Doradźcie jaki projektor do sali kinowej

Sankarz

New member
Witam, mam przygotowany pokój pod sale kinową 18m2 z możliwością całkowitego zaciemnienia, wyposażoną w sprzęt nagłaśniający, ekran ramowy Ado Plano Matt Grey 100'. Pozostał tylko zakup projektora. Budżet to 4000-5000zł. W sklepach które odwiedziłem każdy ze sprzedawców proponuje zupełnie coś innego, odwiedziłem 4 sklepy i żadna z propozycji się nie pokryła.
Proszę o pomoc w doborze włąściwego projektora, może warto kupić droższy model z drugiej ręki niż nowy. Przeznaczenie to 50% filmy 50% to gry na X-box. Koniecznie projektor musi być wyposażony w opcję 3D.
 

Stanec

New member
Od siebie też mogę polecić BENQ W1070, bardzo fajny model, największy jego minus według mnie to średnia czerń (bardziej szara niż czarna i niejednolita), ale w tym budżecie raczej trudno o coś dużo lepszego.
 

Sankarz

New member
Np Optoma Hd26 ma duże wyższe parametry: kontrast 25000:1 i jaśniejsza lampe od Banq1070, cena podobna. Ze względu na to że mam możliwość całkowitego zaciemnienia pomieszczenia jasnośc lampy nie ma dużego znaczenia ale kontrast wydaje mi się ze ma znaczenia, proszę o opinie
 
Do góry