumpla videofila zaskoczył tak bardzoooooooo...
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No tak, ale to ramowe. Nie robią przecież 120" rozwijanych? Chyba, że coś się ostatnio zmieniło. Zresztą, ten MS, to nic nowego, od lat tu pytam o BlackDiamond i zawsze cisza. Jeżeli się różnią, to chętnie dowiedziałbym się czym.

Jedyne co jest pewne i ma niebagatelny wpływ na odbiór (czyt. wrażenia), to kolor ścian, już nawet nie chodzi o sufit, ale o frontową ścianę. U mnie jest czarna, po zmianie koloru (z białej), niebo, a ZIEMIA!
To samo tyczy się naturalnie tv.
Użytkownicy nie byliby też sobą, gdyby nie atakowali działu DIY:

[youtube]MssmLgmMwtA[/youtube]
 
Ostatnia edycja:

martinxxx.ma

New member
Z tego co ja się orientowałem to wyroby DNP i SI dobrze działają w świetle ....natomiast przy typowych nocnych seansach i całkowitej ciemności mają tendencję do srebrzenia co dla mnie jako fana wysokiej jakości obrazu jest nie do przyjęcia. ... to jest jedna z różnic...a druga to cena.... tamte produkty to ceny trzy lub czterokrotnie wyższe niż nasz rodzimy patent.... oczywiście nie widziałem tamtych ekranów w akcji opieram się tylko na opiniach użytkowników zagranicznych.... na ekranie MS nie zaobserwowałem żadnego srebrzenia...w dzień obraz jest jak na projekcje dobry i czytelny do oglądania jakiejś papki nader wystarczający....natomiast przy zupełnym braku światła ekran jest niesamowity...czernie głębokie...kolory soczyste.... do tego ekran jest mega gładki co potęguje efekt miękkości obrazu nawet przy tak ostrym obrazie jaki produkuje hw55. .... oczywiście mega ostry obraz w hw55 to zaleta i można to regulować płynnie od 0-100 funkcją Reality Creation..... do tego kąty na ekranie MS są takie jak w plaźmie a więc doskonałe.....
.... przykładowo adeo helios grey ,nawet nieźle sobie radzi przy jasnych ścianach ale kąty ma takie jak badziewny lcd VA....
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jestem na tak, zawsze byłem, ale co z rozwijanymi? Coś tam mieli chyba działać, z tego co pamiętam?
No i co z tymi DIY, bo jak wiemy, ludzie potrafią wszystko ominąć, a też nie mamy tu doczynienia z jakąś "nanatechnologią" i szkoda by było, jakby się okazało, że można coś podobnego zrobić za 1/10 ceny.
To samo mamy w przypadku rozwijanych borderów, złota roczka potrafi zrobić cuda (przykładów w sieci jest cała masa), a te sygnowane z takimi ficzerami kosztują krocie, a to nic innego jak prosty mechanizm.
 

Kratos

New member
Rozwijanego Magicscreen nie ma i pewnie nie będzie. Pisali na drugim forum, że jakieś przeszkody technologiczne, chyba nie mają maszyny do produkcji.

Ja się***swego czasu interesowałem tymi ekranami do oglądania w jasnych pomieszczeniach i przy świetle, jak jeszcze magicscreen na rynku nie było. Na avsforum i avforums jest o nich najwięcej info. Z tego co pamiętam to produkuje je kilka firm ale najpopularniejsze były wtedy Black Diamond od Screen Innovation oraz Supernova Blade od DNP. Oba w wersji w stylu tv, z aluminiową ramką, tak jak ms. Są też z klasyczną czarną ramą. Nie pamiętam jak jest z black diamond ale dnp ma też zwijany ekran tego typu. Sporo osób twierdziło, że black diamond ma sporo wad, a dnp jest ich pozbawiony. W obu przypadkach jest jeszcze problem wysokiej ceny 3500 funtów za 100 cali, stąd pewnie brak zainteresowania tymi ekranami w PL. Black Diamond jak wtedy szukałem, w ogóle nie było w polskiej dystrybucji, natomiast ten DNP supernova blade był ale za 20 tys w górę, w zależności od rozmiaru. W Uk mniej.

W obu przypadkach max cali to 120 16:9. Nie wiem jak obecnie i już mnie to nie interesuje bo i tak nie dałbym za sam ekran takich pieniędzy, za ile można kupić dobry projektor.

Podejrzewam, że Magicscreen działa na ten samej zasadzie co wyżej wymienione ale z racji tego, że produkuje go chyba nikomu nieznana firma bez wieloletniej renomy w branży AV i odpowiedniego marketingu, to też sprzedają go za 5k, a nie 20.

A co do systemów maskowania, to też kilka firm się tym zajmuje i sprzedają gotowe do montażu dookoła ekranu. Jednak ceny w granicach 20k skutecznie zniechęcają. Przynajmniej odpowiedniki z usa.

I tak, można by to wykonać samemu za ułamek tej ceny. Tylko jeszcze nie widziałem u nas na forach nikogo kto by to zrobił u siebie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Powód dla którego nie widzimy takich realizacji (u nas) jest prozaiczny, wbrew pozorom, właściciele projektorów to zdecydowana mniejszość.
Podejrzewam, że część nie ma pojęcia o czymś takim jak "bordery", a gdzie tam do tych bardziej świadomych którym by się chciało bawić w samoróbki. Pomijając już same umiejętności.
Jednak nie ma tam wielkiej filozofii, bez przesady.
Mało tego, wystarczy uderzyć do kumatej firmy która zajmuje się roletami/żaluzjami. Podejrzewam, że mają mechanizmy/pomysły na wykonanie jakiegokolwiek projektu który byłby w kręgu naszych zainteresowań.

Natomiast rynek zagraniczny to przepaść, wspomniane AVfora, to skupisko ludzi z całego świata, wystarczy spikać po angielsku i mamy kopalnie wiedzy.
Czarne ekrany są świetne, ale jeżeli miałbym się bawić w ramowy ekran, to zapewne dysponowałbym też osobną salką kinową, a tam już kompletnie nie zależałoby mi na jakości która cechuje te ekrany - czyli jasność pomieszczenia.
 

RwVision

New member
"Czarne ekrany są świetne, ale jeżeli miałbym się bawić w ramowy ekran, to zapewne dysponowałbym też osobną salką kinową, a tam już kompletnie nie zależałoby mi na jakości która cechuje te ekrany - czyli jasność pomieszczenia."

Dokladnie. Poza tym - ja projektor kupilem po to, zeby chociaz troche poczuc sie w domu jak w kinie. Gdzie w kinie mamy cala sale zaciemniona, aby skupic sie na samym obrazie. Taki magic screen jest skierowany do ludzi, ktorzy w 120" chca przez caly dzien ogladac tv i wiadomosci w swietle dziennym. Za taka kase, naprawde lepiej kupic tv, a za reszte projektor do filmowych projekcji.

Troche nie rozumiem, jak ludzie chca sprowadzic projektory do poziomu tv czy monitora. Dla mnie seans na projektorze - tak jak w kinie - ma byc wyjatkowy, wciagajacy i skupiajacy sie tylko na tym obrazie. A wiec jaskinia w pokoju, dobry dzwiek i widoczny sam obraz.

Koniec offtopu, hehe:)
 

martinxxx.ma

New member
Mylisz się ze swoją teorią.... magicscreen jest skuerowany do osób które nie chcà lub nie mogą mieć typowego pokoju kinowego czyt.jaskini..... ale chcą mieć wysokiej jakości obraz jaki przy zwykłym ekranie jest do osiągnięcia tylko w czarnym pomieszczeniu.... kolega ogląda filmy tylko wieczorem lub w nocy a tv nie ogląda wcale....
Ale każdy ma swój sposób na kino...... :);)

Po drugie w kinie nie skupisz się na samym obrazie bo co chwila ktoś łazi do kibla bo go po browarze pędzi albo właśnie kolesie urządzili śmiechawe bo thc zaczęło działać....
Sprawa następna to jakość obrazu w kinie jest masakryczna....czernie szare a kolory wyprane....o chu...ym dźwięku nie wspomne....

I jeżeli wg.Ciebie za cenę Magicscreen lepiej kupić tv i projektor to o jakiej jakości mówimy....za cenę samego tego ekranu nie kupimy porządnego proja.... jak miałbym oglądać filmy na proju z kontrastem rodem z kina to wolałbym już nic nie oglàdać.... ale tak jak pisałem każdy jest inny....
 
Ostatnia edycja:

Titan

New member
Nic dodać nic ująć.

Ale warto też powiedzieć, że większość osób ma mylne pojęcie o adaptacji pokoju pod projektor i wydaje im się, że odcinając dopływ światła z zewnątrz za pomocą rolet/żaluzji/zasłon już mają to upragnione zaciemnienie.

Niestety nie ma tak dobrze. I odcięcie światła zewnętrznego to tylko połowa sukcesu. Z tego względu, że podczas projekcji światło odbite od ekranu leci na sufit i ściany, po czym wraca na ekran masakrując kontrast i czerń i projektory za kilkanaście/dziesiąt tys nic tu nie pomogą. Tak jest w przypadku jasnych ścian i praw fizyki się nie oszuka. Można stosować szare ekrany z mniejszym współczynnikiem odbicia, czarny top obniżający ekran od sufitu ale to tylko minimalnie zniweluje efekt rozmydlonego obrazu. Stąd wziął się mit, że projektory nie maja czerni. Po prostu aby uzyskać 100% jakości obrazu to trzeba mu zapewnić odpowiednie warunki. Więc albo dedykowane pomieszczenie na czarno, albo ekran, który niweluje wpływ otoczenia i zamiast odbijać światło, absorbuje je, jak np, ten magicscreen. W innym przypadku nie da się osiągnąć wysokiej jakości obrazu i wycisnąć 100% z projektora w normalnym pomieszczeniu nieprzystosowanym do kina. No ale to trzeba mieć porównanie i zobaczyć na żywo jak się zachowuje zwykły biały/szary ekran, a jak ms. Nie jest prawdą, że ludzie kupują go aby przy świetle oglądać wiadomości. Gdyby tak było to pewnie wybieraliby tanie projektory, a nie soniaki po 10 tys.

Możliwość oglądania telewizji czy czegokolwiek czy zapalonym świetle i przyzwoitej jakości obrazu to tylko dodatkowy plus tego ekranu. Pełnię swoich możliwości pokazuje dopiero po zgaszeniu światła, kompletnie ignorując nawet białe ściany z sufitem, jakbyśmy oglądali dobrą plazmę. Do tego celu został***stworzony, nie on jeden zresztą, z tym że jest najtańszy z dostępnych i nasz krajowy.

Z pewnością jego największą wadą jest brak możliwości zwijania no ale nie można mieć wszystkiego.
 

RwVision

New member
martinxxx.ma - Jesli dla ciebie kolory w kinie sa wyprane a dzwiek do dupy...

To chyba byles ostatnio w kinie na wejsciu smoka;)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Również wychodzę z założenia żeby osiągnąć namiastkę kina domowego to tylko projektor, duży ekran, dobre nagłośnienie oraz przygotowane pomieszczenie.... ;-)
Jest jeszcze jeden sposób aby cieszyć się dobrej jakości obrazem z projektora w białym salonie z meblami w białym lakierze....:-D ale to już się wiąże z pewnym poświęceniem, co nie którzy wiedzą o czym mówie..:mrgreen:. Jakość obrazu jaką się udało uzyskać zaskoczył co nie których...:-D
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Bipo, a propos, czy mógłbyś wkleić w swoim temacie fotki bez agrowłókniny, ale w nocy? Chodzi mi o porównanie jakości obrazu z i bez magicznych zasłon, jednak oczywiście nie w słoneczny dzień i nie przy nieosłoniętych oknach :)
 

lycone

Banned
Również wychodzę z założenia żeby osiągnąć namiastkę kina domowego to tylko projektor, duży ekran, dobre nagłośnienie oraz przygotowane pomieszczenie.... ;-)
Jest jeszcze jeden sposób aby cieszyć się dobrej jakości obrazem z projektora w białym salonie z meblami w białym lakierze....:-D ale to już się wiąże z pewnym poświęceniem, co nie którzy wiedzą o czym mówie..:mrgreen:. Jakość obrazu jaką się udało uzyskać zaskoczył co nie których...:-D
Zdjecia nie oddają jakości obrazu. Sam mogę zrobić fote gdy mam idealną czerń by po chwili zrobić taką, że czerń jest szara :) Druga sprawa to nie wątpię w jakość obrazu u Ciebie bo mam ten sam projektor, ale na Twoich zdjęciach wyglądają one jak ekran OLED a oboje wiemy, że czerń z projektora nijak ma się do OLED'a ;)

Wysłane z Note 3
 

Titan

New member
Również wychodzę z założenia żeby osiągnąć namiastkę kina domowego to tylko projektor, duży ekran, dobre nagłośnienie oraz przygotowane pomieszczenie.... ;-)
Jest jeszcze jeden sposób aby cieszyć się dobrej jakości obrazem z projektora w białym salonie z meblami w białym lakierze....:-D ale to już się wiąże z pewnym poświęceniem, co nie którzy wiedzą o czym mówie..:mrgreen:. Jakość obrazu jaką się udało uzyskać zaskoczył co nie których...:-D

Bo dzięki tym kotarom uzyskałeś w pokoju efekt jaskini, taki jak w dedykowanym pomieszczeniu. Wyeliminowane wszystkie odbicia światła. Tylko tak jak piszesz nie u każdego by taki patent przeszedł.

Z pewnością wiesz jak wygląda obraz z super projketora ale bez tych kotar w Twoim śnieżnobiałym pokoju :)


Lycone, masz rację. Wszystko zależy od ustawień i czasu naświetlenia. Wszystko da się sfotografować dobrze lub źle. Zależnie od intencji :D
 

Titan

New member
martinxxx.ma - Jesli dla ciebie kolory w kinie sa wyprane a dzwiek do dupy...

To chyba byles ostatnio w kinie na wejsciu smoka;)

Ale on ma rację. Większość kin ma powypalane lampy, obraz jest ciemny, ostrość to w ogóle abstrakcja, kontrast projektorów kinowowych to w porywach 2000:1, czyli tyle co budżetowe lcdki na VA, zwłaszcza po przesiadce na cyfrę z celuloidu zauważyć można było spadek jakości. Dźwięk to już zależnie od kina, w jednym lepiej, w drugiem gorzej. Ale z obrazem nie jest najlepiej i wiele opinii na forach to potwierdza. Z sufitu się to nie wzięło chyba. Z pewnością nie jest tak we wszystkich.

Może po prostu nie widziałeś dobrej projekcji z projektora "domowego", że Ci się ta kinowa podoba :D
 

RwVision

New member
To ja nie wiem do jakich kin wy chodzicie:)

Tak czy inaczej klimatyczna projekcja ma byc w jaskini, a nie z widokiem na caly swiat dookola.

To jest moja opinia i odczepic sie od niej!
 

Titan

New member
Ja też jestem takiego zdania. Jak filmy to tylko w całkowitej ciemności, żadnych lampek, ambilajtów czy odbić od sufitu/ścian ;)
 

martinxxx.ma

New member
martinxxx.ma - Jesli dla ciebie kolory w kinie sa wyprane a dzwiek do dupy...

To chyba byles ostatnio w kinie na wejsciu smoka;)

...kolego to pochwal się jaki masz projektor skoro dla ciebie jakość obrazu w kinie jest na wysokim poziomie....

wytłumaczę ci fizykę projekcji bo widać ze masz blade pojecie o tym zagadnieniu... a więc aby uzyskać wysoki kontrast i czarną czerń to lampa proja nie moze być za mocna ani za słaba( czyt. wypalona) a wiec 1700-2000 lumenów to maks... ale znowu taka lampa nie napędzi tak wielkiego ekranu jaki jest w kinie publicznym , wiec tam proje maja grubo ponad te wartosci co skutkuje masakrycznie niskim kontrastem i niskiej jakości obrazem.... wiesz dlaczego jvc maja taki niesamowity kontrast ,własnie między innymi dlatego ze maja lampy maks 1300 lumenów, napisałem miedzy innymi bo jvc zawdzięcza ten kontrast swojej technologii, ale gdyby jvc miał lampe około 1700 lumenów to ten kontrast nie był by już taki wspaniały.... prosciej juz nie mogłem... ale chyba zrozumiałes....
 
Ostatnia edycja:
Do góry