BenQ w1070 + PC - problem z obrazem 3D

k4zy5i3k

New member
Witam, w związku że jest to mój pierwszy post na tym forum, chciał bym się godziwie przywitać :D i z góry przeprosić za nie znajomość zasad :D - także na wstępie zaznaczę że szukałem już w całym internecie swojego problemu i w dalszym ciągu nie mogę sobie poradzić :(
mianowicie :
Mój PC : sys:win7 enterprise 32bit , CPU core2duo E8500, RAM 4GB 800MHz, GRAFA NVIDIA GF GTX 550 Ti 1GB, karta dźwiękowa SB Audigy 2 ZS , Płyta GA-P35-DS3R, zasiłka 620W Pentagrama (CAV-620-A12S), 3x HDD, 2x napędy .. bla bla....
Pod PC mam podpięte dwa urządzenia do wyświetlania obrazu : 1 to 42" samsung PS42A410C1XXC ( niezbyt urodziwy ekranik ale działa), jako 2 to właśnie BENQ W1070 podłączony kablem HDMI o dł 15m i napisem na izolacji "HIGH SPEED HDMI CABLE WITH ETHERNET" - więc nie mam pojęcia czy to wersja 1.3 czy 1.4 .

Wszystko działa jak należy aż do momentu gdy chce po oglądać coś w 3D... z Góry zaznaczę że temat SBS czy UD na tym w1070 mam w miarę ogarnięty - ustawiam odpowiednie rozdzielczości oraz odświeżanie ( obraz SBS jest możliwy tylko przy 1080i 50/60 Hz (przy 1080p 24Hz tylko pakowanie ramek i góra-dół), wiele o tym można wyczytać w linku ( podam za 5 odpowiedzi - takie forum )
Problemu nie zaobserwowałem z filmami marketingowymi 3D SBS z YT - oglądało się całkiem przyjemnie, problem pojawia się z filmami w UD ściągniętymi z sieci, obraz nie zależnie od ustawień rozdzielczości zaczyna się ciąć .. klatkować .... gubić głos ... często dźwięk wyprzedza obraz ... gdy program odtwarzający przeniosę na monitor 1 efekt znika - problem występuje tylko podczas ścieżki 3D i tylko na drugim ekranie w1070 - Nie umiem sobie z tym poradzić - proszę o pomoc - zaraz nagram film i przedstawie swój problem wizualnie :D
 

krzyyh

New member
A nie możesz przynieść kompa pod projektor i sprawdzić krótkim kablem około 1 m( takie są dosyć tanie). Będzie wiadomo czy to wina kabla.
 

k4zy5i3k

New member
i problem rozwiązany - chodziło o słaby CPU :D
Filmy w BluRay a dokładnie np :
AVATAR_3D (2009) [60FPS.1080p.H-OU.DTS-HD MA.5.1.AC3.BluRay.x264
zajmujący 36 gb miał problem by iść płynnie na cpu intela core2 e8500 - obecnie zainstalowałem w płycie to cacko :
Intel Core2 Quad Q9550 SLB8V 2,83GHZ/12M/1333/05A

i śmiga aż miło :D - temat do zamknięcia - lub jak ktoś ma coś do dodania / zapytania to zapraszam :D
 
Do góry