Jaki projektor ok 5m, jaki ekran ?

Manky

New member
Witam, pytanie proste, odpowiedź trudniejsza (dla mnie, nie dla Was :) )

W założeniu ekran projekcyjny ma być przy przeciwległej ścianie w stosunku do projektora. Mówiąc prościej, projektor pod sufitem na jednej ścianie, ekran rozwijany z sufitu, 20-30 cm przed telewizorem wiszącym na drugiej ścianie. Odległość 'od ściany do ściany' to 5,5m ... więc teoretycznie od soczewki projektora do ekranu powinno wyjść jakieś 5m ~ ... maksymalna możliwa szerokość całkowita ekranu to ok 2,4m ... kanapa będzie ustawiona 'dotykając plecami' do ściany na której ma wisieć projektor

Wstępnie w ogóle z głowy wypadło mi że odległość projekcji może mieć znaczenie na wybór projektora i po zapoznaniu się 'na szybko' z różnymi testami 'jaki projektor do ceny xx' pierwszy wybór padł na Benq W1070, później olśnienie ... kalkulator odległości i wtopa :(

Co polecicie do tych warunków ?
z wymogów ?
w zasadzie tylko FHD oraz żeby nie pracował jak odkurzacz :) (im bardziej cichy tym lepiej)
da się coś do ok 2 tys ? jeśli nie to jaka jest kwota minimalna jaką trzeba by na niego przeznaczyć?

Przy okazji jaki do tego ekran ? Ma być rozwijany elektrycznie, idealnie było by gdyby dało się nim sterować triggerem lub podczerwienią (żeby kliknąć sobie na pilocie logitecha 'kino' i reszta dzieje się sama - takie małe marzenie :) )

liczę na Waszą fachową pomoc !
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

bbl665

New member
Zobacz sobie Optomę HD151X - 5m i 2,4 szerokości wychodzi na styk, ale zawsze możesz odsunąć projektor dodatkowe 10-20 cm od ściany i będzie ok.
Jeśli chodzi o hałas, to Optoma jest o 4 dB cichsza od benka i to w moim wypadku przeważyło na jej korzyść.
I tak ją słychać - po tym jak ją odpaliłem pomyślałem sobie "aha, więc to jest ten cichszy projektor... Wobec tego wolę nie wiedzieć jak pracuje głośniejszy".
 

Manky

New member
Wezmę pod uwagę :)
Tutaj pytanie do was ...(jeśli chodzi o przesuwanie to wolę przesunąć ekran w stronę projektora a nie projektor odsuwać od ściany)
lepiej powiesić tą optomę przy ścianie czy benq na środku pokoju w windzie ?
(optomę oczywiście łatwiej, ale była by na wierzchu no i dłuższy kabel hdmi, natomiast benq w suficie podwieszanym (trzeba specjalnie podwiesić sufit i zaprojektować windę)

Jakieś praktyczne porady ? Jakie ustawienie jest lepsze ?

Ewentualnie co do benq, jak bardzo może być wychylony na bok względem ekranu ? Pomyślałem że mógłby być podwieszony na skos od ekranu przy bocznej ścianie ...

Ekran jakiś doradzicie do tych projektorów ? :)
 
Do góry