Optoma hd26 vs Epson EH-TW5200

angelhod

New member
właśnie przymierzam się do zakupu pierwszego projektora zastanawiam się nad jednym z dwóch modeli Optoma hd26 i Epson EH-TW5200. Ponieważ nie mogę znaleść firmy która by mi pokazała oba projektory w akcji zwracam się z tym pytaniem do Was.
Generalnie planuję uzyskać 120'', projektor ma w 100% wyświetlac filmy, ekran prawdopodobnie będzie matt grey.
 

AndreS93

New member
Jesli chodzi o filmy to zdecydowanie Optoma - technologia dlp daje lepsza czern co w filmach jest wielce wskazane. Ale jest jeden minus - niektorzy widza efekt teczy - jest to dosc mala czesc ludzi - mi np to nie przeszkadza wcale. Po drugie jesli chcialbys jeszcze oszczedzic pieniedzy, polecam model Optoma HD141x - nie powinienes widziec roznicy w wyswietlanym obrazie w porownaniu do hd26 - a za to zaoszczedzisz kilka stow ;)
 

angelhod

New member
dzięki za odpowiedź, sprawdziłem że Optoma HD141x ma dużo wolniejszy obrót kołem kolorów
Generalnie już wybrałem projektor i dziś jutro go kupię. Wybór padł na Benq W1070, jak ktoś spyta dlaczego to tak:
1) kumpel ma taki i widziałem go w akcji
2) chyba nie znalazłem parametru w którym optoma by mu dorównała
3) LCD w tych pieniądzach odpada do filmów

a już jako heheszke to ze skleþow z którymi rozmawiałem to Ci co już nie mieli Benq W1070 mówili że to chińczyk i wskazywali inną markę (Optoma, Epson) a w sklepie gdzie mieli wszystkie z 3 projektorów które rozważałem wskazali że zdecydowanie Benq. Nawet miałem do nich jechać na prezentację ale okazało się że kumepl ma już taki prawie dwa lata to mogłem 2 popołudnia w akcji go obejrzeć.
 

RwVision

New member
Nigdy w zyciu nie nalezy sluchac "sprzedawcow" sklepowych. Rzadko kiedy trafi sie na rozgarnieta i uczciwa osobe. Wszedzie juz panuje zasada i obowiazek sprzedawania tego co trzeba, a nie to co jest dobre.

Dlatego dobrze, ze jest internet i fora jak to:)

Benq oczywiscie najlepszy wybor:)
 

flo333

New member
dzięki za odpowiedź, sprawdziłem że Optoma HD141x ma dużo wolniejszy obrót kołem kolorów
Generalnie już wybrałem projektor i dziś jutro go kupię. Wybór padł na Benq W1070, jak ktoś spyta dlaczego to tak:

2) chyba nie znalazłem parametru w którym optoma by mu dorównała

.
Zabawne :)
Kontrast HD26 25000:1 - Benq 10000:1
Jasność HD26 3200 ansi - Benq 2000
No i Benq jest głośniejszy 30dB w eco Optoma 26dB w eco
Nie wiem gdzie kolega wyczytał dane że takie rzeczy wypisuje i wprowadza w błąd przyszłych kupujących.
 
Do góry