Benq W1070 vs Epson Eh-Tw5200 | konsola & film

jedker

New member
Cześć,

jak w temacie - projektor przeznaczony będzie praktycznie tylko do PS3 i filmów.
Obraz rzucany na białą ścianę.

Miałem okazji przetestować Benq i jestem bardzo zadowolony z efektów ale rozglądając się po sieci można znaleźć również przychylne opinie o Epsonie. Specki i liczby mało mi mówią, więc kieruję się do Was - miał ktoś okazję testować obydwa? Czym one się różnią?


Natknąłem się jeszcze na coś takiego - BenQ TH681. Warto poczekać aż się pojawi czy brać któryś z powyższych? A może jeszcze coś innego?
Maniakiem kolorów nie jestem ale głębia czerni to dosyć ważna sprawa, więc biorę również pod uwagę coś droższego.

help? :)
 

AndreS93

New member
Te projektory są w 2 różnych technologiach: BenQ to DLP a Epson to 3LCD. O zaletach/wadach każdej z technologi można poczytać w internecie. Część ludzi w projektorach DLP widzi "efekt tęczy" (ale jest to dość mały procent), ale BenQ W1070 ma dość szybkie koło, więc tym mniejszej ilości osób może to przeszkadzać. Ponadto DLP ma o wiele lepszą czerń niż 3LCD - a w filmach jest to bardzo pożądane. Ogólnie wybrałbym BenQ W1070, będzie lepszy do filmów itp - jest to przetestowany i bardzo chwalony model który na pewno spełni Twoje wymagania :)
 
Do góry