Ekran dla BenQ W1070

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
W 4K i 3D :D

Krzysztof, masz w planach podobną adaptację pomieszczenia?
Jakbym Cię nie znał
Nie, na razie raczej nie, ze wskazaniem na "raczej" :)

A na poważnie, jeśli się okaże, ze samo umieszczenie kotar tak mocno wpływa na jakość obrazu, to czemu nie? Już jednak myślę, jak zrobić to wygodniej i by było szybciej. Może zamontowanie jakiejś linki stalowej (w stylu karnisza) wokół pokoju i zawieszanie czarnego materiału? Nigdy nie brałem tego pod uwagę, ale jeśli nie można mieć czarnego sufitu i ścian na stałe, to dlaczego by nie robić ich tymczasowo? Na sufit może jakaś roleta, markiza - tyle ze to wszystko ciężkie i raczej szpecące. Czasowe zasłanianie wydaje się być chyba najlepszym rozwiązaniem. Możemy zrobić murzę mózgów :) Chętnie wysłucham innych pomysłów :)
Oczywiście mój proj vs Bipo dzieli kilka klas, więc nie spodziewam się efektu WOW, ale jeśli dalby się wycisnać więcej?
 
Ostatnia edycja:

RwVision

New member
A na poważnie, jeśli się okaże, ze samo umieszczenie kotar tak mocno wpływa na jakość obrazu, to czemu nie? J...Chętnie wysłucham innych pomysłów :)

Nie mam ostatnio na nic czasu, ale takze mysle nad jakims bardziej uniwersalnym rozwiazaniem dla takich kotar. Karnisze szynowe przysufitowe, rolety, male haczyki na powieszenie... cos na pewno da sie wykombinowac. Musi to miec jednak rece i nogi, tak aby nie psulo wizerunku salonu, a dzialalo jak trzeba. Jesli ktos robi remont pokoju to mozna prosto zabudowac rolety, badz jakis mechanizm - Na gotowym salonie jest juz ciezej.

Dosc napieta tkanina, zawieszana na male haczyki, ktore zapinalo by sie w 1minute wydaje sie byc najprostszym rozwiazaniem, jednak moze jeszcze cos wpadnie mi do glowy - lub komus innemu?:)

Pomijajac juz te odbicia od scian do ekranu, zasloniecie mebli czarna plachta, robilo by swoj efekt:)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Musi to miec jednak rece i nogi, tak aby nie psulo wizerunku salonu, a dzialalo jak trzeba.
O to w tym właśnie chodzi. Jedno wiem na pewno; kiedy dorobiłem do ekranu top oraz bordery obraz znacząco uległ poprawie (lepszy kontrast), prawdopodobnie dzięki mocno zredukowanym odbiciom od białego sufitu.
 
Do góry