Mój pierwszy raz: ACER H7532DB vs OPTOMA HD151x

Wytrzeszcz

New member
Witam wszystkich serdecznie i proszę o pomoc w wyborze pierwszego projektora do kina domowego.

Przeczytałem cały internet powstrzymując się wraz ze zwiększaniem poziomu świadomości od kliknięcia "KUP TERAZ". Zaczynałem od AceraP1500 a skończyłem na Acerze H7532DB lub Optomie HD151x dobijając tym samym do górnej granicy budżetowej. Oba projektory spełniają wszystkie wymagania (Full HD; w miarę cicho; 220cm z odległości 4m). Oczywiście nie mam możliwości porównania projektorów jak to powinno mieć miejsce ale przekonany jestem (po mimo zabójczej ceny lampy zamiennej) do Optomy. Problem jednak pojawił się zupełnie innej natury...

Moja lepsza połowa założyła, że projektor spoczywał będzie na estetycznej ściennej półeczce nad głowami oglądających i nakłonienie jej do tego, żeby wielkie czarne bydle zwisało do góry nogami z białego sufitu wymagałoby podwojenia nakładów finansowych. Pytanie jest takie - czy warto? Czy dla laika, który nie ma doświadczenia w domowych imprezach kinowych będzie odczuwalna różnica pomiędzy tymi modelami? Tęcze, abberacje, dystorsje, nieostrości i te sprawy...
 
Do góry