Pomalowanie na szaro... ekranu projekcyjnego

RwVision

New member
Witam

Jestem ciekaw czy jest jakakolwiek mozliwosc pomalowania bialego ekranu rozwijanego? W gre oczywiscie wchodzi tylko malowanie pistoletem, ale czy jest jakas farba, która by sie nie kruszyla przy zwijaniu i dosc cienka warstwa pokryla ekran?

Pytanie czysto teoretyczne, ale to, ze tego nikt nie robi, moze nie oznacza, ze sie nie da? Chetnie poczytalbym opinie na ten temat.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
To poszukaj na avsforum/avforums. Widzialem tez kiedys film na YT, goscia ktory wysprayowal swoj stary ekran. Obraz byl ladny ale jak to dzialalo po wielokrotnym zwijaniu tego nie wiem. Szczerze watpie w trwaloac rozwiazan diy tego typu wiec nie drazylem nigdy tego tematu. Ale kto wie.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Bez przesady. Ja jako ekranu używam jasnoszarej rolety, ale domalowałem ramki i top. Oczywiście szukałem odpowiedniej farby i znalazłem w sklepie plastycznym, dla artystów malarzy. Malowałem wałeczkiem - gąbką. Zero śladów, zero smug, już lekko rok i zero śladów czasu. Wodna farba, przypomina zapachem tusz, a konsystencją rozcieńczoną "plakatówkę". Dokładnie to:
http://www.plastyczny.com.pl/public/assets/FEVICRYL/44.JPG
 
Ostatnia edycja:

RwVision

New member
Coraz ciekawiej - na szybko oblukalem temat na av forum i tam faktycznie gosc poleca 2-4tyg wieszania.

Krzysztof - a jak to wygladalo u ciebie, po jakim czasie zwijales? trudno bylo malowac na takiej plachcie?
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Bez przesady. Ja jako ekranu używam jasnoszarej rolety, ale domalowałem ramki i top. Oczywiście szukałem odpowiedniej farby i znalazłem w sklepie plastycznym, dla artystów malarzy. Malowałem wałeczkiem - gąbką. Zero śladów, zero smug, już lekko rok i zero śladów czasu. Wodna farba, przypomina zapachem tusz, a konsystencją rozcieńczoną "plakatówkę". Dokładnie to:
http://www.plastyczny.com.pl/public/assets/FEVICRYL/44.JPG
Ale ja nie pisze o borderach, tylko malowaniu calej powierzchni farbami typu black widow, czy nowszymi wysokogainowymi wynalazkami.
 

RwVision

New member
Ogolnie to sie rozchodzi o malowanie specjalnej powierzchni z gainem 1.0 +, np. Fiberglass i jak takie płótno to przyjmie.

Wielu by pewnie skorzystalo z takiego rozwiazania, gdyby bylo dosyc dobre.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Osobiscie nie widze specjalnego sensu w malowaniu ekranu, ktory mozna kupic gotowy tanio. Co innego wynalazki dzialajace w dzien czy przy znaczacym swietle zastanym, ktorych nie da sie kupic tanio. Myslalem, ze o takie Ci chodzi.
Pierwszy lepszy przyklad:
https://youtu.be/MssmLgmMwtA

Widzialem (YT) kiedys taki zrobiony na rozwijanym ekranie. Miejscowy fachura twierdzi , ze robi takie, ale raz, ze robi to archaiczna farba, a 2, ze krzyczy takie pieniadze za to, ze moge kupic sprzet i farbe na 20 instalacji. Postanowilem sam pobawic sie jak tylko przyjdzie "pora sucha"
 
Ostatnia edycja:

RwVision

New member
Na av forums jest wszystko ladnie opisane z detalami. Rozwiazanie jest dla osob, ktore posiadaja juz ekran, a nie zadowalalby ich obecny obraz. Takze, nie kazda firma, w danym przedziale cenowym oferuje pozadany odcien płachty.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Krzysztof - a jak to wygladalo u ciebie, po jakim czasie zwijales? trudno bylo malowac na takiej plachcie?

ŁAtwizna. Ekran zdjąłem, wcześniej dokładnie pomiary i przykleiłem taśmę ochronną (wcześniej testowałem kilka, by na pewno ani kropelka się pod nią nie dostała - czyli na szarą powierzchnię ekranu) i na czystej podłodze rozłożyłem . Nie pamiętam, ale schło coś kilka godzin, potem jak już nie lepiła się pod placami powiesiłem ekran i tak jeszcze przez noc sobie wisiał.
 
Do góry