Cichy projektor do sypialni?

szklarz

New member
Witam, prosze o pomoc w doborze projektora do sypialni. Chciałbym aby obraz w formacie 16:9 rzucany z około 3m miał około 100 cali.

Bardzo istotna jest głośność projektora bo zamierzam używać głownie wieczorami z dosyć cichym dźwiękiem ze ścieżki dźwiękowej.

Wiele PJ ma podawana głośność poniżej 30dB w trybie eko, pytanie jak to ma sie w praktyce?

Dzięki z góry za podpowiedzi.
 

lll

New member
Jaka klasa cenowa projektora wchodzi w grę?
Oglądam w podobnych warunkach i moim zdaniem 30 dB w trybie eko to całkiem głośno, zwłaszcza jeśli projektor wisi nad głową.
Mam Optomę HD131Xe, zaliczaną do najbardziej cichych projektorów w tej klasie cenowej, i.. następny chciałbym jeszcze bardziej cichy. Nie jest źle, ale jednak czasem nieco przeszkadza mi szum wentylatora (podkreślam - wieczorami i z cichym dźwiękiem).
Z popularnych projektorów, w dwukrotnie wyższej klasie cenowej cichym projektorem jest np. Epson TW3200, w czterokrotnie wyższej klasie cenowej masz np. Sony HW40.
 

szklarz

New member
Cena w zasadzie do około 4000pln, nie chce ładować sie w bardzo wypasione sprzęty jak Sony 55ES tylko do wieczornego oglądania w sypialni.

Jestem ciekawy czy warto pchać sie w model z 2010 roku jakim jest ten Epson TW3200, bo technologia nie stoi w miejscu a 5 lat to powinien być mocy postęp w nowych modelach ale wyglada on na spełniający wszystkie moje kryteria?

Troche obawiam sie ze nie będzie niedługo części ekspoatacyjnych i serwisu , czy tez moje obawy sa bezpodstawne?
 

rafalopatika

New member
mam od 3 lat Epson TW3200 i moim zdaniem jest cichy, bardzo cichy. ostatnio zastanawiałem się by kupić coś nowszego i wyszło mi, że ten Epson jest wciąż królem :) i nie widać żadnego sensownego zamiennika :). 5 lat w tej kategorii to jak widać nie dużo :) (za kamerą też się rozglądałem po 5 latach i też nic sensownego dziś nie ma by warto było zamienić )
 

szklarz

New member
No wiec kupiłem używkę ... Wyświęcone 1200 h ale jestem bardzo zadowolony. Obraz super i cichutko!
Teraz muszę dorobić się uchwytu do sufitu i pomysleć jak prowadzić kable ...
 

lll

New member
Ile zapłaciłeś? Super, że jesteś zadowolony - teraz wieszaj, prowadź kable i udanych seansów!
 

szklarz

New member
Ile zapłaciłeś? Super, że jesteś zadowolony - teraz wieszaj, prowadź kable i udanych seansów!

Dzieki, zaplacilem w przeliczeniu okolo 1400 PLN. Obraz i glosnosc urzadzenia rewelacja!!!

Dzisiaj jade zakupic MDF, uchwyty i inne pierdoly i samemu konstuuje polke pod sufitem.
Jako ze projector bedzie w sypialni, mam maly problem z prowadzeniem kabli od rzutnika do glosnikow ktore chce miec obok ekranu. I teraz pytanie: czy moge bezprzewodowo jakos przeslac audio ? Czy jednak probowac gdzies upychac kable (tutaj malzonka nie bedzie zadowolona)?
 

lll

New member
Moim zdaniem najprościej podłączyć po prostu projektor do amplitunera jednym kablem HDMI. Wówczas drugim kablem wychodzącym z projektora będzie tylko zasilający. I przesyłasz audio/video do proja z amplitunera, natomiast głośniki masz podłączone również do amplitunera, stojącego na ogół około 2-3 metry od nich, właśnie gdzieś w okolicach ekranu.
 

szklarz

New member
Polka zmontowana i projector w miejscu decelowym !

No i jednak przykleilem listwe do pociagniecia w niej kabli. Niestety kazde bezprzewodowe rozwiazanie przesylania audio wprowadza opoznienie sygnalu wzgledem video wiec nie ma innego rozwiazania. Na szczescie listwy sa naprawde estetyczne.
 
Do góry