płynność w projektorach (vs TV)

robert83

New member
Witam, nigdzie nie mogę trafić na taki temat, więc postanowiłem założyć nowy.
Jaki projektor polecacie z dobrą płynnością i czy coś takiego w ogóle istnieje. Oczywiście nie okupione niebotycznym input lagiem.
Widziałem w akcji optomę hd141 ale strasznie klatkował na filmie BD (jak na oko przyzwyczajone do 100Hz LX70p).

Zapraszam do dyskusji użytkowników projektorów, opiszcie swoje wrażenia w porównaniu z telewizorami.
 

RwVision

New member
Nie ma czegos takiego i tyle:)

Przy 24 fps wiadomo, ze nie bedziesz odbieral obrazu tak jak w 50 fps, nawet przy 1000Hz.

Ale wiem juz o co koledze moze chodzic - tv maja tryby, które dodają brakujące klatki do obrazu poniżej 60kl/s. Daje to efekt płynnego obrazu, niektórzy nie zwracają na to uwagi, ja od razu to widzę. Dla mnie każdy film, potraktowany takim filtrem wygląda kiczowato, jakby przyśpieszony bądź polska telenowela. Tylko filmy są kręcone w 24fps (są wyjątki jak hobbit), ponieważ to im nadaje "filmowości". Dla mnie to zbędna opcja. Nadaje się do gier, jednak wtedy mamy większy lag i trudno wtedy grać.

Wystarczy porównać filmik na yt w 24fps vs 50/60, żeby wiedzieć o czym mowię.
 
Ostatnia edycja:
P

PlayStation

Guest
:hihi: Fajny temacik...

Polecam gry w takiej jakości 1080p / 60 fps na projektorze.
Pamiętaj....Projektor jest bardzo wybredny co do źródła.
Jeżeli masz możliwość obczaj sobie filmy.......
1080p / 24 fps
1080p / 60 fps

Gry ;)
1080p / 30 fps
1080p / 60 fps
 

jgx

New member
Bez reklam
:hihi: Fajny temacik...

Pamiętaj....Projektor jest bardzo wybredny co do źródła.
Jeżeli masz możliwość obczaj sobie filmy.......
1080p / 24 fps
1080p / 60 fps
no właśnie - miałem pisać osobny wątek ale tu się podłącze - oglądam z playera popcorn A200, jak ustawie w menu aby obraz 24fps wyświetlał w 24Hz to widać takie przycięcia co 2-3 sekundy które widać najlepiej na pionowym ruchu kamery, jak wyłączę synchronizacje 24Hz obraz wyświetla mi się w 60 Hz i jest super płynnie, nie zauważam jakiejś degradacji obrazu - no właśnie nie zauważam czy jej nie ma, inaczej mówiąc czy takie wyświetlanie filmów BD jest prawidłowe w 60Hz? Czy jednak powinniśmy się katować tymi przycięciami i oglądać w 24Hz?
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Jeżeli masz możliwość obczaj sobie filmy.......
1080p / 24 fps
1080p / 60 fps

Gry ;)
1080p / 30 fps
1080p / 60 fps

Co do gier to mogę się zgodzić, ale w kwestii filmów to mamy zasadniczo dwa standardy - 24 klatek na sekundę i rzadziej 25 klatek na sekundę. W konsekwencji dla filmów powinno być:
1080p / 24 fps
1080p / 50 fps
 
Do góry