Podłaczenie projektora do dekodera i DVD

atms

New member
Dzień dobry,
planuję zakup projektora do kina domowego. Projektor zawiśnie pod sufitem więc konieczne będzie poprowadzenie kabli - HDMI, skrętka, zasilający. Nie wiem jak sensownie rozwiązać przełączanie kabli (większość czasu wykorzystuję telewizor). W jaki sposób uniknąć mieszania w kablach w momencie jak będę chciał wyświetlać coś na projektorze? Zależy mi na swobodnych projekcjach z dekodera nc+, Odtwarzacza DVD i odtwarzacza multimedialnego. Dziękuję.
 

lll

New member
Chyba najlepiej cały wymieniony sprzęt (dekoder i odtwarzacze) podłączyć po prostu do amplitunera, który będzie podawał sygnał na projektor w zależności od wybranego źródła (przez kabel HDMI lub wręcz bezprzewodowo, o ile chciałbyś zainwestować w moduł bezprzewodowy - wtedy jedynym kablem, którego potrzebuje projektor, jest zasilający).

Edit:
Amplituner albo z dwoma wyjściami HDMI (najtańsze takie modele to np. Marantz NR1504 lub Pioneer VSX-924), albo z jednym wyjściem + jakiś rozdzielacz sygnału HDMI.
 
Ostatnia edycja:

darekguma

New member
Bez reklam
Dzień dobry,
planuję zakup projektora do kina domowego. Projektor zawiśnie pod sufitem więc konieczne będzie poprowadzenie kabli - HDMI, skrętka, zasilający. Nie wiem jak sensownie rozwiązać przełączanie kabli (większość czasu wykorzystuję telewizor). W jaki sposób uniknąć mieszania w kablach w momencie jak będę chciał wyświetlać coś na projektorze? Zależy mi na swobodnych projekcjach z dekodera nc+, Odtwarzacza DVD i odtwarzacza multimedialnego. Dziękuję.
Też mi się wydaje, że zmiana amplitunera to będzie najlepsze rozwiązanie lub jakies rozdzielacze, przełączniki hdmi. Poszukaj na forum, było o tym pisane.
 
Do góry